Jump to content
Vesperala Forum

(-`- CHAT -'-)


vesperala

Recommended Posts

  • Replies 97.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • vesperala

    16624

  • samsara

    11080

  • florin7franky

    5591

  • Narcisa

    5082

Top Posters In This Topic

Posted Images

Promisiunea inseamna datorie curata. :rules: Si neamanata sie die prea mult timp. Asa ca, asteptam, si asteptam, si asteptam.

 

Va dau cuvantul meu ca nu am nimic cu oltenii. Cu proverbiala lor circumspectie.

 

N-am auzit niciodata(si eu folosesc rar negatia) de aiureala aia cu doua pahare. Unul plin si unul gol.

 

Puse pe noptiera.

 

Ala plin e daca i se face sete olteanului.

 

Ala gol e daca nu i se face sete olteanului.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Va dau cuvantul meu ca nu am nimic cu oltenii. Cu proverbiala lor circumspectie.

 

N-am auzit niciodata(si eu folosesc rar negatia) de aiureala aia cu doua pahare. Unul plin si unul gol.

 

Puse pe noptiera.

 

Ala plin e daca i se face sete olteanului.

 

Ala gol e daca nu i se face sete olteanului.

 

Maaai, ca amarnic mai esti! :rade:

 

Link to comment
Share on other sites

Ce-i m-ai buni. :)

 

Corect e "cei care ati luat bacul". Atat. :) Sunt din ce in ce mai putini...

 

Pai, ce sa mai zic si eu sefule, ca poemul asta daca n-are 20 de clone , n-are nimic, mai usor scapa coada magarului de muste decat noi de dumnealui.

Cat despre isr-ul nervos , el sa nu se puna cu mine, ca-s mai desteapta decat el cu vreo 30 de ani, am si mai multe postari marca arg.800, si-un motan mai frumos am, ma scol si mai de dimineata , doar la contul din banca ma-ntrece... :think:

 

Link to comment
Share on other sites

A crescut bărcuța :)

 

Ca maine are buletin. Si el, ca noi toti: la inceput barcuta, mai apoi barca, apoi vapor... Despre epava nu zic nimic. :think:

 

vespe, haladuiti de-o saptamana prin Germania si n-ai pus nicio poza pe forum, mie mi le trimiti dar eu nu stiu sa le pun aici. Zici ca azi vizitati Muzeul matematicii, mai, matematica isi merita soarta, la muzeu s-ajunga toata, impaiata si formolizata bine, sa nu-l mai terorizeze pe Barcuta al nostru , nici pe colegii lui. :ang:

 

 

avatar nou// :lol:

 

Barcuta, zici c-ai venit in locul lui Hristos? Pai , tu n-ai vazut ce-a patit? Inteleg sa ravnesti la palatul si tronul aurit ale lui Becali, la conturile lui Patriciu, la averea matusii Tamara, nu la coroana de spini a Mantuitorului... :bighug:

Link to comment
Share on other sites

vespe, haladuiti de-o saptamana prin Germania si n-ai pus nicio poza pe forum, mie mi le trimiti dar eu nu stiu sa le pun aici. Zici ca azi vizitati Muzeul matematicii, mai, matematica isi merita soarta, la muzeu s-ajunga toata, impaiata si formolizata bine, sa nu-l mai terorizeze pe Barcuta al nostru , nici pe colegii lui. :ang:

Pun eu și poze :) la intoarcere.

 

 

 

Uite ce am capatat azi: un sudoku cu totul unic.

Se pare că așa de complicat e jocul, că și fabricantul s-a incurcat și mi-a pus prea multi nouari... :qmark:

post-1-1374095934_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Fiecare piesă are două capete, alb/roșu. Le-am așezat așa ca să se vadă mai clar :)

 

Da, de reparat se repară ștergând (cu lac de unghii alb, respectiv roșu) liniuțele.

Dar aproape că îmi pare rău să fac așa ceva. :imao:

Link to comment
Share on other sites

Poți să pui cu fața roșie în sus ceea ce ți se dă, și cu alb ceea ce consideri a fi rezolvarea.

"Problema" de rezolvat o iei de undeva, bănuiesc.

:) sau inveti sa creezi probleme...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...