Jump to content
Vesperala Forum

(-`- CHAT -'-)


vesperala

Recommended Posts

  • Replies 97.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • vesperala

    16624

  • samsara

    11080

  • florin7franky

    5591

  • Narcisa

    5082

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am facut, pana la urma, plata (pe ebay) direct cu cardul. Zice ceva de genul ca e procesata tot prin paypal, dar fara cont, si am si primit mail de confirmare tot de la paypal. Inclusiv in contul bancar apare paypal. :blink:

Ideea e ca nu intelegeam urmatoarea chestiune: daca imi fac cont acum, pot plati ACUM de pe acel cont, sau trebuie sa astept sa iau ei legatura cu banca etc? Ca eu n-am rabdare sa astept sa se foiasca ei, adica paypal-ul. Unii din astia care scriu despre cum sa-ti faci cont, spun ca acesta este functional ACUM daca nu folosesti nu stiu ce card ca sa primesti bani. Altii ca trebuie sa astepti cateva zile ca sa confirme banca nu stiu ce.

 

Oricum, am gasit pe ebay niste chilipiruri. Chestii care pe site-urile din tara se vand la preturi de 5-6 ori mai mari. Plus ca astia nu te pun sa platesti shipping, :dancing: si, vorba aia, le trimit tocmai din indepartata Asie.

 

Acu' nu-mi ramane decat sa-mi si ajunga produsele. Sper. Intre 6 si 27 ianuarie, cica.

Edited by Yelle
Link to comment
Share on other sites

Îți faci contul, bagi datele cardului, și-l poți folosi aproape imediat. Dar trebuie să verifice cardul dacă e al tău, ca să nu-ți faci cont cu cardul altuia. Poate asta ziceau ei că durează mai mult. Dacă ai homebanking verificarea merge foarte repede. Adică ei îți iau 1.5€ din cont și-ți trec la detalii un PIN, tu bagi PIN-ul ăla în PayPal și gata. Tranzacția a apărut imediat, nu a trebuit să aștept. Dar cred că depinde de bancă. Dacă nu ai acces la cont pe net trebuie să te duci la bancă să ceri un extras de cont; asta durează. Odată ce ai făcut asta, toate tranzacțiile se fac direct de pe cardul tău, la un curs de schimb nițel mai mare decît ai spera (ultima oară a fost în jur de 4.62). Există și posibilitatea să-ți alimentezi contul prin transfer bancar, fără să le dai cardul, dar durează mai mult, și cred că tot la cursul lor de schimb, n-am încercat.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...