Jump to content
Vesperala Forum

(-`- CHAT -'-)


vesperala

Recommended Posts

Buna dimineata tuturor ! :hatoff:

 

:cafea: pentru cine doreste , eu am baut vreo doua :smile:

 

A?tept poze, când face?i brad

 

Eu de Crăciun ?i revelion sunt în Turcia+Grecia, a?a că brădu?ul de acasă va fi unul mic, de plastic, să îmi bucure ochiul pu?in înainte de plecare. O să vi-l fotografiez după împodobit ?i eu.

În rest, o să decorez pu?in fiecare cameră.

Te plimbi fara noi ? :dwarf:

 

Distractie placuta ! :jsm:

 

Fac si poza la brad :lol: oricum e unul mic artificial , nimic special :P:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 97.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • vesperala

    16624

  • samsara

    11063

  • florin7franky

    5591

  • Narcisa

    5082

Top Posters In This Topic

Posted Images

Seara buna! :bighug:

Dragilor, atentie la neatentie, vorba sloganuluit afisat in mai toate salile de clasa. Aseara , vespe s-a dus impreuna cu sotul sa faca niste cumparaturi la un moll. S- a intunecat si la inapoiere au luat un taxi. In masina era intuneric si, la coborare , au luat plasele si geanta vesperalei in care avea telefonul, portofelul, cartea de identitate, doua carduri bancare, abonamentul de autobuz s.a. a ramas in masina. Niciun bon, niciun numar al taxiului, firma nestiuta. Era intuneric si n-au retinut nimic din toate astea. Apoi, disperarea si demersurile urgente care se fac in asemenea cazuri, pentru a limita pagubele si eventualele consecinte, blocarea conturilor, a telefonului.... Va dati seama ce poate face cineva rau intentionat cu un telefon si cu o carte de identitate. Din fericire, a dat peste un taximetrist cinstit care abia azi-dimineata gasi geanta in masina si raspunse la un mesaj dat de ea, in care ii indica numarul de telefon al sotului , la care sa fie contactata. Nu puneti toate ouale intr-un cos, geanta nu e un loc sigur, o puteti pierde, vi se poate fura. Fiti cu o mie de griji, luati cu voi doar ce va trebuie la drumul respectiv, restul lasati acasa, in siguranta. Se bucura ca cheile de acasa si un inel la care ea tine mult nu erau in geanta, asta este, nu le pusese in cos cu toate celelalte oua... Invatati din necazurile altora, nu asteptati sa treceti prin ele.

Link to comment
Share on other sites

:( mda se pot intampla si din astea

 

Cand auzim ca li s-a intamplat altora nu luam seama si nu invatam , nici sfaturile nu ajuta, zicem fiecare ca noua nu ni se poate intampla, ca noi suntem atenti, ca suntem grijulii, dar cand simtim necazul pe pielea noastra situatia se schimba radical.

Link to comment
Share on other sites

Intr-un autobuz din Buzau, pe a carui ruta circula multi rromi, hotii au avut timp sa-i desfaca fermoarul la geanta, sa-i ia din portofel numai banii si sa puna totul exact la loc, abia acasa sotia si-a dat seama ca nu mai avea niciun ban, in rest nu i-au luat nimic altceva.

Link to comment
Share on other sites

Cand auzim ca li s-a intamplat altora nu luam seama si nu invatam , nici sfaturile nu ajuta, zicem fiecare ca noua nu ni se poate intampla, ca noi suntem atenti, ca suntem grijulii, dar cand simtim necazul pe pielea noastra situatia se schimba radical.

Asa-i, asa e omul invata doar din greselile propri

 

Intr-un autobuz din Buzau, pe a carui ruta circula multi rromi, hotii au avut timp sa-i desfaca fermoarul la geanta, sa-i ia din portofel numai banii si sa puna totul exact la loc, abia acasa sotia si-a dat seama ca nu mai avea niciun ban, in rest nu i-au luat nimic altceva.

wow :uf:

Link to comment
Share on other sites

Vespe a mai patit-o acum mai multi ani, in tren a pus poseta langa ea, pe bancheta, in loc s-o tina in mana , in poala... De-abia cand sa coboare a observat lipsa posetei. Si atunci , in poseta bani, buletin...

 

Intr-un autobuz din Buzau, pe a carui ruta circula multi rromi, hotii au avut timp sa-i desfaca fermoarul la geanta, sa-i ia din portofel numai banii si sa puna totul exact la loc, abia acasa sotia si-a dat seama ca nu mai avea niciun ban, in rest nu i-au luat nimic altceva.

 

Omenosi, hotii astia! :huh:

 

Link to comment
Share on other sites

Vespe a mai patit-o acum mai multi ani, in tren a pus poseta langa ea, pe bancheta, in loc s-o tina in mana , in poala... De-abia cand sa coboare a observat lipsa posetei. Si atunci , in poseta bani, buletin...

:uf: mda; mi se întâmplă, pare-se, la fiecare 20 de ani...

Link to comment
Share on other sites

 

 

Barcuta, am aflat pe surse ca seful Asimetric i-ar fi dat mosului o lista cu cei care n-au suficiente postari pe forum si cu cei care i-au suparat pe ceilalti useri cuminti :rules: S-a votat lista in Consiliul de Administratie. Doar Sami si Big au votat impotriva. Astfel se explica de ce nici eu, nici Mithras n-am gasit nimic la usa, nici in ghete , nici pe langa ele... :resent: Tu , de certat, nu te-ai certat cu nimeni, dar nu ai decat 2-3 postari pe saptamana... :console:

Link to comment
Share on other sites

Barcuta, am aflat pe surse ca seful Asimetric i-ar fi dat mosului o lista cu cei care n-au suficiente postari pe forum si cu cei care i-au suparat pe ceilalti useri cuminti :rules: S-a votat lista in Consiliul de Administratie. Doar Sami si Big au votat impotriva. Astfel se explica de ce nici eu, nici Mithras n-am gasit nimic la usa, nici in ghete , nici pe langa ele... :resent: Tu , de certat, nu te-ai certat cu nimeni, dar nu ai decat 2-3 postari pe saptamana... :console:

 

Si stati asa, ca vine Craciunul. Pentru Mos Craciun am facut aceeasi lista, si am mai adaugat cativa... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Nici eu nu am gasit nimic in ghete :(

 

Illu, Narcisa :flowers:

Sami :bighug: Daca n-ai votat cum trebuie... :lol: Daciana precis a fost mai norocoasa, vezi cum o traduci , sa dea si la saraci.

 

 

Cuie. :D:

 

Da de unde! Alea-s tot pentru noi, pentru talpi batatorite. El gaseste mereu bani si tipe de top. :tomato:

Link to comment
Share on other sites

Si stati asa, ca vine Craciunul. Pentru Mos Craciun am facut aceeasi lista, si am mai adaugat cativa... :lol:

 

Fii atent, sefule, ca dac-o patim la fel si cu Mos Craciun, trimitem comisia anticoruptie peste voi! :crazy: Mos Nicolae ar fi avut ceva bani la tescherea si pentru noi, astia mai maruntei si cu ceva pete la cazier, dar i-ati deturnat voi! :ang: Ia spune, cu ce bani ti-ai tras matale scula aia de fite, ca-i cautai poza si nu mai dadui de ea , si vespe cu ce si-a cumparat namila aia de brad? :o: Iar pentru saraci nici macar de-o eugenie nu v-ati indurat! :sorry:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...