Jump to content
Vesperala Forum

Cum îşi fac firmele de televiziune prin cablu reclamă???


vesperala

Recommended Posts

M-am trezit cu un telefon...

Bună ziua, suntem de la televiziunea X şi am dori să vă prezentăm oferta noastră dacă aveţi timp...

 

ei bine sunt furioasă...

numărul de telefon al cuiva e o chestie privată... deja mă obişnuisem cu spamul...dar era pe mesaje, era niţel mai simplu.

asta deja e neruşinare.

Link to comment
Share on other sites

M-am trezit cu un telefon...

Bună ziua, suntem de la televiziunea X şi am dori să vă prezentăm oferta noastră dacă aveţi timp...

 

ei bine sunt furioasă...

numărul de telefon al cuiva e o chestie privată... deja mă obişnuisem cu spamul...dar era pe mesaje, era niţel mai simplu.

asta deja e neruşinare.

 

 

In ziua de azi cand totul se vinde ce mai conteaza intimitatea unei persoane ... daca este mobil poti cere daune de la firma de telefonie respectiva... iar daca este fix si este dat la nu se informeaza este si mai grav ...

Link to comment
Share on other sites

Am patit si eu acelasi lucru!

M-au sunat de la BUM-tv.

Acum nu stiu daca numerele de telefon nu sunt publice atata vreme cat nu se opteaza pentru varianta. "nu se informeaza".

şi dacă sunt publice înseamnă că oricine se poate apuca să sune la întâmplare prin reţea?

 

aceeaşi televiziune m-a sunat.

care era probabilitatea de a suna doi din oamenii unui forum cu 100 de oameni?

 

hm... cred că au sunat jumătate de Românie deja.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

stai asa ca stiu eu pe cate degete de la o mana:6 :D:

 

 

folosirea citatului in postul precedent e o tampenie.

daca se mai intampla sterg tot fara sa mai atentionez.

atentie!pentru stergere si editare posturi se va folosi numai pronto si/sau apa de canal cu detergent de vase(cu aloe vera). :funny:

Link to comment
Share on other sites

:phone:

ori la intamplare ori l-au stiut.

da,apropos:ce numar au format cand te-au apelat pe tine? :cunao:

 

joke:

un calculator povestea că a avut un coşmar noaptea... visa el liniştit 100110001000... şi deodată ....100100111002.

 

 

 

cam aşa şi cu cei ce m-au sunat: cum formau ei liniştiţi 89 89 89 ... şi deodată...

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Pentru boom sint 3 callcenter-e care se ocupa de vinzari. Toti abonatii la operatorii de telefonie mobila si fixa sint intr-o baza de date comuna la care au acces agentii acestor callcenter-e. De fapt acestea sint canale de vinzari la care apeleaza cam toate firmele care isi doresc volum mare de vinzari. Ce se poate vedea si in cazul cartelelor preplatite -daca acestea sint utilizate sau nu si daca sint utilizate -sint apelate si acestea . Real toti cei care au un abonament la ceva-telefon mobil ,telefon fix,credit la o banca si nu neaparat un credit e suficienta si un card ,apar intr-o baza de date ,la care pentru o suma de bani-diverse agentii de vinzare au acces.

Link to comment
Share on other sites

Pentru boom sint 3 callcenter-e care se ocupa de vinzari. Toti abonatii la operatorii de telefonie mobila si fixa sint intr-o baza de date comuna la care au acces agentii acestor callcenter-e. De fapt acestea sint canale de vinzari la care apeleaza cam toate firmele care isi doresc volum mare de vinzari. Ce se poate vedea si in cazul cartelelor preplatite -daca acestea sint utilizate sau nu si daca sint utilizate -sint apelate si acestea . Real toti cei care au un abonament la ceva-telefon mobil ,telefon fix,credit la o banca si nu neaparat un credit e suficienta si un card ,apar intr-o baza de date ,la care pentru o suma de bani-diverse agentii de vinzare au acces.

nu cunosc exact legislatia . dar cred ca datele mele personale ar trebui tratate ca fiind confidentiale .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...