Jump to content
Vesperala Forum

Am venit...


Mihai LEONTE

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 6.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 weeks later...

In Bucuresti si Brasov, mesaje false pe telefon, cica de la ANAF. Fisc. Cum ca aveti datorii neachitate si vi cere sa puneti banii intr-un anumit cont. Mesajul suna absolut profesionist, nu cadeti in cursa. Ca regula, nu dati niciodata niciun ban cand vi se cere prin mesaje sau apeluri telefonice.

Link to comment
Share on other sites

Ca regula, nu dati niciodata niciun ban cand vi se cere prin mesaje sau apeluri telefonice.

Ca să fim și mai siguri, nu dăm niciodată bani punct, indiferent cum ni se cer.

 

Astia pun direct poprire, stim lucrul asta, suntem patiti :lol:

Nu pun direct poprire, mi-au trimis mie o scrisorică și cică am 60 de zile să plătesc, și văd că n-am poprire încă. Sau am avut noroc?

Link to comment
Share on other sites

 

Faceţi-vă rezerve! Preţul uleiului de măsline ne va arde la buzunare. Productie mica din cauza secetei.

 

 

 

Un raport al Parlamentului European a realizat şi un top al alimentelor cu cel mai mare risc de a fi falsificate. Pe primele locuri sunt uleiul de măsline, peştele şi alimentele organice, care pot foarte simplu să fie înlocuite cu produse similare. Urmează laptele, cerealele, siropul de miere şi de arţar, cafeaua şi ceaiul, condimentele, vinul şi sucurile de fructe.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
sa va urez LA MULTI ANI :drunk:

 

:bighug:

 

 

Draga vesperala , venii sa-ti amintesc ca ai lasat bradutul neimpachetat si nepus la locul lui, impopotonat si infasurat in fel si chip. De doua zile a inceput Mitu sa-l desfaca in elementele lui componente, i-a reusit doar partial, asa ca azi il luai bine si frumos , asa incarcat cum era, il bagai intr-un sacotei de hartie si ti-l pusei pe sifonier. Cu alte cuvinte, la anul viitor , nu trebuie sa te mai ostenesti, il gasesti gata facut, tot asa de falos precum l-ai lasat , cu cateva minusuri cauzate de interventia prompta a motanului tau preferat :dancing: .

 

Link to comment
Share on other sites

Nu uitati cand cumparati cascaval, branza topita, lactate procesate, in general, vazurati experimentul facut la televizor, uitati-va bine la ingrediente si cumparati inteligent. In experimentul cu pricina, felia de cascaval pusa deasupra flacarii nu se topeste, cum ar fi normal, ci se intareste si arde ca plasticul. Tot ca plasticul se comporta si in stomac, din cauza aditivilor continuti. Cica, orice produs procesat nu trebuie sa contina mai mult de 3-4 ingrediente. In cazul branzei, de ex., lapte, cheag, sare.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

...sa expediez o scrisorica.

 

Draga RoAp :bighug: , cum iti mai este, ca pe unde umbli nu te intreb, nemarginite sunt cele patru zari si poti fi in oricare dintre ele. Cand ziceai ca-ti expira arestul preventiv :qmark: , ai zis tu ceva dar, fiind ocupata si eu cu batalia personala , n-am retinut si rau imi pare. Ai fost cam singurul care a intrebat de Narcisa, desi pe-o parte ma indemnai sa pun saua pe murgu' , iar pe alta sa descalec de pe el :confused: . Oricum, cand vei veni , sa uiti de vorbele grele pe care le tot arunci, asa incat s-apuci sa zici si tu doua vorbe din interior :think: .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...