Jump to content
Vesperala Forum

Focul de tabără


Recommended Posts

V-aţi hotărât cum arată peisajul? mare, munte? seară? zori de zi?

 

 

Niste turisti la tara :

Ea: - Iubitule, peisajul asta ma lasa muta.

El: - Perfect, campam aici.

 

:grin:

 

şi aş vrea nişte frigărui...:food:

Link to comment
Share on other sites

var fs=1

var direction="right"

function rollertext(whichone){

var thetext=whichone

for (i=0;i

document.write(thetext.charAt(i).fontsize(fs))

 

if (fs<7&&direction=="right")

fs++

else if (fs==7){

direction="left"

fs--

}

else if (fs==1){

direction="right"

fs++

}

else if (fs>1&&direction=="left")

fs--

 

}

}

rollertext("BINEEEEEEE")

 

....aduc eu si chitara!

Link to comment
Share on other sites

Pe mine puteti conta pe rasfatul de la micul dejun. Doar sa nu uitati sa-mi lasati vorba de cu seara.

Cafea fierbinte, ceai, legume cu branza telemea, cateva bucati de fripturica rece ramase de la cina, oua fierte sau chiar prajite(moi sau tari, la cerere... desigur spal eu tigaia), fructe. N-au sa lipseasca cateva sandvisuri cu cascaval si pateu de ficat sau alte chestii purtatoare de E-uri. Si daca e nevoie ma trezesc cu juma' de ora mai repede si storc si un saculet de portocale.

Singura conditie este sa ma cazati in cort cu cineva matinal. Ca sa nu aiba socuri matinale. Dar aici nu-s probleme, cred. Si Sef Orpheus si Sef Gabi is matinali asa ca nu vad probleme. Asta daca ma accepta in cort.

Am uitat sa va spun ca nu exista decat paine prajita aburinda.

 

Puteti conta si pe pregatirile de seara pe mine. Lemne, aranjat intinsul corturilor, paza, comunicatii(ma mai gandesc). Nu puteti conta pe un singur lucru. Pe cantat. Imi pare rau insa mi-s paralel cu asa ceva. De fapt is catastrofa.

 

Si puteti conta iarasi pe spalatul vaselor si pe alte munci obositoare. Chiar puteti. Le fac eu.

 

Deci sa ne pregatim. Tot binele dumneavoastra.

Link to comment
Share on other sites

Si puteti conta iarasi pe spalatul vaselor si pe alte munci obositoare. Chiar puteti. Le fac eu.

 

Deci sa ne pregatim. Tot binele dumneavoastra.

virtuală fiind aşezarea cortului nostru aici, cred că te pot ajuta...:rade:

Link to comment
Share on other sites

Adevarul este ca si mie mai imi scapa cate unul din lista la micul dejun. :funny:

mi se sugerează că vin cu pacheţel de acasă? :cry:

 

poate îl loc de pacheţel: :frigare:

 

 

:fire:

Link to comment
Share on other sites

Cafea fierbinte, ceai, legume cu branza telemea, cateva bucati de fripturica rece ramase de la cina, oua fierte sau chiar prajite, un saculet de portocale.

 

Eram sigura ca mi-o ia cineva inainte cu lista...

 

Am aceleasi solicitari cu colegul. Plus : suc de fructe natural, snitele, prajituri de casa, nu uitati sa aduceti si niscaiva placinte "poale-n brau". Lichior de zmeura. O saltea ortopedica speciala pentru teren denivelat, nu vrea sa ma deranjeze vreun bolovan, ca sunteti in stare sa instalati cortul pe vreo aratura. :ang: Si eu is o persoana foarte fina. :tongue: Cortul sa aiba multe si marunte orificii, sa vad stelele si sa le numar pana adorm. Ca sunt si romantica... :yahoo:

 

Vreau o lista cu cantecele pe care doriti sa le interpretez . Va asigur ca aveti de-a face cu un virtuoz. :violin: :singer: De la Nina Predescu pana la Shubert, nu ratez nimic. Pentru toate gusturile. :yahoo: :airkiss:

Link to comment
Share on other sites

Cafea fierbinte, ceai, legume cu branza telemea, cateva bucati de fripturica rece ramase de la cina, oua fierte sau chiar prajite, un saculet de portocale.

 

Eram sigura ca mi-o ia cineva inainte cu lista...

 

Am aceleasi solicitari cu colegul. Plus : suc de fructe natural, snitele, prajituri de casa, nu uitati sa aduceti si niscaiva placinte "poale-n brau". Lichior de zmeura. O saltea ortopedica speciala pentru teren denivelat, nu vrea sa ma deranjeze vreun bolovan, ca sunteti in stare sa instalati cortul pe vreo aratura. :ang: Si eu is o persoana foarte fina. :tongue: Cortul sa aiba multe si marunte orificii, sa vad stelele si sa le numar pana adorm. Ca sunt si romantica... :yahoo:

 

Vreau o lista cu cantecele pe care doriti sa le interpretez . Va asigur ca aveti de-a face cu un virtuoz. :violin: :singer: De la Nina Predescu pana la Shubert, nu ratez nimic. Pentru toate gusturile. :yahoo: :airkiss:

 

Va asiguram confortul dorit. Va asiguram si cerintele. Mai putin partea cu placintele.

Va garanantez cel putin un bun ascultator.

Si nu in ultimul rand va asigur ca Turcul nu trebuie sa-si ia pachetel de acasa.

 

Si are si comunicatiile pe mana. :d1:

Link to comment
Share on other sites

of....

 

punând noul emoticon fire, s-a suprapus peste cel cu cort...

din câte îmi aduc aminte, pe un topic pe aici e posibil să mai existe şi acela cu cort, încărcat ca imagine.

 

dacă daţi cumva de el, sau dacă găsiţi un alt emoticon cu cort..:) please help. mama lui de ipb, îmi cere confirmare la orice tâmpenie de 10 ori dar nu mă anunţă că există un emo cu acelaşi nume deja...

 

LE

Link to comment
Share on other sites

Va asiguram confortul dorit. Va asiguram si cerintele. Mai putin partea cu placintele.

Va garanantez cel putin un bun ascultator.

Si nu in ultimul rand va asigur ca Turcul nu trebuie sa-si ia pachetel de acasa.

 

Si are si comunicatiile pe mana. :d1:

 

Ok, RoAp...in conditiile acestea sunt dispusa sa-mi anulez cateva concerte si sa purced la drum . :girl: Avem ,insa , o problema : la numaratoare iesim prea putini, doar 4. Si nu-i rentabil , ca ne costa prea mult. Pe ceilalti cum ii convingem, ca vad ca nu-s sensibili la publicitate... :clapping:

Link to comment
Share on other sites

Ok, RoAp...in conditiile acestea sunt dispusa sa-mi anulez cateva concerte si sa purced la drum . :girl: Avem ,insa , o problema : la numaratoare iesim prea putini, doar 4. Si nu-i rentabil , ca ne costa prea mult. Pe ceilalti cum ii convingem, ca vad ca nu-s sensibili la publicitate... :clapping:

 

Is sensibili. Eu raman cu taiatul lemnelor, cu trezitul la prima ora, cu cafeluta. Asta nu costa.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...