Jump to content
Vesperala Forum

(-`- CHAT -'-)


vesperala

Recommended Posts

Am fost asearÄ la plimbare prin magazinul Unirea. PlÄcut. Din pÄcate a trebuit sÄ mÄ duc singur, aparent sĂŽnt singurul cÄruia ĂŽi place magazinul Äla.

Ce se gaseste acolo de cumparat?

 

Scumpa mea, maine ne-apucam de carnati, vineri facem caltabosii. De Craciun Corina nu vine acasa, ei se duc in Germania, vin acasa de Revelion. Prin urmare, de Craciun multe marafeturi nu fac, doar sarmale, in rest cumpar si eu vreun cozonac si gata povestea.

La sarmale ne-am gandit si noi si o ciorba de vita, cam atat. Nu stiu la dulce, o praji, doua, nu mai mult.

 

Neata buna voua, la Brasov ninge!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 97.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • vesperala

    16624

  • samsara

    11063

  • florin7franky

    5591

  • Narcisa

    5082

Top Posters In This Topic

Posted Images

Scumpa mea, maine ne-apucam de carnati, vineri facem caltabosii. De Craciun Corina nu vine acasa, ei se duc in Germania, vin acasa de Revelion. Prin urmare, de Craciun multe marafeturi nu fac, doar sarmale, in rest cumpar si eu vreun cozonac si gata povestea.

 

Uite-asa dispar traditiile noastre stramosesti, incetul cu incetul, cum ar fi mestesugul fauritului de cozonaci... si altele. Trist.

In curand, multi vor incepe sa imi urmeze exemplul. Rulada de vita Kobe cu sos demi glace de Cabernet, trufe japoneze si icre de Manchuria, pisica de mare cu bucati de ananas flambat si brie cheesecake cu ciocolata alba belgiana si zmeura cu glazura de brandy. :lol:

 

Am fost aseară la plimbare prin magazinul Unirea. Plăcut. Din păcate a trebuit să mă duc singur, aparent sînt singurul căruia îi place magazinul ăla.

 

Iti place sa mergi prin mall, inaintea sarbatorilor? :huh: Intotdeauna am urat treaba asta...

Link to comment
Share on other sites

Narcisaaa, ce vorbeste Asimetric aici?

 

:lol: Ce sa-i facem noi, mami, suntem neputinciosi din moment ce nu cunoastem sursa contaminarii . Asa s-or numi pe-acolo varza, fasolea si cartoful, ca eu pe-astea le-am pomenit si de la ele nu ma clintesc in ruptul capului, ca-mi pierd legatura cu trecutul.

 

Link to comment
Share on other sites

Banuiesc ca vorbesti despre copiii angajatilor tai, nu? Sau despre printesa ta si despre copiii rudelor apropiate. Frumos, oricum.

 

 

Nu. Sunt copii sau grup de frati care au nevoie de un comp. Asta a fost criteriul.

 

Si principiul a fost exact cum spunea Big, om de treaba, "daca faci un lucru, fa-l bine".

 

Trebuie sa dea rezultate efortul. Patru zile am instalat si setat sisteme. Am licente de win 10 enterprise.

 

Am vrut win 10 educational, care e cel mai complet dar merge si pirateria pana la un punct. HE he.

 

:rolleyes:

 

 

RoAp, bine ca aparusi :yahoo: , c-avem nevoie de cardul tau :cent: , pare-mi -se ca trebuie platita chiria, sa n-o pui cumva in carca noastra, din moment ce noi am fost pe minus tot anu' si actiunile tale s-au tot umflat :ang: . Si-apoi, gandesc ca n-o fi mult de platit la intretinere, am facut destule economii , ca nici macar veioza nu ne-am mai permis s-o bagam in priza, tot cu mucuri de lumanari am stat! Si pentru spalat am folosit cismeaua aia din capu' satului :blush-1: .

 

Am rezolvat de asta vara.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...