Jump to content
Vesperala Forum

(-`- CHAT -'-)


vesperala

Recommended Posts

cateva minute de glorie?

Sa o faceti.

 

Nerecunoscatorule! :cry: Momentul tau de glorie a fost aici! Eu am fost mai ingaduitoare decat Luc. Asta si pentru ca nu functionam la parametri optimi in momentul acela. :hammer: Luc pare olteanca doar pe jumatate, ca nu-i recunosc din tot specificul oltenesc decat chestia cu poseta. In rest, deziluzie totala! Ma asteptam si eu la o cearta pe cinste, dar de-abia mi-am frecat mainile de bucurie si mi-am adus niste floricele de porumb, ca distractia se si terminase! :o: Pai, treaba e asta? :allwrong: Doua postari de-o parte si doua de cealalta? Luati exemplu de la mine, cand incep umplu ochi pe putin trei pagini, la restul de patru munceste Mithras :rules: , asa am adus forumul asta la situatia infloritoare de astazi! :blush-1:

 

 

 

S-a rezolvat deja înainte de apariția mea :imao: e semn bun.

Danke, sefule! :bighug:

Danke, Luc! :bighug:

 

 

. o luăm de la capat într-o nouă ordine.. ?!? :)

Pardon, ordonati-va dupa cum va e voia, dar eu nu ma clintesc din frunte, ma-mbranciti degeaba! :queen: :king: :blush-1:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 97.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • vesperala

    16624

  • samsara

    11079

  • florin7franky

    5591

  • Narcisa

    5082

Top Posters In This Topic

Posted Images

[quote name='illudere' date='Dec 1 2013, 10:57 AM' post='331570'

 

Daca ma adaptez, stau pana la primavara,

 

Domnule illu, poti sa stai aci cat vrei, dar avand in vedere ca Romania `e cu fundul la vedere si pana la dragavei mai e o vesnicie, guvernul nostru a dat o lege noua azi-noapte , :rules: a pus taxe pe stalpi , pe cablurile zburatoare si taratoare in functie de ciorile de pe ele, pe tot ce sta si pe tot ce misca si, intrucat tot nu reusim nici asa sa iesim din iarna, a nationalizat si apartamentele celor care umbla chiauna prin lume. :D:

Asta cu siguranta o sa-ti faca adaptarea mult mai usoara. :think:

Link to comment
Share on other sites

Luc, mi s-au albit ochii tot scrutand orizontul... :clapping:

 

O sa o rezolve Luc.

 

Imi place si sustin demersul ei.

 

:hatoff:

 

Luc are timp pana sambata seara.

 

Ii suficient.

 

 

 

Daca depaseste termenul is sigur ca ne va explica situatia.

 

 

Repet.

 

E un demers important si are tot sprijinul meu.

 

 

radu

Edited by Radu_RoAp
Link to comment
Share on other sites

Moşul cel cu suflet mare

Când la noi a dat ocol

Ne-a luat la fiecare...

Toţi papucii de pe hol. :imao: :rade: :tease:

 

Stii la noapte cine vine

Pe acasă , pe la tine?

Este Moşul Nicolae !

Pe furiş intră-n odaie....

 

Vespe, ne-am facut botinele, o sa gasesti toate cele trei perechi la usa... :blush-1:

 

Link to comment
Share on other sites

Stii la noapte cine vine

Pe acasă , pe la tine?

Este Moşul Nicolae !

Pe furiş intră-n odaie....

 

Vespe, ne-am facut botinele, o sa gasesti toate cele trei perechi la usa... :blush-1:

 

Cred ca nu ati citit postul meu anterior.

 

Orpheus este bine venit.

 

Lamuriti-va!

 

Merg pe mana lui Luc si a sefei.

 

 

 

 

 

Mi-e greu sa va inteleg.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Lamuriti-va!

 

:think: Bustean.

Auzi, Radule, iar dau cu subsemnata, :rules: ca de-abia ce-am terminat! Pricepui asta, dar versurile n-au legatura cu aspectul. Continuai poezioara lui Big, s-o determin pe vespe sa ne dea cate un cadou, mie, lui Mithras si lui Mitu. Altceva in afara de nuielusa de mar. :D:

Glumii si eu, mi-ati mancat sufletul cu interpretarile voastre, railor, ma faceti sa-mi pierd spiritul sarbatorilor si stofa de 'telectual , ca nici daca vorbeam in alta limba n-o nimeream mai prost! :rade: Doar nu de vespe depinde venirea lui Orpheus.

Link to comment
Share on other sites

:think: Bustean.

Auzi, Radule, iar dau cu subsemnata, :rules: ca de-abia ce-am terminat! Pricepui asta, dar versurile n-au legatura cu aspectul. Continuai poezioara lui Big, s-o determin pe vespe sa ne dea cate un cadou, mie, lui Mithras si lui Mitu. Altceva in afara de nuielusa de mar. :D:

Glumii si eu, mi-ati mancat sufletul cu interpretarile voastre, railor, ma faceti sa-mi pierd spiritul sarbatorilor si stofa de 'telectual , ca nici daca vorbeam in alta limba n-o nimeream mai prost! :rade: Doar nu de vespe depinde venirea lui Orpheus.

 

 

Dumnevoastra hotarati!

 

Am fost foarte exact in exprimare.

 

 

 

Consider un lucru bun ca Orpheus sa revina.

 

 

 

 

Luc are timp pana sambata seara.

 

Ii suficient.

 

 

 

 

radu

 

O sa revin legat de asta sambata.

 

 

 

 

 

 

 

Am asa o vaga senzatie ca lui Orpheus nici prin cap nu-i trece sa aiba cont pe V.com.

 

 

 

Oarece sefi ma priveaza de dreptul de a citi.

 

Cam ce solutii sugerati?

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Auzi, RoAp , dar de ce scrii cu asa mari pauze, un rand da si trei randuri ba? :huh: Ca la mine asa apare!

 

Poate vine , totusi, Orpheus, poate ni-l aduce mosu' maine, poate Orpheus mai aduce si alti prieteni... ca de cuminti am fost cuminti . Vreo 80% , asa, una peste alta, ca atat am putut si noi. :blush-1:

Cum te priveaza sefii de dreptul de a citi? Glumesti! Vezi ce setari ai pe calculator.

Link to comment
Share on other sites

Auzi, RoAp , dar de ce scrii cu asa mari pauze, un rand da si trei randuri ba? :huh: Ca la mine asa apare!

 

Poate vine , totusi, Orpheus, poate ni-l aduce mosu' maine, poate Orpheus mai aduce si alti prieteni... ca de cuminti am fost cuminti . Vreo 80% , asa, una peste alta, ca atat am putut si noi. :blush-1:

Cum te priveaza sefii de dreptul de a citi? Glumesti! Vezi ce setari ai pe calculator.

 

Scriu asa pentru sarit in ochi.

 

O sa imi schimb setarile.

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Vespe, ne-am facut botinele, o sa gasesti toate cele trei perechi la usa... :blush-1:

Doar de Mițoc mi-am amintit și vine moșul cu poșta :blush-1: :blush-1:...

 

ca nici daca vorbeam in alta limba n-o nimeream mai prost! :rade:

:lol:

 

il fac in weekend de unu singur :grin:

Aștept poze, când faceți brad

 

Eu de Crăciun și revelion sunt în Turcia+Grecia, așa că brăduțul de acasă va fi unul mic, de plastic, să îmi bucure ochiul puțin înainte de plecare. O să vi-l fotografiez după împodobit și eu.

În rest, o să decorez puțin fiecare cameră.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...