Jump to content
Vesperala Forum

Recommended Posts

sunt atât de multe lucrurile care ne fac fiecare zi din viaţă unică în felul ei.... uneori însă chiar şi cele mai simple lucruri ne pot deveni indispensabile... spre exemplu pentru mine ar fi o zi cumplită cea în care nu aş asculta muzică...

ce anume face ca fiecare zi a voastră să aibă şi ceva pentru care merită să aştepţi ziua următoare...?

nu vorbim aici despre cei dragi nouă ... ci despre acele lucruri care simţim că ne permit o clipă de răsfăţ.....

Nu e furt,nuuuu...se cheama ca e un fel de "restitutio", chiar daca nu "integrum". Bre ,Rubens mai arunca-ne si noua cate ceva de pe aci, orice,de patrimoniu sa fie...ard-o focul de saracie! :rade: :flowers:

Draga mea Narcis, dac-as putea !!!!!! As incepe cu muzeele si as termina cu plimbarile seara ; dar cum nu pot mare lucru ... iti trimit un milion de pupicuri, ce spun, iti trimit atit cit ti-ar putea suporta obrajii !

Apropos, ar fi un avantaj daca i-ai avea grosi .. :lol:

rutina? ce e aia? :blink:

Rutina ?, este viata monotona ce se scurge zi de zi in mod egal, fara gust, banal

Eu unul aici imi completez tot ceea ce rutina nu-mi ofera :yes:

timpul liber mi-l impart cat mai placut posibil:navig pe net .desenez,ascult muzica care ma relaxeaza,citesc sau ma uit la tv la filmele politiste sau de drama!! : :clepsidra: dar atat de repede trece timpul... :paint: :music: :search: :read: :yahoo: :coffee:

Rutina ?, este viata monotona ce se scurge zi de zi in mod egal, fara gust, banal

Eu unul aici imi completez tot ceea ce rutina nu-mi ofera :yes:

inca nu-i simt gustul....dar imi place sa ies in natura... :vespe:

nu prea am timp să observ rutină... cu voi nu am două zile la fel...

In momentul asta am prea putin timp liber de care sa ma pot bucura, asa ca nu ma pot plange de rutina....dar de obicei imi place sa citesc, pentru ca uit de toti si toate; la fel si muzica si dansul ma aduc in aceeasi stare de fericire si uitare....Iar daca se poate o fuga la munte e perfect :yeap:

De regula ma ajut singur, iar in ultimul timp evident net-ul este cel care imi umple timpul

desi uneori simt ca nu mai pot imi vine sa arunc sa sparg sa distrug ceva ,ma autocontrolez,si ca sa trec peste astea inghit in sec si tin in mine,si merg mai departe

pe mine rutina mă calmează uneori...

tot ea mă ajută să trec peste momentele neplăcute..:)

de fapt întotdeauna când aştept ceva cu nerăbdare mă apuc să fac curăţenie să treacă timpul..:))

Rutina imi mentine continuitatea, multe lucruri le pot face cu ochii inchisi!

Doua lucruri imi dau , nu numai liniste , dar si fericire : familia mea ( fiica si sotia ) si mersul pe munte cu rucsacul in spate .Cateodata reusesc chiar si o combinata intre cele doua , desi uneori doar partiala pt ca nevasta-mea merge mai rar pe munte .

Doua lucruri imi dau , nu numai liniste , dar si fericire : familia mea ( fiica si sotia ) si mersul pe munte cu rucsacul in spate .Cateodata reusesc chiar si o combinata intre cele doua , desi uneori doar partiala pt ca nevasta-mea merge mai rar pe munte .

Ce misto. Si eu as pleca pe munte cu rucsacu in spate,dar vara , nu iarna. Si as sta vreo 2 saptamani in cort , rupt de realitate,fara telefoane , fara sms-uri , fara dracii d-astea. Dar NU singur, nu m-as descurca nici prima noapte :rade: