Jump to content
Vesperala Forum

(-`- CHAT -'-)


vesperala

Recommended Posts

Cine isi mai aduce aminte ca maine se implinesc 65 de ani de la nationalizarea principalelor mijloace de productie?

 

Exista vie treaba asta. Si asa trebuie sa ramana.

 

V-as sugera sa va uitati putin pe proiectul lui voiculescu (via ministrul agr.).

 

Legat de interventia statului in tranzactiile cu terenuri agro.

 

Dumneavoastra sunteti om echilibrat si corect.

 

Mi-ar placea o parere.

 

Dar sa fie parere.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 97.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • vesperala

    16624

  • samsara

    11081

  • florin7franky

    5591

  • Narcisa

    5082

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mi-ar placea o parere.

 

Dar sa fie parere.

 

Big, stai in banca ta. Ai dreptul sa fii mut ca lebada lui Blaga. Ca , oricum ai da-o, tot n-ajungi cu ambarcatiunea intreaga la mal. Daca RoAp, care la momentul nationalizarii nici macar in stadiul de proiect nu era, s-a indragostit subit si patimas de subiectul asta, inseamna ca-i rost de tranta, are chef sa se ia in clont cu cineva. Sau cu mai multi, cati s-or afla in zona.

Cat priveste nationalizarea, de acord cu ideea aplatizarii. M-am saturat sa tot fiu pe prima treapta a piramidei, acolo sa ma nasc, acolo sa dau ortu'popii... Trei trepte mai sus s-a protapit RoAp, cinci -Patriciu, sapte -Becali, da', ce, ei au mot in frunte , au maini , capete si spinari mai multe, , nici macar sapte burti nu au, sa le mai ia si lor din ce-au adunat si ingramadit acolo, sa-mi dea si mie, ei mor de grija banilor si eu de dor, in Biblie nu scrie asa! :uf:

 

Link to comment
Share on other sites

Big, stai in banca ta. Ai dreptul sa fii mut ca lebada lui Blaga. Ca , oricum ai da-o, tot n-ajungi cu ambarcatiunea intreaga la mal. Daca RoAp, care la momentul nationalizarii nici macar in stadiul de proiect nu era, s-a indragostit subit si patimas de subiectul asta, inseamna ca-i rost de tranta, are chef sa se ia in clont cu cineva. Sau cu mai multi, cati s-or afla in zona.

Cat priveste nationalizarea, de acord cu ideea aplatizarii. M-am saturat sa tot fiu pe prima treapta a piramidei, acolo sa ma nasc, acolo sa dau ortu'popii... Trei trepte mai sus s-a protapit RoAp, cinci -Patriciu, sapte -Becali, da', ce, ei au mot in frunte , au maini , capete si spinari mai multe, , nici macar sapte burti nu au, sa le mai ia si lor din ce-au adunat si ingramadit acolo, sa-mi dea si mie, ei mor de grija banilor si eu de dor, in Biblie nu scrie asa! :uf:

Morala: Sa nu crezi tot ce scrie in carte.

Link to comment
Share on other sites

Morala: Sa nu crezi tot ce scrie in carte.

 

Sefule, bani n-avem, dar avem premii , in compensatie. Iata , bunaoara, ultima achizitie, de astazi:

 

Universitatea din Craiova

 

"In urma desfasurarii concursului pentru cea mai buna teza de doctorat sustinuta public in anul calendaristic 2012 si confirmata de catre Ministerul Educatiei Nationale - Consiliul National de Atestare a Titlurilor, Diplomelor si Certificatelor Universitare, la propunerea comisiei de examinare a candidatilor ,

Confera

Premiul special pentru recunoasterea internationala

Doamnei Vesperala :lol: ................................................................."

 

 

P.S. Cumpar rame. :rade:

 

Adevarat s-a'naltat, Big!

 

Link to comment
Share on other sites

Narcisa,

Sa traiasca Vesperala, ti-am spus eu ca 100 de oameni in lume pot sa o citesca si 20 s-o mai si priceapa! :rade:

 

Imensa suma pusa-n joc (1000 ron) :lol: a luat-o , fireste, cine trebuia :queen: , noi am capatat hartia cu blazon si ne falosim cu ea in targ. Pai, ce , n-avem dreptul, e-te-teeeee! :D: Mai ales ca dureaza mai mult decat banii!

Link to comment
Share on other sites

Acum 65 de ani in 1948 ststul a luat totul de la toti, azi in 2013 i-au luat altii ( interni si externi) totul!

 

Am a multumi pentru opinie.

 

Al dumneavoastra!

 

Mama Narcisa are stil cand imi mai trage cate o castana.

 

D'asta tin la ea.

 

Problema e ca dumneavoastra n-ati citit proiectul de care aminteam eu mai sus.

 

E pe site la Agri. Ati fost elegant dupa standarde insa insuficient pentru mine.

 

Va acord cat timp vreti dumneavoastra. Asta ca sa infirm ideea ca is pus pe harta.

 

Ca idee. Interventia ADS in tranzactii private cu terenuri.

 

Despre minunatia guvernarii actuale va scriu?

 

Maine!

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

RoAp,

In general, nu comentez unde nu ma pricep de loc sau nu ma intereseaza direct!

La subiectul asta atat pot sa-ti spun: de data asta vom vinde pamantul direct strainilor pe valuta, fara intermediari,

asa ca degeaba strigau unii: "Nu ne vindem tara!"( era la figurat, acum este la propriu!)

Link to comment
Share on other sites

RoAp,

In general, nu comentez unde nu ma pricep de loc sau nu ma intereseaza direct!

La subiectul asta atat pot sa-ti spun: de data asta vom vinde pamantul direct strainilor pe valuta, fara intermediari,

asa ca degeaba strigau unii: "Nu ne vindem tara!"( era la figurat, acum este la propriu!)

 

Glumiti!

 

Sunteti ultimul om din cati cunosc eu care s-ar lasa manipulat de tv.

 

N-o sa-mi schimb parerea. Al dumneavoastra, radu.

 

Link to comment
Share on other sites

depinde.

 

Barcutaaaa, iesi din ograda Yellei , iote la el, frumosul, cum intra pe proprietatea fetei fara permisiune! Daca te bate Yelle, n-o sa te scap deloc, sa stii. O sa tac precum pestele. Adica, mai stiu eu, depinde, vorba ta. :lol: :bighug:

 

 

 

Vreun Pavel, vreun Patru, variante feminine? La multi ani! :flowers:

Link to comment
Share on other sites

:rolleyes: Bună, pufosule!

 

Pe la mine toate-s noi. :) Deocamdata învăț iarăși pentru ex. de titularizare. Cu nota, sper să mă detașez în București.

 

Tu ce mai faci?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...