Jump to content
Vesperala Forum

(-`- CHAT -'-)


vesperala

Recommended Posts

  • Replies 97.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • vesperala

    16624

  • samsara

    11075

  • florin7franky

    5591

  • Narcisa

    5082

Top Posters In This Topic

Posted Images

Bine, merci de întrebare. Pregatesc un curs si un seminar pentru maine. Si incerc sa fentez o gripa care se apropie. Si tastez cu o mână, cealalta usuca pletele. Multitasking. Tu?

Link to comment
Share on other sites

A sosit SMURD-ul :white: :pope: ! Prin urmare, ce pierderi avem noi azi pe campul de lupta :sherlock: ? Un mort. Si un ranit 10%. Bine, mai fratilor, nu vi-l lasai eu pe cumatrul RoAp in buna stare si buna dispozitie, cum de va trecu prin cap sa mi-l inapoiati asa, impachetat? Au, nu l-ati mai suspendat voi de 77 de ori de grinda casei , in cei sapte ani aniversati alaltaieri cu surle si trambite? Si nu tot de atatea ori ati taiat franghia si l-ati stropit cu agheasma pana si-a revenit la pozitia si conditia initiala? Ba da, cate iesiri, atatea intrari pe raboj :rules: . Propun sa schimbam tactica. Sa zicem ca , dupa cele patru zile , cat sta RoAp la reanimare si noi in asteptare, iata-l pe eroul nostru in usa casei , plin de vitalitate, proaspat ras si frezat. - Buna ziua, zice el. Noi tacem malc, in functie de studiile si de religia fiecaruia. - Ce mai faceti? Acelasi raspuns plin de intelesuri. - Cat e ceasul? Noi, plini de smerenie, ca Big asa ne-a invatat, facem la repezeala semnul crucii: :tease: .

Ma gandesc ca, vazandu-se domnia sa fara vesnic tolerantii sai interlocutori, si-o mai lua seama la vorba , ca navalnica si neinfranata fire mai are baiatul ista!

Link to comment
Share on other sites

N-am nimic cu aproape nimeni, insa simplul fapt ca acest domn sponsorizeaza incinta nu-i da dreptul sa-mi vorbeasca in felul in care a facut-o astazi (si nu numai mie, Asimetric trebuie decorat pentru rabdare lui). La modul cel mai serios si lipsit de ironie, imi pare rau, insa in genul asta de situatii, n-am prea multe viteze.

Stateam si ma intrebam cat costa intretinerea forumului. Sper sa nu fie, la fel ca toate intrebarile legate de finante, una indiscreta.

Link to comment
Share on other sites

 

Stateam si ma intrebam cat costa intretinerea forumului. 

:blush-1: Am uitat. Nici nu contează.

 

Ideea e urmatoarea: RoAp nu vorbeşte aşa pentru că plăteşte. Ci pentru că aşa e el.

Adică RoAp aşa se purta şi când vesperala era un forum găzduit pe un domeniu free.

Şi lua suspendare des. Aşa a fost şi pe vesperala.com: e plină aria de suspendările lui.

 

Dar asta nu e problemă aici: de câte ori merită, RoAp stă pe tuşă. Câteodată mai mult, câteodată mai puţin.

Mai exact: de la mine mai mult (şi atunci Narcisa vine cu traficul de influenţă ca să îl scape :lol: ), de la Asimetric mai puţin.

 

Link to comment
Share on other sites

N-am nimic cu aproape nimeni, insa simplul fapt ca acest domn sponsorizeaza incinta nu-i da dreptul sa-mi vorbeasca in felul in care a facut-o astazi (si nu numai mie, Asimetric trebuie decorat pentru rabdare lui). La modul cel mai serios si lipsit de ironie, imi pare rau, insa in genul asta de situatii, n-am prea multe viteze.

Stateam si ma intrebam cat costa intretinerea forumului. Sper sa nu fie, la fel ca toate intrebarile legate de finante, una indiscreta.

 

Nu vad nimic si nu fusei pe faza, banuiesc ca postarile fura sterse sau duse la arhiva, ca n-apucai sa trec pe-acolo. Deci , cu tine avu ce avu azi :( . Da , seful Asimetric nu se pripeste niciodata cu sanctiunile, ca in justitie, prefera sa treaca un vinovat insuficient dovedit decat sa sanctioneze un nevinovat, tinand cont ca pot fi si interpretari gresite. Dar, cu RoAp , e poveste veche, nu-mi dau seama cati sunt intr-unul, in cazul lui functioneaza zicala aceea cu branza buna...

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...