Jump to content
Vesperala Forum

(-`- CHAT -'-)


vesperala

Recommended Posts

  • Replies 97.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • vesperala

    16624

  • samsara

    11063

  • florin7franky

    5591

  • Narcisa

    5082

Top Posters In This Topic

Posted Images

Soarta nu bate decat daca e suparata. Inteleg ca Soarta a fost sau este nick-ul tau pe alt forum :) .

 

Nuuuuuu. Soarta e soarta si nu te pui cu ea. Mai bine o lasi sa-si faca mendrele.

 

ba am legatura, de la un timp am inceput sa-l simt ca pe un frate geaman, atat de mult m-am identificat cu personajul. o sa dau un anunt pe internet si o sa ofer recompensa celui care imi va aduce o veste despre el. poate mergem la o bere.

Merge o Guinness.

 

 

Neaaaaaaaaaaaaaaaaata ! :daisy:

 

Imi spune si mie cineva unde e butonul de like ? :D:

Link to comment
Share on other sites

Buna dimineata.

Eu am avut o nunta acum 2 saptamani, si de-asta n-am mai trecut pe-aici.

Si acum ma pregatesc sa plec in Franta... peste o saptamana. Daca dau aia cu bombe si nu ma intorc, sper sa-si aminteasca cineva de mine. De-asta am si scris acum. :lol:

:cry:

 

Aprig, uite ce oferta am gasit, cautand un sejur pentru cineva... poate te intereseaza:

Hotel Vega 5*, Mamaia - pentru 5 nopti, camera dubla, toate mesele incluse, 2250 euro.

Glumesc. Dar acum, serios... cu banii astia, poti sta 2 saptamani in Antalya foarte bine, si e si avionul inclus, si all Inclusive si tot. Nu stiu cine ar plati atat pentru a sta in Mamaia. :huh:

Link to comment
Share on other sites

Buna dimineata.

Eu am avut o nunta acum 2 saptamani, si de-asta n-am mai trecut pe-aici.

Si acum ma pregatesc sa plec in Franta... peste o saptamana. Daca dau aia cu bombe si nu ma intorc, sper sa-si aminteasca cineva de mine. De-asta am si scris acum. :lol:

:cry:

 

Auzi colo, la sefu' Asimetric, cum incearca sa ne abureasca, cica a avut o nunta acum doua saptamani si de-aia ne-a pus in asteptare si ne-a lasat cu ochii-n zare! Voi ce parere aveti, eu zic ca exista o singura explicatie: seful nostru si-a pus pirostriile :yahoo: :bighug: !

 

Link to comment
Share on other sites

Aprig, uite ce oferta am gasit, cautand un sejur pentru cineva... poate te intereseaza:

Hotel Vega 5*, Mamaia - pentru 5 nopti, camera dubla, toate mesele incluse, 2250 euro.

Glumesc. Dar acum, serios... cu banii astia, poti sta 2 saptamani in Antalya foarte bine, si e si avionul inclus, si all Inclusive si tot. Nu stiu cine ar plati atat pentru a sta in Mamaia. :huh:

 

Trebuie sa te contrazic putin.

 

Ai stat vreodata la Vega sau la Alcor?

 

Ai vazut camerele? Ai vazut plaja? Ai vazut piscina? Ai vazut marea? Ai vazut parcarea?

 

Serile pe plaja le-ai vazut? O sa-mi spui de Kudos. Stiu ca acolo era posibil sa cumperi tigari.

 

Ti se pare mult 2000 lei pe zi?

 

Tu glumesti cu Antalya la banii astia. Ia aduna toate taxele si vezi daca da cu plus.

 

Nu balcon, nu seziscurt, nu piscina, nu comunicare, in schimb o bifa de doi lei privind cele strainataturi.

 

Dai un exemplu relativ.

 

Si nu in ultimul rand receptia hotelului. O compari cu o cantina/camin din Antalya?

 

La banii anuntati.

 

In fine.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ai dreptate, oarecum. Cred, totusi, ca peste 400 de euro/noapte pe o camera... la orice hotel din Romania, e exagerat. Plaja e ok. Mai buna decat in orice alt loc de pe litoralul nostru mizerabil si ai si facilitati. Camerele sunt exact ce ai putea astepta de la un hotel de 5 stele si se ridica foarte bine la acest standard.

Am exagerat putin cu cele 2 saptamani in Antalya. Cred ca bugetul s-ar incadra intr-un sejur de 7 zile, mai degraba, daca e sa fie un hotel bun. Si sunt hoteluri mai bune decat Vega, acolo, la preturi aproximativ egale cu al acestuia, acum, cand turismul turcesc e in criza dupa retragerea totala a rusilor de pe piata lor.

Nu e vorba de bifat "strainataturi". In Mamaia... ai avea ce sa faci. Vreo 2 zile. In afara de statul pe plaja. Apoi cred ca te-ai plictisi, iar in jur nu e nimic interesant. Constanta e unul dintre cele mai plictisitoare orase pe care le-am vazut. Bine... eu nu sunt fanul lenevitului la plaja, deci asta e parerea mea personala. Prefer sa imbin chestia asta cu vizitarea unor locuri noi. Daca as veni din Timisoara, de exemplu, in Mamaia, nu as pleca prea departe de hotel, pentru ca nu merita. Si... ca sa stau pe plaja toata ziua, 400 de euro/zi e mult. Vega e un produs exclusivist, probabil, si e peste orice altceva de pe litoralul nostru, dar... sa fim seriosi.

 

Mi-a scapat evenimentul.

 

Toate bune. :flowers:

 

Cred ca e doar treaba de timp pana cand legislativul va confirma casatoriile monosexuale.

 

:hatoff:

 

Pffff. Cred ca ai vrut sa faci o gluma, dar nu prea a iesit.

Link to comment
Share on other sites

Ai dreptate, oarecum. Cred, totusi, ca peste 400 de euro/noapte pe o camera... la orice hotel din Romania, e exagerat. Plaja e ok. Mai buna decat in orice alt loc de pe litoralul nostru mizerabil si ai si facilitati. Camerele sunt exact ce ai putea astepta de la un hotel de 5 stele si se ridica foarte bine la acest standard.

Am exagerat putin cu cele 2 saptamani in Antalya. Cred ca bugetul s-ar incadra intr-un sejur de 7 zile, mai degraba, daca e sa fie un hotel bun. Si sunt hoteluri mai bune decat Vega, acolo, la preturi aproximativ egale cu al acestuia, acum, cand turismul turcesc e in criza dupa retragerea totala a rusilor de pe piata lor.

Nu e vorba de bifat "strainataturi". In Mamaia... ai avea ce sa faci. Vreo 2 zile. In afara de statul pe plaja. Apoi cred ca te-ai plictisi, iar in jur nu e nimic interesant. Constanta e unul dintre cele mai plictisitoare orase pe care le-am vazut. Bine... eu nu sunt fanul lenevitului la plaja, deci asta e parerea mea personala. Prefer sa imbin chestia asta cu vizitarea unor locuri noi. Daca as veni din Timisoara, de exemplu, in Mamaia, nu as pleca prea departe de hotel, pentru ca nu merita. Si... ca sa stau pe plaja toata ziua, 400 de euro/zi e mult. Vega e un produs exclusivist, probabil, si e peste orice altceva de pe litoralul nostru, dar... sa fim seriosi.

 

 

 

Pffff. Cred ca ai vrut sa faci o gluma, dar nu prea a iesit.

 

 

Ba a iesit foarte bine. Esti pe invers cat mine. :lol:

 

 

Pe zona de hoteluri is cateva chestii pe care tu nu le intelegi.

 

Vezi mai sus.

 

Tu eventual ai vandut in afacerea asta.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nici nu vreau sa pretind ca as sti totul in domeniul asta, dar am adunat si eu ceva experienta in ultimii ani si am vazut sute de hoteluri cu ochii mei si... mii, prin cercetarile mele, in scopul vanzarii.

E vorba de preferinte. Sunt si destui nebuni care ar arunca banii pentru un sejur in tara, si am cunoscut cativa. Dar eu nu ii inteleg.

Stiu. Vega are toate facilitatile si o locatie foarte buna. Insa nu e de 2000 de lei/zi. Trebuie luati in calcul si alti factori. In realitate, pretul e mult peste ce poate oferi litoralul romanesc, chiar si cu toate facilitatile hotelului.

Link to comment
Share on other sites

Nici nu vreau sa pretind ca as sti totul in domeniul asta, dar am adunat si eu ceva experienta in ultimii ani si am vazut sute de hoteluri cu ochii mei si... mii, prin cercetarile mele, in scopul vanzarii.

E vorba de preferinte. Sunt si destui nebuni care ar arunca banii pentru un sejur in tara, si am cunoscut cativa. Dar eu nu ii inteleg.

 

Daca esti bun pe vanzari tine-o asa.

 

Insa regula numarul 1 e sa nu judeci.

 

Eu imi fragmentez concediul in general si un sejur(de sase zile, sic) pe final de august la Mamaia nu cred ca e de lepadat.

 

Scuze pentru confuzia de mai sus. :bighug:

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Poze in care arat ca un pinguin cu funda de cadou la gat? Hmmm. Ce-ar putea fi mai rau de-atat?

 

Magellanic_Penguins_3withbowties.jpg

 

Eu sunt primul, ala cel mai inalt, nemancat si la fel de gratios in miscari ca un sifonier.

 

Roap, daca e de vandut, vand orice. Crezi ca as refuza 2000 de euro? Chiar daca e pentru Mamaia. :lol: Nu ii inteleg, daca ar fi sa gandesc ca un turist. Fiecare cu preferintele lui, si nu judec asta, eram oarecum amuzat si surprins de politica de marketing a hotelului. Banuiesc ca au un public tinta, si asta e foarte bine.

Link to comment
Share on other sites

Poze in care arat ca un pinguin cu funda de cadou la gat? Hmmm. Ce-ar putea fi mai rau de-atat?

 

Roap, daca e de vandut, vand orice. Crezi ca as refuza 2000 de euro? Chiar daca e pentru Mamaia. :lol: Fiecare cu preferintele lui, si nu judec asta, eram oarecum amuzat si surprins de politica de marketing a hotelului.

 

Unde-s pozele unde arati ca un pinguin?

 

Is aici pe forum?

 

 

. Vega e un produs exclusivist, probabil, si e peste orice altceva de pe litoralul nostru, dar... sa fim seriosi.

 

Ce inseamna asta?

 

Link to comment
Share on other sites

Am pus mai sus poza.

 

"Sa fim seriosi..." 400 de euro/noapte? Asta inseamna. Sa zicem ca e o parere absolut personala, fara nici o picatura de vedere obiectiva. O... observatie. Nu ca parerea mea ar conta, dar pot sa o am, daca vreau. De asemenea, stiu si ca e dreptul lor sa faca ce vor si, din nou... daca au clienti, e un lucru extraordinar. Am explicat tot.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...