Jump to content
Vesperala Forum

Probleme cu Mozilla Firefox


Recommended Posts

Iniţial am crezut că eu am dat vreo comandă aiurea şi nu mi se mai afişa dansatoarea în colţ...

nav.gif

 

 

apărea în locul ei semnul >

 

s-a rezolvat simplu: tools, clear private data, am bifat cache şi am dat clear private data now.

simplu, dar.... peste mai puţin de 2 ore am aceeaşi problemă. şi aceeaşi rezolvare.

ce a păţit browserul de fapt? cum pot remedia? mă refer de durată.

Link to comment
Share on other sites

Dacă ai prea puţin spaţiu liber pe disc, se poate să corupă ceva prin cache. If so, free some more.

 

Alta idee n-am.

am discul C: jumătate gol

Link to comment
Share on other sites

Iniţial am crezut că eu am dat vreo comandă aiurea şi nu mi se mai afişa dansatoarea în colţ...

nav.gif

 

 

apărea în locul ei semnul >

 

s-a rezolvat simplu: tools, clear private data, am bifat cache şi am dat clear private data now.

simplu, dar.... peste mai puţin de 2 ore am aceeaşi problemă. şi aceeaşi rezolvare.

ce a păţit browserul de fapt? cum pot remedia? mă refer de durată.

 

Ai ultima versiune de firefox ? (Help -> Check for Updates...) ?

Link to comment
Share on other sites

Problema e doar aici sau si pe alte pagini ?

e doar...cu această imagine din forum...

 

nimic altceva...

 

dar de două ori browserul nu a mai afişat dansatoarea, înlocuind-o... s-a remediat temporar prima oară... acum văd că nu recidivează, cât l-o ţine...

:unsure:

Link to comment
Share on other sites

e doar...cu această imagine din forum...

 

nimic altceva...

 

dar de două ori browserul nu a mai afişat dansatoarea, înlocuind-o... s-a remediat temporar prima oară... acum văd că nu recidivează, cât l-o ţine...

:unsure:

 

Daca pe viitor, mai apar probleme, incearca un Force reload al pagini cu CTRL+R si ar trebui sa incarce cum trebuie acea pagina. Idem si pentru alte pagini care .... la prima mâna se incarca "urât".

Link to comment
Share on other sites

Daca pe viitor, mai apar probleme, incearca un Force reload al pagini cu CTRL+R si ar trebui sa incarce cum trebuie acea pagina. Idem si pentru alte pagini care .... la prima mâna se incarca "urât".

am încercat..dar nu a funcţionat.

Link to comment
Share on other sites

am încercat..dar nu a funcţionat.

 

Fa-ti o scanare de erori la partitia C:, o defragmentare. Eventual fa o dezinstalare la Firefox, sterge profilul din "C:\Documents and Settings\contul_tau\Local Settings\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles", reinstaleaza-l si vezi.

 

Spor

Link to comment
Share on other sites

eh, merci...

eu mi-s mai comodă din fire.

 

e mult de făcut şi nu ştiu de mi-ar ieşi ca la carte.

deci mi se anunţă reinstalarea sistemului curând.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...