Jump to content
Vesperala Forum

(-`- CHAT -'-)


vesperala

Recommended Posts

  • Replies 97.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • vesperala

    16624

  • samsara

    11079

  • florin7franky

    5591

  • Narcisa

    5082

Top Posters In This Topic

Posted Images

:rose: ce faci? vrei niste frig?

 

Nu, fereasca Sfantul! Din cate stiu, doar Sami vrea. :lol:

 

 

Dau concerte gratuite pentru vecini. :D:

 

Asa vezi, gratuitati doar pentru vecini... pe noi te faci ca nu ne mai cunosti! :sadwalk:

 

 

 

 

Barcuta, cate injuraturi zici ca sunt, muica? Daca mai adunam si cateva licente poetice de pe la comentarii, nimeni n-o sa mai fie ca noi, ii punem jos din trei vorbe, ce sa ne mai lungim cu explicatii si argumente pe zece pagini! :haha:

Link to comment
Share on other sites

Asa vezi, gratuitati doar pentru vecini... pe noi te faci ca nu ne mai cunosti! :sadwalk:

 

E greu cu inregistratul. Am nevoie de "duble". Si deocamdata nu am nimic original. Nu pot sa scriu versuri bune de pus pe muzica. Nu am nici masura, nici rima, nici ritm, nimic.

Pana acum, am pus doua piese la Masura Asimetrica. Suficient. :)

Link to comment
Share on other sites

Eu i-am spus lui wanted. Ideea este ca o tine una si buna ca-s olteanca si face niste afirmatii asa in dorul lelii, fara sa ma cunoasca. Si nu e prima data.

Ca sa nu mai spun ca i-a gonit pe toti de pe forum. Este un om agresiv si lipsit de scrupule.

 

Si sa-mi dea avatarul inapoi!

 

Îi beligerant tipu'.. m-a trecut la catastif pe motiv de glumă.. :lol:

 

 

 

 

Noapte Bună..

Link to comment
Share on other sites

Îi beligerant tipu'.. m-a trecut la catastif pe motiv de glumă.. :lol:

 

Ptiu, bata-l norocu', parca l-am invatat eu! :rade: Lasa asa, sa va bata pe toti de la un capat, ca si voi tot pe motiv de gluma m-ati tras pe dreapta ! Catastifu', treaca-mearga, mai stergi si mai adaugi, :rules: dar eu era sa ajung direct in pomelnic, :rip: acolo ce se sterge nu se mai pune la loc. :cry:

Link to comment
Share on other sites

”Ce-mi doresc eu mie...!

 

Dacă nu am mai căsca gura fascinați la neamprostie și frivolitate, la maneliști și pitzipoance, la parveniți și semidocți care se cred genii,

 

Dacă am munci mai mult,

 

Dacă nu am mai vrea să moară capra vecinului,

 

Dacă i-am ironiza și noi pe străinii care ne fac hoți și cerșetori, și nu ne-am mai văita că suntem victime,

 

Dacă nu ne-am mai grăbi în permanență către nimic,

 

Dacă n-am mai claxona la stop,

 

Dacă le-am zâmbi funcționarilor care ne sfidează,

 

Dacă nu ne-am mai speria copiii că îi vor lua țiganii dacă nu sunt cuminți,

 

Dacă nu ne-am mai cumpăra mașini mai mari decât garsonierele în care stăm,

 

Dacă am citi mai mult,

 

Dacă nu ne-am mai vorbi de rău țara ori de câte ori ne întâlnim cu vreun străin,

 

Dacă ne-am lăuda mai mult cu Brâncuși decât cu Dracula,

 

Dacă am înțelege că avem politicienii pe care-i merităm și că nu-i putem schimba fără să ne schimbăm,

 

Dacă n-am mai spera la mai bine fără să devenim mai buni,

 

Dacă n-am mai da și lua șpagă,

 

Dacă nu ne-am mai lăsa spălați pe creier de lideri de opinie, ticăloși sau imbecili, care ne repetă obsesiv că am ajuns pe fundul prăpastiei,

 

Dacă am oferi înainte de a cere ceva,

 

Dacă ne-am întreba mai des cu ce am greșit înainte de a da vina pe alții,

 

Dacă nu ne-am mai minți că suntem buricul pământului,

 

Dacă nu i-am mai desconsidera pe străini pentru că învață la liceu ce am învățat noi în clasa a șasea,

 

Dacă am privi mai mult în sus când mergem pe stradă,

 

Dacă nu ne-am mai fura singuri căciula,

 

Dacă nu am mai povesti la întoarcerea din vacanță doar despre ce am mâncat și am băut,

 

Dacă n-am mai ieși la aer curat doar ca să ne înecăm cu fumul de la grătare,

 

Dacă nu ne-am mai duce la biserică doar de Paște, în drumul către discotecă,

 

Am putea simți că în fiecare zi e ziua noastră.”

 

 

 

SILVIU SERGIU

Link to comment
Share on other sites

wanted, a zis ca-si face timp pentru tine, ha, pazea!

 

Asa e, Luc, ca bine zici, de fapt doar pe Want il vrea la frigare, noi ceilalti ne putem petrece linistiti sfintele sarbatori, cu braduti si globulete, il lasam frumos pe Want sa-si traga singur pacatele, ca nici el n-a miscat un deget cand am incasat eu scatoalce , nici macar prosopul in ring nu l-a aruncat. :haha:

Link to comment
Share on other sites

Ptiu, bata-l norocu', parca l-am invatat eu! :rade: Lasa asa, sa va bata pe toti de la un capat, ca si voi tot pe motiv de gluma m-ati tras pe dreapta ! Catastifu', treaca-mearga, mai stergi si mai adaugi, :rules: dar eu era sa ajung direct in pomelnic, :rip: acolo ce se sterge nu se mai pune la loc. :cry:

 

Și eu, naivul de mine.. mai ieri, alaltăieri..mă declaram trecut într-unul.. Nici nu am apucat să număr bine acel 1..și am și ajuns la venerabila-i pereche.. Vindicative suflete pe aceste meleaguri.. :confused: :rade:

 

salut, dragilor :giveheart:

wanted, a zis ca-si face timp pentru tine, ha, pazea!

narcisa :flowers:

 

De abia așteptați mândrelor.. :lol:

 

Asa e, Luc, ca bine zici, de fapt doar pe Want il vrea la frigare, noi ceilalti ne putem petrece linistiti sfintele sarbatori, cu braduti si globulete, il lasam frumos pe Want sa-si traga singur pacatele, ca nici el n-a miscat un deget cand am incasat eu scatoalce , nici macar prosopul in ring nu l-a aruncat. :haha:

 

De ce aș fi aruncat prosopul...? Te descurcai și fără mine și fără prosop.. De ce am confunda respectul cu un act de "cruzime"?

 

Dacă mă consideră (îndeajuns de) meritoriu pentru prețioasele-i atenții .. se va invita singur.. ușa este deschisă.. Se intra, se iese.. în aceeași manieră.. libertate deplină pentru toate popoarele.

 

 

Bună Seara..

 

 

La mulți ani..

Link to comment
Share on other sites

Și eu, naivul de mine.. mai ieri, alaltăieri..mă declaram trecut într-unul.. Nici nu am apucat să număr bine acel 1..și am și ajuns la venerabila-i pereche.. Vindicative suflete pe aceste meleaguri.. :

 

:rade: :rade: Nu-i rau deloc!

 

La multi ani , Dumnezeu sa ajute poporul nostru, ca tot sub cizma a fost mereu, sub cea externa, sub cea interna... :flowers:

Oricum, cele rele sa se spele! :bighug:

 

illu, ce splendida pledoarie pentru intelepciune! :bighug:

Link to comment
Share on other sites

Faptul ca mi se pot arunca si mie pioneze in ochi nu ma descalifica din a remarca cum ca sunteti de un prost gust iesit de comun. Marea majoritate a discutiilor semnificative pe care le purtati (in afara de cele despre vreme, gripa si mancare) sunt despre alti useri (gen RoAp, marele vostru sponsor, pe care ba il atatati, ba il pupati in posterior, daca face buba, ba ii trageti suturi in acelasi loc, in replicile voastre chipurile spirituale si intelese numai de voi; asta ca sa nu zic ca in imensa lor majoritate abordarile legate de RoAp sunt de prost gust). Nici nu mi-am facut bine aparitia si deja ati inceput sa scormoniti iar in rahat, victimizandu-va in conditiile in care nu am interactionat cu vreunul dintre voi. De altfel, am inteles ca ma vedeti in orice user care isi face cont nou - asta e unul dintre motivele pentru care am intrat, da' n-are rost sa-mi bat capul cu explicatii, sunt sigura ca sunteti destul de "binevoitori" ca sa gasiti singuri unele "onorabile". Ma intreb, cand n-or mai fi useri din astia "recalcitranti", pe cine o sa mai impungeti, pe mama? Ori o sa pretreceti tot timpul virtual trimitandu-va bezele? Mira-m-as! Va mai si ofuscati si mai dati si ochii peste cap ca fetele mari atunci cand va spun ca sunteti o mana de useri si ca nu aveti loc unul de altul. Ori cand va zic ca sunteti de prost gust.

Pacat de ce ar fi putut fi forumul asta.

Sunteti romani pur sange, la multi ani, sa traiti!

Edited by sydney
Link to comment
Share on other sites

sunteti de un prost gust iesit de comun.

 

Sydney, te bagi iar aiurea si jignesti atatia oameni. RoAp , de fapt, stie de gluma si felul lui de a fi il stim cu totii. Il laudam cand e de laudat, il atentionam cand intrece masura. De ce te-ar deranja asta pe tine? Nu ai de cine sa-l aperi, ca sa nu mai zic ca n-ai nici de ce.

Asta e si astia suntem. Mai mult sau mai putin amuzanti, insa niciodata rai cu buna stiinta. Dar nu tragem de maneca pe nimeni. E ca la televizor, nu-ti place, schimbi canalul.

Oricum, e sarbatoare si nimeni nu are chef de cearta. Fii rezonabila.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...