Jump to content
Vesperala Forum
Mihai LEONTE

Am venit...

Recommended Posts

sa va amintesc de pericolul reprezentat de capuse. Daca mergeti la iarba verde aveti grija cum va imbracati, verificati-va corpul la intoarcerea acasa, faceti un dus. Muscatura capuselor nu doare.

spre rusinea mea. :angelnot:

:) Ba deloc! Multi dintre cei plecati in tot felul de calatorii si-ar fi dorit , apoi, sa fi avut inspiratia de a sta acasa. Sau prin imprejurimile casei.

...sa-i atrag atentia sefului Asimetric ca varsta mijlocie e cea cuprinsa intre 40-65 ani. S-a invatat sa intre mereu peste rand! :think:

Am venit. Mai greu, ca ma lasa articulatiile. Eu am ajuns mai repede la varsta mijlocie. Mijlocie, adica se afla la jumatatea vetii. Asta inseamna ca probabil o sa traiesc vreo 50 de ani. Maximum.

Sefule Asimetric, matale suguiesti. Berbecii sunt longevivi. Asta pentru ca nu stiu ce este frica, acest sentiment negativ care scurteaza viata celorlalti nativi. Ei sunt optimisti si curajosi, isi croiesc drum cu coarnele printre toate hatisurile vietii. Daca seara apune soarele , sefule Asimetric, asta inseamna ca va rasari a doua zi, nu ca lumea intreaga va ramane in bezna.

Iti dorim succes cu formatia muzicala din care vei face parte si vrem tributul care ni se cuvine : poze, inregistrari audio, video, nu refuzam nimic! :cheer:

Poate auzirati si voi anuntul de la televizor: rosiile cu mot sunt de-a dreptul cancerigene, acele moturi sunt, de fapt, malformatii pline de pesticide , toxine. Crescute fortat, modificate genetic. Cautati rosii rotunde, daca se poate cu lujer.

Daca n-ar fi realitate , nu cred ca ar risca nimeni un astfel de anunt, ca apoi sa plateasca despagubiri grele producatorilor si comerciantilor. Prin urmare, mai usurel cu rosiile si cu branza, mizati pe ceapa, miroase ea, ce-i drept, dar macar nu doare. :resent:

Meteorologii ne avertizează: de la sfârşitul acestei săptămâni se instalează canicula. Vei auzi din nou la ştiri despre oameni cărora li se face rău pe stradă... Ca să nu fii şi tu unul dintre aceştia, ia-ţi măsuri de siguranţă

Trucuri de răcorit casa

Închide ferestrele pe latura “bătută de soare” a casei şi trage obloanele sau draperiile. Deschide ferestrele pe laturile umbrite ale apartamentului, astfel încât să se producă un curent de aer între ele. Repetă aceste operaţiuni, urmărind mersul Soarelui. Peste noapte ţine larg deschise toate geamurile.

Dacă nu ai aer condiţionat, investeşte rapid în cel puţin un ventilator puternic. Iată şi alte trucuri: agaţă un cearceaf sau un prosop umed în faţa ferestrelor deschise; în dreptul curentului de aer emis de ventilator, aşază un recipient ce conţine cuburi de gheaţă. Iar la căderea nopţii, toarnă apă rece pe balcon, terasă şi (dacă nu-i deranjează pe vecini) pe pervazul exterior al ferestrelor.

Dacă tot nu reuşeşti să “îmblânzeşti” temperatura din casă, refugiază- te, în “orele de foc”, în spaţii publice dotate cu aer condiţionat: magazine, farmacii, în parcuri sau în zone din oraş dotate cu perdele de apă.

Asa sa dea Domnu' !

Si sa nu cada avionu' ! Ca-n ultimul timp pica prin toate colturile lumii hale masinarii.

D-aia venii pe forum, sa va salut ca nu se stie ...

Si eu, si eu !

Si pe tine :airkiss:

:bighug: Vă pup și eu! Să veniți cu bine acasă.

...sa-l aduc la ordine pe RoAp. Auzi, sefule, daca tot ai aparut din spuma marii si de pe insoritul litoral, niste poze n-ai prin geamantan, ca parca asa ne fuse vorba?

Daca-mi amintesc eu bine, oarece promisiuni smulsesem si de la eytrs pentru o fotografie, dar vad acum ca si-a sters si poza de la profil, semn clar ca a plecat suparata pe noi. La mine sa nu va uitati voi poncis, ca de asta data n-am suparat-o eu.