Jump to content
Vesperala Forum

O, TEMPORA!


BigDefender

Recommended Posts

wow...super topicul...felicitari, big!

stiti cu cine o aseman eu pe sophia loren? cu angela similea...nu stiu ce se intampla cu femeile astea si mai ales cele celebre...in loc sa accepte ca au o varsta si ca ar trebui sa aiba fete de bunicute se incapataneaza sa arate ca niste dive...scuzele mele, dar o femeie plina de riduri dar cu parul teapan si buzele rosii este ridicola pt mine... :allwrong:

Link to comment
Share on other sites

mai rămâne să spui că ţi se pare ridicolă o femeie măritată care nu îşi poartă năframa...

 

:)

asta n-o sa spun pt ca si eu sunt maritata si nu ma vad purtand marama...dupa 60 de ani mi se pare corect sa ai look de bunicuta nu de diva! atata tot! :D:

 

Hai sa faceti o comparatie si la mine, voi posta doua poze:

-una din IRAK, aprilie 1986, si alta

-actuala, cu catelul din martie 2008!

post-18-1206950652_thumb.jpg

post-18-1206950672_thumb.jpg

imi plac pozele...si catelul...si de big!

la barbati e altceva! :doh: ...ei pot incerca la orice varsta sa para mai tineri fara a mi se parea ca sunt ridicoli...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 4 years later...
  • 4 months later...

Recunosc ca nu-mi place ideea topicului, nu din cauza ca mi-ar fi frica de imbatranire, ci pentru ca mi se pare complet lipsit de substanta sa reduci realizarile acestor oameni la simpla constatare ca au imbatranit.

... insa e prima data cand vad o imagine cu Greta Garbo la senectute. Stiu ca sunt foarte rare aceste imagini, deci... multumesc!

 

Si pentru a ilustra o, tempora! -ul Hollywood-ului, o sa adaug un interviu dat de Luise Rainer la varsta de 101 ani.

 

http://news.bbc.co.uk/today/hi/today/newsi...000/9404695.stm

Edited by eytrs
Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
Deci omul ăsta mă face să mai plâng o dată. A mai murit o dată, nici măcar pe-aia nu i-am iertat-o! :sorry:

 

:(

 

Da. A fost un fenomen. Fotomodel si dansator la inceput, apoi actor. A jucat si in filmul Dacii, in rolul lui Septimius Severus.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...