Jump to content
Vesperala Forum

(-`- CHAT -'-)


vesperala

Recommended Posts

Auzi la el , mesaj -sa fiu mai precisa in comunicare!

 

 

ba bine ca nu! de fapt , nici n-ai putea. esti deja cat se poate de precisa. niciodata nu m-am putut bucura de-o friptura pur si simplu, fara ca pe langa ea sa nu apara cate alte legume tocate si combinate. lumea asta uita de deformatia ta profesionala . cei de la catedra vor avea elevi cat vor trai. tu ne ai pe noi.

asa ca lasati iluziile si protestele la usa scolii . si luati loc in banci dupa inaltime. :hatoff:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 97.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • vesperala

    16624

  • samsara

    11077

  • florin7franky

    5591

  • Narcisa

    5082

Top Posters In This Topic

Posted Images

:ang: Mai puneti-va pofta-n cui, ca vociferati degeaba! Eu vorbesc exact la obiect, cat trebuie si cand trebuie :rules: . Ce ,e mai bine ca sefu' Aprig? Auzi , colo: 'neata ! Si pana a doua zi dimineata nici ca-l mai vezi! Eu il suplinesc si pe el, si pe sefu' Asimetric, asa ca lucrez peste norma. Ce , va cer eu vreun ban? :blush-1:
Link to comment
Share on other sites

Seara bunÄ! :confused: Sper cÄ nu are probleme cu forumul.

 

 

VÄd cÄ diacriticele s-au rezolvat, putem scrie cu ele. MÄ tem cÄ postÄrile vechi sunt compromise definitiv. Sper sÄ mÄ ĂŽnĹel. :blink:

Link to comment
Share on other sites

La capitolul chef eu stau bine, dar de cateva zile nu mai am timp.

 

Cred ca nimic nu e mai stresant in viata cotidiana a Bucurestiului decat schimbarea de job: o fi el Bucurestiul mare, dar de obicei esti ca soricelul in labirint: inveti drumul job-casa si restul sunt doar detalii.

 

No, ca sa-ti schimbi jobul e alergatura, iar uneori nici aia nu e o solutie: adeverinta de la medicul de familie, adeverinta vechime de la n locuri de munca (unele la n+1 km distanta), copii dupa toate hartiile imaginabile. Mda, si labirintul care se schimba deodata si dai drumul la gps sa vezi pe unde mai esti c-ai luat tramvaiul 11 si trebuia luat 1. Si intoarce-te pe traseu pana-l inveti pe dinafara. Eh, si cum jobul nou nu e permanent, o iau de la capat curand, nu? Alti oameni, alta distractie: care cladiri, care sali, care grupe de studenti, care orare? :unsure: Ok, de luni predau la Politehnica. Adica la vreo 3 din muuultele lor facultati si departamente. Trei facultati, doua limbi de predare (romana si engleza)... Plus o zi pe saptamana la Valahia (Targoviste).

Link to comment
Share on other sites

Prin urmare, conform acestei situÄri, eul poetic se aratÄ scindat ĂŽntre eul pur Ĺi eul empiric, corespunzator celor douÄ entitÄĹŁi lirice care guverneazÄ spaĹŁii poetice distincte :yes: .

Interesanta teorie. :D:

 

Ok, de luni predau la Politehnica. Adica la vreo 3 din muuultele lor facultati si departamente.

 

Prietenul meu vechi, romanovici (care se dovedeste a fi mult mai uituc decat mine - eu am lipsit de-aici doar 3 saptamani, el... cativa ani; macar nu-s cel mai rau specimen existent), a fost la Politehnica. A ratat sansa (destul de mica, oricum) de a-ti fi student. :(

Link to comment
Share on other sites

Prietenul meu vechi, romanovici (care se dovedeste a fi mult mai uituc decat mine - eu am lipsit de-aici doar 3 saptamani, el... cativa ani; macar nu-s cel mai rau specimen existent),

 

:rade: :bighug: Sefule, asta se numeste denunt , ca sa-ti scapi tu frumusetea aia de piele. De la politicieni ai invatat strategia asta imbatabila. Adica, "onorata instanta, nici vorba, eu am pacatuit trei saptamani, dar nu cumva sa uitati ca amicul X-ulescu a pacatuit trei ani pe muchie, asa ca vedeti mai intai daca mai aveti locuri in beci dupa ce-i faceti lui vant acolo, ca poate da Dumnezeu sa nu mai incap si eu si sa scap basma curata :pray: "...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...