Jump to content
Vesperala Forum

Ce anume te ajută


Recommended Posts

sunt atât de multe lucrurile care ne fac fiecare zi din viaţă unică în felul ei.... uneori însă chiar şi cele mai simple lucruri ne pot deveni indispensabile... spre exemplu pentru mine ar fi o zi cumplită cea în care nu aş asculta muzică...

 

 

ce anume face ca fiecare zi a voastră să aibă şi ceva pentru care merită să aştepţi ziua următoare...?

nu vorbim aici despre cei dragi nouă ... ci despre acele lucruri care simţim că ne permit o clipă de răsfăţ.....

Link to comment
Share on other sites

In momentul asta am prea putin timp liber de care sa ma pot bucura, asa ca nu ma pot plange de rutina....dar de obicei imi place sa citesc, pentru ca uit de toti si toate; la fel si muzica si dansul ma aduc in aceeasi stare de fericire si uitare....Iar daca se poate o fuga la munte e perfect :yeap:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 7 months later...

pe mine rutina mă calmează uneori...

tot ea mă ajută să trec peste momentele neplăcute..:)

 

 

de fapt întotdeauna când aştept ceva cu nerăbdare mă apuc să fac curăţenie să treacă timpul..:))

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 year later...
Doua lucruri imi dau , nu numai liniste , dar si fericire : familia mea ( fiica si sotia ) si mersul pe munte cu rucsacul in spate .Cateodata reusesc chiar si o combinata intre cele doua , desi uneori doar partiala pt ca nevasta-mea merge mai rar pe munte .

 

Ce misto. Si eu as pleca pe munte cu rucsacu in spate,dar vara , nu iarna. Si as sta vreo 2 saptamani in cort , rupt de realitate,fara telefoane , fara sms-uri , fara dracii d-astea. Dar NU singur, nu m-as descurca nici prima noapte :rade:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...