Jump to content
Vesperala Forum

(-`- CHAT -'-)


vesperala

Recommended Posts

Seara buna, vesperali somnambuli! :yawn:

 

Legat de sarmale: mama si-a luat recent o oala de lut "cu dedicatie" pentru sarmale, si a facut prima data sarmalele de Paste in ea. Nu sunt un mare fan al sarmalelor, insa trebuie sa recunosc ca au iesit mai bune ca de obicei :drool:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 97.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • vesperala

    16624

  • samsara

    11063

  • florin7franky

    5591

  • Narcisa

    5082

Top Posters In This Topic

Posted Images

eu vreau sa devin vegetariana

bafta mare, dar motivatia ta nu stiu daca te va si ajuta sa daopti acest stil pe viata

 

Nu te face ierbivoră, că e păcat! Din fabricaţie omul e omnivor. Adică ai voie să mănânci oameni. :D

si asta tot mit e cu omnivorii :)

 

trebuie sa ma fac vegetariana ca sa fiu slaba mereu si sa pot manca mult si bine :D

e un mit, nu slabesti daca renunt la carne

Link to comment
Share on other sites

a nu? dar macar raman la o greutate normala sau nu?

 

hai sa iti zic

 

mananc numa pate vegetal cu paine de secara .. azi am descoperit peste cu sos de rosii la conserva .... eu intotdeauna am iubit mancarurile care ma ingrasa .. doar ca pana in 2011 nu ma ingrasam ... metabolismul meu s-a schimbat ... ce sa mai mananc ?

Edited by Rhini
Link to comment
Share on other sites

Nici macar :) Nemancatul de carne nu are legatura cu slabitul sau cu mentinutul. DEpinde doar de organismul tau :(

Si eu sunt o pufosenie si nu mananc carne si asa am fost mereu si nu, nici macar nu ma mentin. Fac eforturi mari sa ma mentin si si mai mari sa mai dau jos :)

Link to comment
Share on other sites

mananc numa pate vegetal cu paine de secara .. azi am descoperit peste cu sos de rosii la conserva ....

 

Rhini, astea nu-s mancaruri sanatoase, sunt procesate din plin. Sami are dreptate, daca nu faci exces la mancare nu de-acolo e buba. E incriminat stresul, sub toate formele lui . Si surmenajul. Pot duce la dereglari hormonale si de-acolo incepe necazul. Si rolul endocrinologului. Intervine si factorul ereditar. Daca nu-s multe kilograme in plus, nu trebuie sa-ti faci probleme . Adesea acest surplus poate fi salvator si deloc inestetic.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...