Jump to content
Vesperala Forum

Formula 1


Orpheus

Recommended Posts

  • Replies 58
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Si asta e adevarat, dar uite cum a mers el de la inceputul sezonului cu o masina fara kers si fara difuzoarele alea care au facut atata valva... in schimb Kimi sta cu prietenii lui finlandezi la o vodca in loc sa discute cu inginerii ce mai e de facut.

Edited by pinturicchio
Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Da, si cu Schumi inapoi. Sincer, eu astept o cursa de ploaie anul acesta. Una singura cred ca o sa ajunga. Pentru ca avem asa :

Schumacher = Rain Master, care in ultimii ani nu mai risca nimic, dar acuma a venit cu pofta de a concura...incredibila

Vettel= Fantastic de bun pe ploaie. 3 victorii pana acuma pe ploaie.[dn 5 parca] Il lasa-n urma pe Hamilton.

Hamilton= Cel mai slab dintre cei mai buni pe ploaie. Era sa bata recordul lui Stig facut pe uscat, conducand prin balti si ulei varsat de un vauxall inaintea lui.

Alonso= Elementul de legatura intre cei care sunt foarte buni pe ploaie, si cei care conduc prudent. Nici bun, da nici rau.

O cursa pe ploaie cu foto-finnish ar fi rezultatul a ceea ce am descris mai sus :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Chiar si fara ploaie ar trebui sa avem un sezon mult mai spectaculos avand in vedere noile reguli, atat de ordin tehnic cat si in ceea ce priveste punctajul.

 

Eu niciodata nu l-am putut suferi pe alonso si am fost cel mai suparat cand am auzit ca vine la Ferrari :cry: Asadar e pt prima data cand o sa tin cu jumatate din Ferrari :D: Si bineinteles o sa tin cu Schumy :first:

Edited by pinturicchio
Link to comment
Share on other sites

Ma intreb oare daca l-a putut suferi cineva pe Alonso. Eu in continuare nu-mi dau seama cum a castigat 2 titluri mondiale cu Renault. E adevarat ca aveau cea mai buna masina si.....cele mai bune cauciucuri. Si Ferrari a facut foarte urat anul trecut, racolandu-l pe Alonso, si dandu-l afara pe Kimi care inca mai avea contract cu ei inca 2 ani. Si de asemenea cel care le-a adus singura victorie in tot sezonul. Massa nu cred ca ar fi reusit. L-as fi preferat pe Sutil sa vina la Ferrari, intrucat are potential :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Eu pe Vettel l-as vrea din ala de sta pe margine si schimba rotile. :rolleyes:

 

Anul asta sunt fericita, Hamilton e unde-i e locul. N-am mai fost asa de fericita la f1 din 2008.

 

Mi-a placut tributul adus de McLaren anul asta lui Senna.

 

Edited by eytrs
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

La 9 luni dupa accidentul teribil de la Suzuka, atunci cand a pierdut controlul masinii sale, in conditii de ploaie, in a 7a curba a turului 43 cu o viteza de 212 km/h, francezul Jules Bianchi, pilotul echipei Marussia si fost pilot de teste la Ferrari, a murit alaltaieri, la numai 25 de ani, fiind primul astfel de caz nefericit, dupa decesul lui Ayrton Senna, in 1994. Incidentul s-a petrecut in acelasi loc in care, cu un tur inainte, Sutil isi avariase si el masina, la fel ca si Lewis Hamilton, la antrenamentele libere. :(

Nici nu stiu cum a fost tinut in viata atat timp... Am vazut accidentul, si a fost unul extrem de violent. Bianchi a intrat cu o viteza incredibila sub tractorul care incerca sa scoata masina lui Sutil de pe pista. Daca imi amintesc bine, chiar si sasiul masinii lui Bianchi a fost smuls in momentul impactului.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...