Jump to content
Vesperala Forum

Bancuri


amadino

Recommended Posts

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Unu' care mergea prin desert echipat cu ochelari si labe de scafandru se intalneste cu un beduin pe o camila. Il intreaba:

- Nu va suparati, cat mai e pana la ocean?

- Pai, sa mai tot fie vreo 200 de kilometri...

La care omul rabufneste cu naduf:

- Sa va ia naiba cu plaja voastra cu tot!

 

 

 

O baba, la piata, vindea oua cu 1$ bucata. In fiecare zi un tanar ii lasa pe masa 1$, dar nu lua oul. Intr-o zi, tanarul dorind sa puna pe masa 1$, baba il refuza. Tanarul spuse:

- Cred ca va intereseaza de ce va dau banii dar nu iau ouale...

- Nu, asta nu ma intereseaza. Pur si simplu de astazi oul e 2$.

Link to comment
Share on other sites

Italianca

 

Sotul ei o conduce la aeroport si ii ureaza "Drum bun!" Sotia ii multumeste si il intreaba ce vrea sa-i aduca. Sotul rade si spune ca vrea o italianca. Femeia a tacut si a plecat. Peste doua saptamani sotul se duce sa o ia de la aeroport si o intreaba cum a fost calatoria. Apoi intreba ce s-a intamplat cu cadoul lui. Ea il intreaba: "Ce cadou?" " Cel pe care ti l-am cerut! O italianca!" " O, acela.", a raspuns ea. "Am facut tot ce am putut, acum trebuie sa asteptam noua luni sa vedem daca e fata."

Link to comment
Share on other sites

Un politist vede un automat, se apropie de el si baga o fisa. Deodata apare un pahar si incepe sa curga cafea. Politistul ia paharul, il bea si mai baga o fisa.

Din nou apare un pahar, curge cafeaua pe care o bea politistul si actiunea se repeta de mai multe ori pina cand in spatele politistului se formeaza o coada destul de mare.

La un moment dat o batrina il intreaba pe politist:

- Domnu politist ne lasati si pe noi sa bem o cafea, ca de o ora stam la coada!?

La care politistul indignat raspunde:

- Ce vrei babo, ti-e ciuda ca castig...

 

 

 

 

O masina se loveste brutal de o caruta. In urma accidentului calul si carutasul sunt raniti destul de grav. Politistul vine la fata locului si vazand calul chinuindu-se, intr-un acces de mila, il impusca. Apoi se indreapta catre carutas cu pistolul in mana si il intreaba:

- Si dumneavoastra sunteti ranit?

- Nu, nu! Doamne fereste, asa de bine nu m-am simtit niciodata!...

 

 

 

 

 

Un politist ii face cadou sefului o vaza de flori. Intra la sef in cabinet si o lasa pe birou, dar cu gura in jos. Vine seful, vede vaza, o examineaza si constata:

- Ia uite la asta, imi face cadou o vaza defecta. Pe unde d*cu' sa bag florile, ca e astupata!

Si dupa ce o ridica:

- Si mai are si fundu' spart!

Link to comment
Share on other sites

Badea Ion vrea sa isi vanda calul la targ.

- Cu cat dai calul bade ?

- Cu 5 milioane.

- Ii cam scump.

- Ii scump, da'i un cal fain.

- Ii fain, da' sa stii ca mie mi se pare ca-i orb.

- Nu crez.

- Hai sa-l probam.

Dau ei drumul calului, care o ia la fuga si nimereste, din goana, cu capul drept intr-un copac.

- No, zisu-ti-am ca-i orb?

- Dirept ai zis, da' ai vazut ce curajos ii?

Link to comment
Share on other sites

Ardeleanul merge la doctor si ii spune ca zilnic face pe el si are nevoie de niste medicamente. Doctorul, distrat, ii prescrie niste tranchilizante.

Se intoarce ardeleanul peste o saptamina. Doctorul:

- Ce s-a intamplat, tataie? E mai bine acu'?

- Vai, domnu' doctor,mult mai bine, de facut tot mai fac pe mine, dar acu' nu ma mai deranjeaza.

Link to comment
Share on other sites

Niste nebuni care trebuiau transportati la un alt ospiciu, sunt bagati intr-un avion.in timpul zborului capitanul avionului vine sa vada ce fac nebunii,vede el,nebunii jucau fotbal.Ii numara si lipsea unu.

-Auziti bai,unde e Gigel?

-E pe aripa avionului, executa cornerul.

**************************************************************

Un nebun intr-un sanatoriu izgonea muste imaginare.Doctorul il intreaba:

-Ce faci ma?De ce dai din maini asa disperat?

-Dau mustele astea la o parte......

-Si de ce le dai spre mine?

*****************************************************************

Un tip intra intr-o berarie:

-Dati-mi o bere, imi astept nevasta aici.

-Bruna sau blonda?intreaba chelnerul....

-Nu stiu,de abia a intrat la coafor.

*******************************************************************

Un naufragiat ajunge pe o insula si se intalneste cu un alt naufragiat si il intreaba?

-Sunt canibali pe aceasta insula?

Acesta ii raspunde:

-Nu!L-am mancat mancat pe ultimul azi.

******************************************************************

Un tip pescuia.........la un moment dat simte ca a prins ceva.

Incepe sa traga, sa traga si cum el tragea el apare din apa o vaca:

Ce cauti aici ma vaco?

-..........da ba,chiar, ce caut eu aici?

Link to comment
Share on other sites

Un rus prinde pestisorul de aur.

- Pestisorul: iti indeplinesc 3 dorinte: una azi,una maine, una poimaine. Care e dorinta de azi?

- Rusul: fa-mi o sticla de vodca care nu se termina niciodata!

Zis si facut.

A doua zi, pestisorul:

- Care e dorinta de azi?

- Rusul: mai fa-mi o sticla din aia...

Link to comment
Share on other sites

Un om sparge o Banca si ia cativa ostateci.

Intreaba agresiv pe primul retinut: "Spune-mi m-ai vazut jefuind Banca?"

Ostatecul raspunde: "Da!"

Fara sa mai stea pe ganduri, hotul il impusca in cap. Apoi intreaba acelasi lucru pe cel de-al doilea ostatec.

Al doilea ostatec raspunde: " Eu nu te-am vazut, … dar te-a vazut soacra mea

Link to comment
Share on other sites

Intr-o zi, Ion ii face o vizita prietenului sau Gheorghe. Ajungand la casa acestuia, vede o placa mare la poarta: "Caine rau! Intrati pe propria raspundere! Mai aveti timp sa va razganditi"!. Ion intra in curte cu frica, dar nu apare nici un caine. La usa casei vede alta placa: "CAINE RAU! Daca tineti la viata voastra, intoarceti-va acum"!. Speriat de-a binelea, deschide usor usa si paseste in hol, unde il intampina Gheorghe. Intr-un colt, un caine apatic. - Servus, Gheo! Dar ce-i cu toate avertismentele astea, ca vad ca dulaul tau e foarte linistit? Nu ziceai ca-i rau? - Ii foarte rau, dar se consuma in el...

Link to comment
Share on other sites

1.Intr-o seara, un om se plimba prin cimitir. Nefiind atent, cade intr-o groapa. Omul incepe sa strige: -Ajutor!!! -Ajutooor! -Imi este frig! Apare un betiv si acoperind groapa spune: -Pai daca te-ai dezvelit!

 

 

 

2.Eram asa de sarac cand am fost copil, ca daca nu eram baiat, nu as fi avut cu ce sa ma joc...

 

 

3.Doua bete de chibrit: unul ars, celalalt intreg.

Cel ars, incovoiat, se tavalea de durere...

La care celalalt ii zice:

- Ti-am zis băi ăsta sa nu te mai scarpini in cap!!!

 

 

 

4.Un om avea un cal negru si unul alb!

Ca sa-i deosebeasca, la unu i-a taiat coada.

 

5.In caz de al III-lea razboi mondial femeile ar primi pusti iar barbatii pustoaice.

 

 

6.Trei lilieci pe o creanga, doi cu capul in jos, unul cu capul in sus. unul din cei cu capul in jos zice: "Uite ma, asta iar a lesinat".

 

 

7.O fetita o intreaba pe mama sa: - Mama, de ce tata e asa de chel? - Deoarece are multa minte. - Dar de ce tu ai asa de mult par pe cap? - Mananca si taci!

Link to comment
Share on other sites

Psihoterapie prin telefon:

 

- Daca suferi de tulburare obsesivo-compulsiva apasa repetat tasta 1.

- Daca esti co-dependent, roaga pe cineva sa apese tasta 2.

- Daca ai personalitati multiple apasa 3, 4, 5 si 6.

- Daca esti paranoic, nu e nevoie sa apesi vreo tasta. Deja stim cine esti; ramai pe fir, sa iti detectam telefonul.

- Daca esti schizofrenic, asculta cu atentie, si o voce iti va spune ce tasta sa apesi.

- Daca esti deprimat, nu conteaza ce tasta apesi. Oricum nu iti va raspunde nimeni.

- Daca suferi de halucinatii, fii atent ca obiectul acela pe care il tii la ureche este viu si o sa te muste de ureche.

Link to comment
Share on other sites

"Cioc, cioc" la poarta raiului. Sfantul Petru deschide. In fata usii, nimeni. Peste 5 minute, iar "cioc-cioc". Sfantul Petru iar deschide, se uita in jur, nimeni. Iar "cioc-cioc". De data asta, sfantul Petru era pregatit dupa usa, smulge usa cu putere si mai apuca sa-l vada pe unul care disparea rapid.

- Fire-ai tu al dracului, care te tii de prostii si bati pe la usa si te joci cu nervii mei! Nesimtitule! La care omul, cu tristete in glas, departandu-se in viteza:

- Ce sa faaac, daca ma tot resusciteaza astiaaaaa...

Link to comment
Share on other sites

Un plutonier intreaba:

-Cine doreste sa plece cu masina la cules cartofi?

Doi soldati fac un pas inainte.

-Ceilalti vor pleca pe jos.

*********************************************

In sala de judecata:

 

-Liniste!striga judecatorul.Cine mai face galagie va fi trimis acasa de indata.

-Ura!striga inculpatul

Link to comment
Share on other sites

Doi vinatori erau undeva, intr-o padure. La un moment dat, unul dintre ei se prabuseste la pamint, fara suflare, cu ochii dati peste cap. Celalalt scoate repede celularul si suna la Salvare.

- Prietenul meu a murit. Ce sa fac?, striga el in receptor.

La care operatorul raspunde:

- Va rog calmati-va si eu o sa va ajut. Mai intai asigurati-va ca e intr-adevar mort.

Se lasa tacerea, dupa care se aude zgomotul unei impuscaturi. Dupa care, tipul pune mina pe telefon si zice:

- Ok, si acum ce sa fac?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...