Jump to content
Vesperala Forum

Umor negru


vesperala

Recommended Posts

- Ce are 4 labe si o mana?

- Un dobermann care s-a jucat cu postasu'...

 

****

 

Invatatoarea la scoala ii intreaba pe copii:

- Vasilica, ce-i tatal tau?

- Gunoier.

- Nu se spune gunoier, ci lucrator la Salubritate. Petrica, ce-i tatal tau?

- Gropar.

- Nu se spune gropar, ci lucrator la Pompe Funebre. Bula ce-i tatal tau?

- DJ la Mystic Club.

- Cum adica?

- Clopotar la biserica.

 

****

 

- Ce faci daca afli ca mai ai doar 6 luni de trait?

- Te muti cu socara si fiecare zi va parea o eternitate.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Cine e harnic si munceste are tot ce vrea..........cine sta si nu munceste are tot asa

 

************************************************************************

 

Cine rade la urma se prinde greu

 

*****************************************************************************

 

Cine se scoala de dimineata,doarme putin

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Politia rutiera la locul accidentului discutand despre importanta purtarii centurii de siguranta:

- Uitati-va la acest om care nu a purtat centura:

Cap rupt, maţe pe parbriz, ochi in pomi, fara maini...In schimb, uitati-va la cel care a purtat centura... parca-i viu

 

Un orb intra in bucatarie si da de o razatoare dupa care zice: cine d*cu a scris porcaria asta?!

 

Cum se numeste o femeie care stie unde se afla barbatul ei?

Vaduva.

 

Unui tip, dupa ce este analizat de doctor, i se spune ca nu mai are mult de trait. Fara nici o speranta, il intreaba pe doctor

cat mai are de trait.

- 10, spune doctorul.

- Zece ce ? intreaba pacientul. Zece ani, luni, zile ?

- 9, 8, 7... continua doctorul.

 

- Bula ce ai vrea sa iti scrie pe cruce, dupa ce mori?

- Ceva simplu si concis.

- Ca de exemplu?

- Ma intorc imediat!

Link to comment
Share on other sites

un elicopter s-a prabusit intr-un cimitir.

Pana acum politia a numarat 300 de victime.

**************************************

Ce e un piron?

Locul unde sosesc trenurile.............

*****************************************

-Bula!spune profesorul, catre elev, spune-mi o propozitie scurta!

Oaia paste.

-Bine acum spune-mi alta!

Oaia paste.

Da dar asta ai mai spus-o.

Da.................dar asta-i alta oaie.

Link to comment
Share on other sites

Pe o insula plina de canibali naufragiaza un britanic. Fiind un bun cunoscator al diplomatiei, cu timpul, dupa multi ani, devine liderul lor.

Intr-o zi, unul din ei alearga fericit spre trib, spunandu-le celorlalti cum ca a gasit o tipa superba si vor s-o faca sarmale. Veselie mare pe insula canibalilor, numai liderul "John" nu era incantat si le spune:

- Fiii mei, femeia pe care tocmai ati gasit-o va fi femeia mea, adica nevasta mea! N-o mananca nimeni!

Dupa un an, femeia moare de pneumonie. Iarasi fericire mare pe insula.

John:

- Degeaba va bucurati, ca o ingrop!

Pe la 12 noaptea, John aude zgomot. Iese afara din cocioaba si vede canibalii sapand dupa nevasta-sa!

O ingroapa iar a doua zi, la 6 metri adancime. La 12 noaptea, iar sa o dezgroape canibalii! John, disperat, o arde si ce ramane pune intr-o cutiuta mica si o ingroapa. Noaptea, iar

canibalii sa o dezgroape..

John:

- Ce mama dracului faceti acolo?

- Hai, ma, sefule ce naiba, nici macar un ness nu putem sa ne facem ?!

Edited by Orpheus
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

-Care e culmea inconstientei?

- Sa-ti vinzi plapuma si sa-ti cumperi masina de tocat carne.

 

Intre generatii

Nicolae Muntean

 

Vom face-o lume noua,

Spunea un tinerel.

Batranul:" Bravo, voua,

Si noi ziceam la fel !"

 

Un politician s-a imbolnavit. La spital a primit o telegrama cu urmatorul continut:" Parlamentul va doreste insanatosire grabnica, cu 187 de voturi fata de 185."

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Electricianul de la spital intra intr-un salon unde toti pacientii sunt conectati la aparate.

- Gata, baieti! Toata lumea sa ia o gura mare de aer pana schimb siguranta!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

O familie engleză îşi petrece vacanţa de vară în Elveţia. În timpul uneia dintre plimbările sale, familia a remarcat o graţioasă vilă, care le părea potrivită pentru viitoarea lor vacanţă. Membrii familiei acontează vila, proprietarul fiind un pastor protestant. Întoarsă în Anglia, doamna îşi dă seama că nu a văzut W.C.-ul. Având în vedere meticulozitatea engleză, ea se hotărăşte să scrie pastorului rugându-l să o informeze în privinţa acestui subiect :

 

Stimate pastor,

Sunt doamna care, cu câteva zile înainte, a acontat vila dvs. Eu nu am văzut W.C.-ul. Fiţi amabil şi informaţi-mă în legătură cu acest subiect.

 

Primind scrisoarea, pastorul nefamiliarizat cu ascunzişurile limbii engleze, nu înţelege prescurtarea W.C. Crezând că este vorba de o sectă anglicană care avea o capelă în împrejurimi numită William Chapel, el răspunde :

 

Stimată doamnă,

Am primit scrisoarea dvs. şi am plăcerea să vă informez că locul care vă interesează se găseşte la numai 10 km de casa în care aveţi locul, loc foarte plăcut, din care cauză este frecventat de multă lume. Se poate ajunge acolo la orele programate pentru a nu rămâne pe dinafară şi pentru a nu deranja pe cei veniţi mai devreme. Pentru cei care au obiceiul să stea mai mult acolo este bine să aibă la ei şi ceva de mâncare. În local încap 40 de persoane aşezate şi 100 în picioare. Localul are aer condiţionat pentru a se evita mirosurile neplăcute, iar scaunele sunt capitonate cu catifea roşie. Copiii stau alături de părinţii lor şi cu toţii cântă-n cor. La intrare tuturor li se dă o foaie de hârtie. Foile trebuie înapoiate celui care este însărcinat cu aceasta. Pe cât posibil foile să fie neşifonate pentru ca ele să fie utilizate şi în următoarele dăţi, cel puţin o lună.

Localul este prevăzut cu amplificatoare mari şi puternice pentru ca sunetele să poată fi auzite şi afară.

Tot ce se adună aici se donează săracilor.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

"Cand voi deceda inaintea altor rude, pe care am dreptul sa le mostenesc, iar ele au dreptul la mostenirea de pe urma mea, acestora le las tot ce am agonisit, cu conditia sa cheltuiasca pentru inmormantarea mea tot ce mi s-ar fi cuvenit mie de la ele."

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Tragedie in Romania: cutremului face 50.000 de romani morti. Apar ajutoarele. Americanii trimit 50 milioane de dolari. Chinezii trimit 50 de tone de medicamente. Italienii trimit 50.000 de romani

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Un canibal la o morga:

- Vreau si eu un om.

Administratorul ingrozit:

- Vai domnule, nu se poate asa ceva!

- Va rog, vin dintr-o calatorie obositoare. Macar o mana!

- Nu se poate, domnule. Oamenii vin, iau mortii, ii ingroapa sau ii incinereaza.

- Da? Atunci imi dati macar putina cenusa sa-mi fac un ness?

Link to comment
Share on other sites

Razboi cu nemtii. Bula se ascunde intr-o fantana. Un neamt vrea sa faca la fel. El striga in fantana, iar Bula face pe ecoul.

- E cineva acolo ?

- E cineva acolo ?

- Mai bine ma duc in padurice ...

- Mai bine ma duc in padurice ...

- Mai bine arunc o grenada ...

- Mai bine te duci in padurice !

Link to comment
Share on other sites

Stire de ultima ora!!

لاقات اللبن 5;نية البابتلد¡ ن الجار¡ ن والشن. لقدع 6;ين الشقي 2;ي الب اا الت يهدِّž 3; سور¡ 0;ة تدهمد¡ 0;د للرئي تسعمنذ إجراء نطاق هذور 5;ً متساركريž 7; شرخ عميق بين

Ÿ 3;ً تده 8;ر عملية

الت

 

Nu-mi vine sa cred!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

in intampinarea crizei:

 

...."Hotãrârea de Guvern nr. 13/2009: Datoritã cresterii alarmante a numãrului de pensionari în raport cu populatia activã, precum si insuficientzei fondurilor pentru majorarea pensiilor, Guvernul României hotãrãste: Art. 1.- Începând cu data de 01.01.2009 pensionarii vor avea voie sã treacã pe culoarea rosie a semaforului. Art. 2.- Dacã în termen de sase luni nu se obtin rezultatele scontate, începând cu data de 01.06.2009 trecerea pe culoarea rosie devine obligatorie"...

Link to comment
Share on other sites

Cu mobilul la teatru!...

 

"Multă vreme n-am vrut să mai ies pe scenă", a spus Piersic, luni seară, înaintea spectacolului "Străini în noapte" care a deschis stagiunea din acest an a Operei Naţionale din Bucureşti, piesă de teatru care se joacă de aproape un an şi jumătate în toată ţara, cu casa închisă. "Credeam că e timpul să renunţ la scenă, dar, de fapt, mi-am dat seama că am început să întineresc şi nu mă pot despărţi de ea". Piersic s-a adresat spectatorilor, în stilu-i cuceritor, confesându-i-se şi, totodată, elegant şi spiritual, venind cu o rugăminte de bun-simţ legată de telefoanele mobile. "Am observat că în multe ţări, printre care Ungaria – ştiţi, eu am avut multă treabă cu poporul maghiar, dorind mereu să fiu deasupra lui – Polonia, Franţa şi multe altele, există un dispozitiv care blochează automat telefoanele mobile în momentul în care în sală intră spectatorii. Prima dată, continuă Piersic, s-a întâmplat acum o lună, când au început să sune telefoanele în sală, în timpul spectacolului nostru, şi am văzut-o pe Emilia Popescu albindu-se la faţă. Nu a ştiut ce să mai facă. Acum două săptămâni, însă, la Constanţa, cineva a răspuns la telefon în timp ce noi doi eram pe scenă şi jucam". Impoliteţea respectivului a fost cu atât mai mare cu cât individul se afla chiar în primul rând, iar Piersic nu numai că l-a auzit vorbind la telefon, dar l-a şi văzut şi a întrerupt, pentru câteva momente, spectacolul. "Am cerut să-mi dea mie telefonul. Mi l-a dat. «Alo, cine sunteţi?», m-a întrebat o voce blondă. «Placido Domingo», i-am răspuns. «Haide domnule, eu vorbesc serios. Cine e la telefon? Eu vreau să vorbesc cu soţul meu». «Păi soţul dumneavoastră este la teatru». «La teatru?» «Da, şi culmea, e cu o doamnă». «Dar cu cine vorbesc la telefon?»" «Dacă vă spun, nu o să credeţi... cu Florin Piersic vorbiţi, doamnă». «Vaaai, domnule Piersic, chiar dumneavoastră sunteţi? Ce mai faceţi?» «Doamnă, ce să fac, uite, sunt pe scenă şi încerc joc o piesă»". Această întâmplare este reală, nu ştim finalitatea poveştii dintre amanta, soţia şi românul a cărui nesimţire a fost transformată, cu mult umor, într-o mică scenetă de Florin Piersic, dar poate că de-acum înainte va intra în reflexul publicului român să-şi ţină telefoanele mobile închise pe parcursul unui spectacol, pentru că, altfel, va risca să se facă de râs, iar actorii să părăsească scena, aşa cum s-a întâmplat, de câteva ori, şi în situaţia "Străinilor în noapte", când Emilia Popescu şi Florin Piersic chiar şi-au întrerupt reprezentaţia.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...
  • 3 months later...
  • 4 weeks later...
  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...