Jump to content
Vesperala Forum

(-`- CHAT -'-)


vesperala

Recommended Posts

  • Replies 97.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • vesperala

    16624

  • samsara

    11078

  • florin7franky

    5591

  • Narcisa

    5082

Top Posters In This Topic

Posted Images

Buna ziua tuturor vesperalilor.

Pentru Sami :pusei reteta de cuscus care o fac eu, dar ele sunt multe,numa algerienii au fro 5...

Pupici lui Barcuta, ca suntem ca în bancul cu rîmele : doua rîme se uita prin capatul unui tub dar nu se vad;de ce, pai una se uita joi si alta vinerea ( nu e un banc de-ti vine sa rîzi dar nois asa suntem).

Link to comment
Share on other sites

:imao: :rade: pai olteanca asa ca mine mai rar, a avut dreptate illu ca ametesc cu vorbareala :rade:

semula e graunta aia alba de pusasi tu legumele peste ea, în franceza e semoule si cum nu stiui în româneste :rade: zîsai si io semula :rade:

Apropos, vazui farfuriile cu gatelile , zîceai ieri ca n-am io dreptate ca gatesti rar, pai ce ma mintesti acilea, ca ieri doar am vorbit si tu fusasi " zîs si facut' ca sa-mi curga mie balele iar ca tare arata bine post-30-1282218713.gifpost-30-1282218713.gif

Link to comment
Share on other sites

a.... nu cunosc nautul, cunosteam cuvîntul dar fara sa am habar ce este ....

asta e semula arabilor, grîu uscat si macinat in bobite mici ( pe vremea cînd eram eu acas, nu am vazut niciodata) aici l-am cunoscut . Am sa-l caut în magazine sa le fac la ai mei.

 

ca sa fie reusit trebe frecat cu degetele si îvîrtit între palme ca si cum ai vrea sa îl sfarîmi , ceva de genul asta, nu stiu cum sa spui, eu am vazut la o cunostinta algerianca.

Link to comment
Share on other sites

vaz'tam puiule, cum nu, pai m-am chiorît io bine la mutisoara ta de ieri, pai cum alfel, pupiceam io asa orce copil ?

Frumos si pe din'afara si pe din'nauntru ? Transmite felicitari din partea mea parintilor, ca buna treaba au facut :bravo:

 

suna bine rubens :) are oricum gust fain, mi-ar placea sa mananc o mancarica orginala facuta de cineva strain

Pai fa un drum pi la mine si-ti fac cîte halea, care mai de care mai straine, ce zîci de neste creveti, sau melci sau scoici , gatite sau crude... :flowers:

Link to comment
Share on other sites

stim stim.ne'am intalnit cu niste rude pe care nu le-am vazut de 9 ani(aveam un an si ceva p'atunci) si am venit acasa incarcat cu tot(mere,visine,caise,miere etc).

Aaa,ala e Kazi Ploae.un artist nebun.FOARTE .NEBUN(EXTRA).

eu cam intru in piele la oricine.is PREA simpatic :lol:

ma duc sa mananc.(pulpe si dupa poruumb)

dar mananc la pc.deci pot sa postez la fel.

Link to comment
Share on other sites

oaleaaaaaaaaa fratîlor, ma suna omu' acu si-mi spusa ca auzî la radio ca gata, începura astia pe-acilea sa expulzeze romii ... fro 3 sute si ceva, si-i plimba cu avioanele ; ba ca creaca sa vedet' voi ca avionu' meu de vin cu el sa umple cu români, ba da-ma neanu, nu mai mi-e frica ca am cu cine tainui :lol:

Edited by rubens
Link to comment
Share on other sites

oaleaaaaaaaaa fratîlor, ma suna omu' acu si-mi spusa ca auzî la radio ca gata, începura astia pe-acilea sa expulzeze romii ... fro 3 sute si ceva, si-i plimba cu avioanele ; ba ca creaca sa vedet' voi ca avionu' meu de vin cu el sa umple cu români, ba da-ma neanu, nu mai mi-e frica ca am cu cine tainui :lol:

 

rubens, grija mare la bagaje. :o:

Vindec ieftin pediculoza si scabia! :cent:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...