Jump to content
Vesperala Forum

Voi mâncaţi noaptea?


vesperala

Recommended Posts

mananc noapte dar ma tine cateva zile "damblaua"asta.

stiu ca nu e bine.

am ajuns la urgenta cu stomacul praf.

am fugit de acolo aproape cu garoul la mana.

parol.

am speriat nevasta si medicii de acolo.

dragii de ei imi vroiau binele.

eu...batman,batman...

...ce frica mi-a fost de acul ala de se hotarase asistenta sa mi-l bage in vena.

da n-a avut noroc sa ma intepe.daca insista,ieseam pe gem in caz de nevoie.

va pupa tata si nu bagati la ghiozdan noaptea.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 months later...

"Persoanele care mă­nâncă noaptea riscă să-şi distrugă dinţii. Studiul a fost realizat pe 2.200 de femei şi bărbaţi, dintre care 8% aveau prostul obicei de a se trezi în timpul nop­ţii pentru o gustare. Monitorizarea a arătat că după şase ani, cei care mâncau noaptea au avut mai multe probleme cu dantura şi au ajuns chiar să-şi piardă dinţii, spre deosebire de cei care nu şi-au întrerupt somnul pentru a face excursii la frigider. "

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
daca mancati noaptea...incercati sa mancati ceva usor...poate un fruct
Nu-i indicat a se manca fructe seara sau noaptea, caci glucidele pe care le contin se vor vedea in dimineata urmatoare pe cantar. Decat fructe, mai bine sana, kefir, iaurt...

 

 

Si eu mananc noaptea pentru ca, in general, ma culc destul de tarziu. Mananc orice gasesc prin frigider, nu sunt pretentioasa. :lol:

Edited by winter
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
Si eu mananc foarte des noaptea. Motivul cred ca este fumatul. Care-mi taie pofta de mancare ziua.

De foarte multe ori imi pregatesc ceva si-mi duc langa pat. Asta ca sa nu mai bat drumul peste noapte la frigider.

Stiu ca nu e ok. Probabil am sa platesc candva pentru asta.

In rest numar pe degetele de la o mana de cate ori am mancat in cadru organizat anul acesta.

Vorbeam cu un medic, vechi prieten, mai ciudat el de felul lui despre asta.

Si el mi-a spus clar. Asa iti dicteaza organismul, asa sa faci. Daca incepi sa scartai suna-ma.

Nici el nu e de acord cu fumatul.

Totusi cred ca mai e ceva. Parerea mea despre mancare.

Nu exagerez, nu ma dau cocos insa de cand ma stiu mancatul mi s-a parut doar o chestie gen alimentarea cu benzina a masinii. Adica timp pierdut.

Oricum nutritionistii ar da faliment cu specimene ca mine. Sau poate ar lucra in sensul celalalt. Astia se adapteaza usor la cerinte. :D:

Insa nu ma dau niciodata la o parte cand e vorba de legume sau fructe. Rare diminetile cand nu gasesc un cotor de mar langa pat.

Aici am vrut sa ajung. O felie de mar mancata noaptea asigura igiena perfecta pentru dantura.

Tot de la prietenul doc stiu. Eu mananc de foame marul, insa caut partea buna din orice rau. :)

 

Evitati sa-l luati in seama. Minte.

 

Mananca doar mere ca turbatul. In rest e o pacoste legat de mancare sanatoasa.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 4 months later...
  • 11 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...