Jump to content
Vesperala Forum

Voi mâncaţi noaptea?


vesperala

Recommended Posts

Si eu mananc foarte des noaptea. Motivul cred ca este fumatul. Care-mi taie pofta de mancare ziua.

De foarte multe ori imi pregatesc ceva si-mi duc langa pat. Asta ca sa nu mai bat drumul peste noapte la frigider.

Stiu ca nu e ok. Probabil am sa platesc candva pentru asta.

In rest numar pe degetele de la o mana de cate ori am mancat in cadru organizat anul acesta.

Vorbeam cu un medic, vechi prieten, mai ciudat el de felul lui despre asta.

Si el mi-a spus clar. Asa iti dicteaza organismul, asa sa faci. Daca incepi sa scartai suna-ma.

Nici el nu e de acord cu fumatul.

Totusi cred ca mai e ceva. Parerea mea despre mancare.

Nu exagerez, nu ma dau cocos insa de cand ma stiu mancatul mi s-a parut doar o chestie gen alimentarea cu benzina a masinii. Adica timp pierdut.

Oricum nutritionistii ar da faliment cu specimene ca mine. Sau poate ar lucra in sensul celalalt. Astia se adapteaza usor la cerinte. :D:

Insa nu ma dau niciodata la o parte cand e vorba de legume sau fructe. Rare diminetile cand nu gasesc un cotor de mar langa pat.

Aici am vrut sa ajung. O felie de mar mancata noaptea asigura igiena perfecta pentru dantura.

Tot de la prietenul doc stiu. Eu mananc de foame marul, insa caut partea buna din orice rau. :)

Tot binele dumneavoastra.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 3 months later...

Pai daca ma apuca foamea :unsure: , ce sa fac ?

Mananc si noaptea. Cand eram student la camin si mi se intampla sa ma trezesc pe la 12 ori chiar 1 la pranz, eram obligat sa mananc si noaptea, ca de nu ramaneam doar cu micul dejun (pe care il luam in locul pranzului :P: ).

Link to comment
Share on other sites

Nu mananc noaptea dintr-un motiv foarte simplu si foarte logic: nu am cum sa simt daca imi e foame. Se stie ca, in timpul somnului, toate simturile sunt reduse la 10%.

când mi-e foame visez mâncare şi mă trezesc...

Link to comment
Share on other sites

Mananc si ziua si noaptea, desigur, ce sa fac daca noaptea se lasa mereu cand mi-e foame mie :lol:

 

:rade: mama ei de viata

când mi-e foame visez mâncare şi mă trezesc...

imi amintesti ca asa mi se intampla si mie, daca ma culc flamanda sau cu gandul la o mancare visez noaptea :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...