Jump to content
Vesperala Forum

desenele nynnei vizireanu


nynna

Recommended Posts

nynna, nu pot sa cred ca ai realizat aceste splendori fara sa ai oarece studii in domeniu. Esti un real talent, niste studii ti l-ar pune si mai mult in valoare, felicitari ,sunt sigura ca vom auzi de tine.

Multumesc mult pentru incurajari !

sper ca in viitor cand imi voi permite financiar ,voi face niste cursuri ,si poate voi reusi sa fac lucrari mlt mai bune!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 91
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 weeks later...

buna !ieri 31 01 2008 a avut loc expozitia artistilor plastici amatori din Constanta la galerile Amafora!acolo am participata alturi de colegii mei talentati cu 4 lucrari de grafica in creion! :oops: :oops:

spre surprinderea mea au fost primite bine de iubitorii de arta!e prima oara cand particip la o expozitie! :oops: :oops: E un pas si un vis care a devenit realitate1 :oops:

am sa va las cateva poze de la acest eveniment!

am simtit nevoia sa va impartasesc bucuria mea deoarece m-ati incurajat! :oops: :wink:

Va multumesc!

:Cand o sa mai primesc poze o sa mai va arat si alte instantanee de la vernisaj!

Alturi de mine sora mea de suflet Amelia si o buna prietena Ana Rus

dsc08026uh1.jpg dsc08025ya5.jpg dsc08030vf3.jpg

Aici sunt alturi de copii mei dragi Lucian Si Mirabela

dsc08032fd0.jpg

Link to comment
Share on other sites

Multumesc mult pentru aprecieri ,urari!Am atins o stea.....si sper sa mai am sansa saating si alte stele....din visul meu!

am venit cu un mic articol referitor la expozitie!

 

 

Miercuri, 06 Februarie 2008

 

Expoziţie de artă plastică, la Galeriile „Amfora”

Alina CIUFU (alina.capelariu@telegrafonline.ro)

 

 

Galeriile „Amfora” găzduiesc, în această lună, o expoziţie de artă plastică realizată de membrii Asociaţiei Artiştilor Plastici „Amfora”. Pe simezele galeriei sînt expuse lucrări de grafică şi pictură, care au ca punct comun temele abordate de plasticieni: natura statică, peisajul, florile şi portretul. Artiştii care au ales să participe la această expoziţie sînt: Vasilica Pop, Niculina Dobre, Maria Goşoiu, Eugenia Coman, Marian Sârbu, Chirică Ivanof, Ioaniţă Stănescu, Susam-Nermin Hogea, Constantin Stoica, Ioana Florea, Niculina Vizireanu, Marcel Tudor şi Alexandru Herţa.

 

Expoziţia reuneşte lucrări realizate într-o gamă cromatică restrînsă, culori de apă şi de pămînt, cele mai multe tablouri prezentate de artiştii plastici constănţeni avînd ca temă peisajele de iarnă, de toamnă sau marine. Pictorul Chirică Ivanof este prezent pe simezele Galeriilor „Amfora” cu şapte peisaje, unele fiind realizate în anul 2006, altele în timpul taberei de creaţie de la Canlia. „Am un tablou cu marea în timpul iernii, a cărui schiţă am realizat-o chiar pe faleza Cazinoului din Constanţa. De asemenea, particip şi cu un peisaj de toamnă, mai ales că acesta este anotimpul meu preferat. Se spune că toamna este anotimpul pictorilor, pentru că este mult mai interesantă decît vara, are o cromatică mult mai specială”, a declarat Chirică Ivanof.

 

O notă aparte este dată expoziţiei de lucrările de grafică expuse de Marcel Tudor şi Niculina Vizireanu, care au ales să prezinte peisaje, dar şi studii ale corpului uman. Expoziţia este deschisă pe parcursul lunii februarie, intrarea fiind liberă. În luna martie, membrii Asociaţiei Artiştilor Plastici „Amfora” vor prezenta o expoziţie de fotografie.

Link to comment
Share on other sites

prelucrari digitale dupa desenele mele!cu un simplu clik realizezi tablouri in joaca!

peisaj de iarna (refacut digital)

1b6aadc58f89d47034d14f0kh2.jpg

 

grafica digitala

explozie solara

apusfb8.jpg

 

nocturna refacut)

copyofimage4cp7.jpg

 

portret

 

alexandratp8.jpg

 

cosmos

 

cosmosac5.jpg

 

la malul marii

 

eusimareaye0.jpg

 

flori de primavara

 

florideprimavarajv8.jpg

 

fructe

 

fructets4.jpg

 

cascada de culori

 

image1ninana3.jpg

 

noaptea de iarna

 

image2tn1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...