Jump to content
Vesperala Forum

Am venit...


Mihai LEONTE

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Replies 6.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sa vad ce mai faceti :bighug:

 

Sefule, nu stiu altii cum sunt , ce fac si ce-au facut de sarbatori, ca numai Big a raportat. Cat despre mine, am avut cateva zile palpitante , pline de adrenalina. Am stat cat au fost zilele de lungi tolanita la terasa, cu motanul , cu cafeaua, cu cateva carti si cateva reviste ceausiste la indemana. Vorbesc despre balconul personal, sefule, sper ca ti-ai dat seama. A fost alegerea mea. Mithras, la tara. Vespe, voiaj de-o saptamana in Germania: Frankfurt, Nurnberg, Munchen. Se pregateste sa ia cu asalt Bucurestiul, titularizare, eventual detasare.

 

Acum, sa mai asteptam, poate mai cade cineva la drum de seara cu vreun raport, fie el si stil telegrama. :lol:

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Ce mai faceti ?

 

Asteptam noutati de la cei plecati. :yahoo: Prin urmare, ai cuvantul, marturiseste ce-ai mai facut bine sau rau, unde-ai facut nunta, cand a fost botezul, concedii, premii, diplome, medalii, avansari, retrogradari etc.

La sfarsit sa spui daca ne-ai dus dorul. :bighug:

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

sa cer scuze mayei . Iaca, pacatele mele, facui si eu taman ca mezinul Barcuta, tocmai ce-l certai ca si baui apa dupa el, ma dusei intins la topicul cu copacul, fara sa realizez ca e privat. Poate se milostiveste vreun sef de la butoane si ma muta de-acolo cu sarsana cu tot.

 

Barcutaaa, calcai exact in groapa ta, de ce nu pusesi un maracine acolo, pentru semnalizare, eu te certai pe tine, ca-s mai mare, dar tu sa nu ma certi pe mine, nici sa nu razi , ca esti mai mic. Vezi ce le am cu logica, vezi, Barcuta? :rade:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
sa dau un sfat narcisei si lui Want3D. cand ati auzi crivatul, nu fugiti amandoi in aceeasi directie. luati-o in directii opuse, pana s-o dumiri ce si cum, voi sunteti departe. :hatoff:

 

Mai, Mithras, de cate ori ne-au trimis oamenii astia la bucatarie si tu tot ca si (! :blush-1: ) curca-n drum te pui! Vreo sugestie mai acatarii n-ai, ceva mai onorabil, pai, chestia asta cu fuga o stiu de cand, dragalita-Doamne, am inceput a ma ridica copacel in ograda alor mei. Ca ce altceva era sa fac cand m-am trezit in mijlocul oamenilor, decat sa exersez fuga?!? Cuvintele ( ce arme redutabile!) au aparut mai tarziu.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...