Jump to content
Vesperala Forum

(-`- CHAT -'-)


vesperala

Recommended Posts

  • Replies 97.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • vesperala

    16624

  • samsara

    11063

  • florin7franky

    5591

  • Narcisa

    5082

Top Posters In This Topic

Posted Images

Seara buna si la multi ani, vesperali! :hi:

 

Iertati-ma ca n-am prea trecut pe aici cam de multisor. Am fost foarte obosit si abia am asteptat vacanta, apoi am facut o polimbare pe la rudele de la Cluj, si apoi revelionul in familie, cu glumele proaste de la TV (noroc cu o secventa de sketch-uri din revelioanele de altadata, tot alea vechi sunt mai bune...)

 

In rest sper ca ati petrecut bine si ca veti avea un an mai bun decat cel care se duse! :snowman:

Link to comment
Share on other sites

Seara buna, vesperali! :bighug:

 

Da, ar cam trebui sa ne dam pe sucuri si legume, dar ce ne facem ca mai sunt bucate de la revelion si parca e pacat sa le aruncam? :D:

 

PS Va promisesem ceva inca de anul trecut: articolele mele scrise pentru elevi. Le gasiti aici, la "articole recente". Asta daca aveti chef de chestii mai aride, dar pe care am incercat sa le "indulcesc" pe gustul elevilor de gimnaziu :D: Primul episod e pe la "Materiale educationale", ca mi l-a postat invatatoarea care se ocupa de site. Dupa aceea mi-am facut cont si le-am postat eu, dar n-am stiut cum sa le pun la sectiunea care trebuie :lol:

 

Sper sa cititi macar unul si sa-mi dati o parere sincera. Pana acum n-am obtinut decat like-uri de la elevi, dar niciun feedback. Macar spuneti-mi daca merita sa ma mai chinui sa le scriu :poet:

Link to comment
Share on other sites

Noi, noi, toti deopotriva, slabi sau pufosi, chiar exista detoxifiere, iar organismul trebuie ajutat, mai ales dupa perioada sarbatorilor.

Eu nu mai am papa bun de dupa sarbatori, asa ca de azi is la post si rugaciune. Doamne ajuta! :lol:

 

Pufonel, o sa citesc si eu cum am putin timp si vedem ce ai mesterit tu acolo :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Multam, Aprig. Le-am facut in asa fel incat sa poata fi "digerate" dintr-o data, nu le puteam face mai scurte ca si asa am condensat la maxim informatia, si unele dintre ele a trebuit sa le impart in episoade. Dar ma bucur ca ti-au placut.

 

Si mai e o chestie: in orele dinaintea vacantei, cand nici eu nici ei nu mai avem chef de nimic, le citesc in clasa si eventual ii intreb daca au ceva nelamuriri. Sunt o baza excelenta de discutie :D:

Link to comment
Share on other sites

:rolleyes: heei, sunt interesante :) chit ca nici eu nici bietii copii nu intelegem mare lucru din dualitatea undÄ - corpuscul deci putem avea muuulte neclaritati. Mai usor inteleg ce e cu mâţa lui Scroedinger, nah.
Link to comment
Share on other sites

Seara buna, vesperali! :bighug:

:rolleyes: heei, sunt interesante :) chit ca nici eu nici bietii copii nu intelegem mare lucru din dualitatea undÄ - corpuscul deci putem avea muuulte neclaritati. Mai usor inteleg ce e cu mâţa lui Scroedinger, nah.

Vespe, sa fiu sincer, nici eu nu prea inteleg cum e treaba asta. Dar daca sunt niste oameni deastepti care zic ca asa e, apai musai asa tre; sa fie :D Cat despre mâţa, eu zic mai bine sa nici n-o bagam in cutie, sa bagam mai bine un tantar sau un gandac, ce ziceti? :cat1:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...