Jump to content
Vesperala Forum

(-`- CHAT -'-)


vesperala

Recommended Posts

  • Replies 97.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • vesperala

    16624

  • samsara

    11063

  • florin7franky

    5591

  • Narcisa

    5082

Top Posters In This Topic

Posted Images

:airkiss: Bune sa-ti fie mereu zilele , frumoasa noastra!

 

Am stat cam doua ore pana sa scriu.

 

Pe forum frumuselele noastre sunt Daci si IC

 

Eventual V pentru Narcisa, desi e deplasat.

 

Nu confundati, desi ati facut-o, ideea de mamica frumoasa.

 

Am senzatia ca-mi pierd timpul.

 

 

 

Iar timpul meu este cel putin la fel de pretios ca al dumneavoastra.

Link to comment
Share on other sites

Pe forum frumuselele noastre sunt Daci si IC

 

timpul meu este cel putin la fel de pretios ca al dumneavoastra.

 

Iote la el, gura-mare :hercules: ! Pai, eu zisei frumoasa, nu frumuseaua sau frumusica, ia vezi tu acolo :rules: ! Baga-ti mintile-n cap, Sami e frumoasa mea si gata, are mama doua fete!

Si mai taca-ti gura :allwrong: , cum sa fie timpul tau mai valoros ca al meu, spune , cum? Bineinteles ca al meu e mai valoros, ca-i mai mic, mai scurt, mai pricajit, mananc din el cate putinel si se-mputineaza vazand cu ochii, de la o zi la alta, desi il legumesc cat de mult pot :resent: .

 

 

 

Barcelonaaaa, si tu te-ai plictisit de noi :( ? Mai vino si tu pe la noi, macar intr-o scurta vizita , sa ne spui cum a fost cu bacalaureatul, unde te-ai inscris apoi, daca esti bine. Sau te pomenesti ca acum ai trecut intr-a XII-a?

Link to comment
Share on other sites

'Neata, vesperali! (ca ma indoiesc ca pana dimineata citeste cineva mesajul meu) :bighug:

 

Vespe, nu te invidiez pentru trezitul matinal. Eu niciodata n-am dat randament daca am fost nevoit sa ma trezesc dimineata. Mai bine lucrez noaptea pana la 1-2 decat dimineata de la 7. Din fericire anul asta am un program mai lejer si intru la munca dupa-masa, asa ca ora mea de trezire este 9 :D:

Link to comment
Share on other sites

Nu confundati, desi ati facut-o, ideea de mamica frumoasa.

 

:imao:

 

Nu mai sunt mamica, am fost acum vreo 10 ani. Dar sper sa mai am aceasta ocazie in viata asta :)

 

Si nici frumoasa nu sunt.

 

Nu am fost niciodata.

 

Cel mult... feminina.

 

Baga-ti mintile-n cap, Sami e frumoasa mea si gata, are mama doua fete!

 

Multumescccc :daisy: Sora mi-am dorit mereu... si am doi frati :lol:

 

Dar la cum a crescut Daciana si la diferenta mica de varsta dintre noi, am adesea senzatia ca e sora-mea :think:

 

 

Eu niciodata n-am dat randament daca am fost nevoit sa ma trezesc dimineata. Mai bine lucrez noaptea pana la 1-2 decat dimineata de la 7.

 

Desi sunt nascuta la ora 22:30 si ar trebui ca bioritmul meu atunci sa fie in deplina manifestare, eu seara nu dau randament. Dimineata la 7 te intelegi cu mine, invat repede, muncesc bine, cum vine dupa-masa, cum ma molesesc, iar seara eu trebuie sa dorm. Nici in studentie nu invatam noaptea. Nu pot. Se lasa o ceata in capul meu si nu se prinde nimic, doar perna de mine :lol:

Link to comment
Share on other sites

Auci, o tii intr-un salut toata ziua :lol:

 

Si mereu cu grija ca poate nu am observat eu pe cineva, si deh, ei au reflexe de militari cu grade toti, se vor salutati, mai ales doamnele, fie ele si puĹŁine la numar. :math:

Eu, care de obicei merg nepasatoare pe strada ca oricum nu mÄ cunoaste nimeni, cand ajung la job fac ochii roatÄ imprejur la fiecare 4-5 paĹi; de zici cÄ-s fugitÄ-n Costa Rica si mÄ fileazÄ Interpolul...

Succes la noul loc de muncÄ, Vespe!

:bighug: SÄru'mâna!

Link to comment
Share on other sites

Eu, care de obicei merg nepasatoare pe strada ca oricum nu mÄ cunoaste nimeni, cand ajung la job fac ochii roatÄ imprejur la fiecare 4-5 paĹi; de zici cÄ-s fugitÄ-n Costa Rica si mÄ fileazÄ Interpolul...

:imao: MAi bine-i saluti de fiecare daca cand ii intalnesti, asa stii o treaba, cu siguranta nu ratezi pe nimeni chiar daca pe unii ii saluti si de 2 ori. Asta pana cand ii inveti pe toti :think:

 

Seara buna, vesperali! :hi: Inca mai tine toamna frumoasa, si ce culori au prins frunzele! Sper sa mai tina macar vreo 10 zile, ca pe 27 am planificat o excursie cu elevii in Capitala :D:

Si la BRasov e inca toamna frumoasa, caldut, soare, frunze colorate.

 

 

Neata buna voua! :aiwan:

Link to comment
Share on other sites

Inca mai tine toamna frumoasa, si ce culori au prins frunzele! Sper sa mai tina macar vreo 10 zile,

 

Iote-l si pe pufosul cu frunzele lui ruginii a baut apa nici nu mai stiu dupa cine, parca dupa seful Asimetric... de-atata treaba nici drumul nu-l mai vad bine, nici copacul, daramite frunzele lui. Fara nicio urma de romantism le-am greblat si le-am dat foc, pufosule, iaca!

E seceta severa, pufosule, se rupe lama plugului in brazda si tu mai vrei zece zile de lafaiala, auzi colo la el :ang: ! Nu se aproba!

Link to comment
Share on other sites

De cand cu noul job imi trec pe dinainte fel si fel de informatii despre foc.

..

Te-ai facut pompier?

...la statia Costin Georgian faci cam o ora indiferent cu ce mergi (metrou, troleibuz, tramvai)....

Adica la statia de unde plec eu la serviciu? Azi-dimineata a plecat un elicopter de acolo chiar cand plecam si eu.

Edited by isr2002
Link to comment
Share on other sites

Te-ai facut pompier?

 

Adica la statia de unde plec eu la serviciu? Azi-dimineata a plecat un elicopter de acolo chiar cand plecam si eu.

:glaugh: Ok, ok, deci esti pe aproape. Da, din biroul meu vÄd elicopterele smurd aterizând. DacÄ a plecat, era gol. La venire aduce victime/pacienĹŁi care sunt preluaĹŁi de ambulanĹŁe.

 

Nu chiar pompier, doar intr-un proiect de cercetare, asistent. Pe scurt, unii or sa dea foc la ceva si eu o sa le spun le spun daca socoteala din târg (focul) bate cu cea de acasÄ (simularea).

 

:unsure: Sa fi fost undeva pe la ora 11? Asa tarziu pleci la treabÄ?

Alt elicopter azi nu-mi amintesc, deĹi e drept cÄ urlÄ sirenele toatÄ ziua, deja ignor zcomotul exterior cu destul succes; poate n-am bÄgat de seamÄ.

Link to comment
Share on other sites

Seara buna, vespeali! :hi:

 

Narcisa, frunzele ruginii sunt frumoase de privit, la maturat nu ma bag ca m-a blagoslovit statul cu un apartament la etajul 3 :D: Dar intreb si eu ca nespecialitul, sa-mi fie iertat: nu se poate face compost sau ceva din ele (dupa ce cad, evident)? Ca in padure ele ingrasa solul, nu s-ar putea si in gradina? Decat sa fie incendiate si sa faca atata poluare, nu mai bine le punem la treaba?

Link to comment
Share on other sites

Seara buna, vespeali! :hi:

 

Narcisa, frunzele ruginii sunt frumoase de privit, la maturat nu ma bag ca m-a blagoslovit statul cu un apartament la etajul 3 :D: Dar intreb si eu ca nespecialitul, sa-mi fie iertat:

 

Ba da, sefu', zici bine, dar nu m-am opintit sa le mai car in gradina cu cosnita, in cazul meu nu-i chiar neaparata nevoie de asta, ca-n gradina noastra mai muncita , mai nemuncita, sunt destule buruieni cat mine de inalte, au ele grija sa-ngrase pamantul. Asa ca, le-am strans si eu impreuna cu tot felul de ragalii , cum ar fi surcele, crengi uscate de la pomi, radacini si tulpini de buruieni, peturi etc , le-am facut o ĹŁoĹŁÄ mare si , la foc cu ele! :blush-1:

Link to comment
Share on other sites

:lol: De ieri ma munceste gandul la ironia sortii: bietul isr, de vreo 10 ani ne stim pe forum si mereu a fost mai secretos cu viata privatÄ, mereu a evitat detalii de identificare; si hop, ce mica e lumea, descopera ca vesperala pe care o stia la sute de kilometri s-a apropiat la o aruncatura de bat.

Nici macar asimetric nu a avut asa vizite neanuntate :vesperala:

:who:

Link to comment
Share on other sites

Ba da, sefu', zici bine, dar nu m-am opintit sa le mai car in gradina cu cosnita, in cazul meu nu-i chiar neaparata nevoie de asta, ca-n gradina noastra mai muncita , mai nemuncita, sunt destule buruieni cat mine de inalte, au ele grija sa-ngrase pamantul. Asa ca, le-am strans si eu impreuna cu tot felul de ragalii , cum ar fi surcele, crengi uscate de la pomi, radacini si tulpini de buruieni, peturi etc , le-am facut o ĹŁoĹŁÄ mare si , la foc cu ele! :blush-1:

Ce-mi place mirosul de ars toamna, imi da o melancolie aparte... :pink:

 

:lol: De ieri ma munceste gandul la ironia sortii: bietul isr, de vreo 10 ani ne stim pe forum si mereu a fost mai secretos cu viata privatÄ, mereu a evitat detalii de identificare; si hop, ce mica e lumea, descopera ca vesperala pe care o stia la sute de kilometri s-a apropiat la o aruncatura de bat.

Nici macar asimetric nu a avut asa vizite neanuntate :vesperala:

:who:

:lol: Hai ca l-am incoltit, acusi nu mai scapa.

 

Neata buna voua! :cafea:

Link to comment
Share on other sites

Vespe stie?

 

Da, vrei s-auzi? Uite , cam asa:

 

Focul l-ati facut departe de casa?

Sper ca nu l-ati facut prea aproape de pomi, de ciresul ala, de parul ala?

V-ati asigurat ca l-ati stins, ati turnat suficienta apa?

 

Ei, ce zici? Am raspuns "da !"din rarunchi, militareste ca la armata, ba , ca sa fiu mai convingatoare , am mai adaugat si de la mine, ca l-am batut c-o ditamai scandura pana n-a mai respirat deloc , asa ca reanimarea lui nu mai era posibila.

 

Ce editasi acolo iar?

 

Link to comment
Share on other sites

Iote-l si pe pufosul cu frunzele lui ruginii a baut apa nici nu mai stiu dupa cine, parca dupa seful Asimetric... de-atata treaba nici drumul nu-l mai vad bine, nici copacul, daramite frunzele lui. Fara nicio urma de romantism le-am greblat si le-am dat foc, pufosule, iaca!

E seceta severa, pufosule, se rupe lama plugului in brazda si tu mai vrei zece zile de lafaiala, auzi colo la el :ang: ! Nu se aproba!

 

Pffffff. Cum poti sa nu admiri aceasta opera de arta a Naturii? Octombrie e vremea cand isi arata adevarata fata, in culori pe care le-a ascuns tot anul. E ca o ultima miscare din pensula, e momentul cand panza se ridica si putem vedea, in sfarsit, tabloul terminat. E o sarbatoare.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...