Jump to content
Vesperala Forum

A murit BigDefender (Dan Gabriel)


Blue

Recommended Posts

Nu stiu, poate ca ati aflat....dar....Big ne-a parasit pentru totdeauna.... :(

 

E o veste ingrozitoare. :(

Nu sunt prea multe de zis - dintr-un respect prea mare pentru dumnealui, insa... cumva, stiam ca ceva nu e in regula, de cand a postat ultima oara si faptul ca nu a mai dat niciun semn chiar era ingrijorator.

 

Suntem mai saraci acum. In special in intelepciune...

 

Pffff... :(

Link to comment
Share on other sites

:rip:

 

 

Acum am vazut si eu anuntul familiei pe Facebook.

Condoleante celor ce l-au cunoscut! Suntem mai saraci si mai singuri!

 

Dumnezeu sa te odihneasca, Dane! Sa ramai in amintirea tuturor!

Link to comment
Share on other sites

:( :( :( Aflai adineauri de la Corina . Ea este acum acasa si prinse amandoua cu treburi si cu taina, n-am mai reusit sa intram nici pe forum, nici pe Facebook. Mithras fu de-dimineata la Craiova, avu treaba pe la cateva ghisee. La unul dintre ele o functionara care naviga pe internet tocmai ii spunea colegei sale: " a murit un prieten, Anghel Dan Gabriel". Ca sa vedeti cat de multi prieteni isi facuse Big al nostru in mediul virtual! Ii placea sa ajute, sa socializeze. Si-a presimtit sfarsitul, mereu imi spunea ca barbatii din familia lui au murit la 75 de ani. La ultima convorbire telefonica mi-a spus: "nu ma simt deloc bine, de-abia ma tin pe picioare, am slabit mult si ma chinuie cumplit constipatia, mi-e teama ca nu ceva e in regula colonul. " Avea mare nevoie de incurajari, de speranta... Am incercat asta. Greu, ca ce sa-i spui unui biet suflet de om in astfel de momente? Mereu ma certa ca nu-l sun, zicea "mi s-a-nrosit telefonul de la prieteni, dar din Oltenia , nimeni" ...Ultima discutie am avut-o cand era in spital , se plangea ca este supus la tot felul de analize... ca-l chinuie medicii...

Da, cum zice si Asimetric, banuiam . Dar mai speram ... Cu fiecare zi fara vreun semn de la el, speranta palea ...

Primul era pe forum dimineata...

 

Big, bunul si credinciosul nostru prieten, a trecut durerea. A trecut si spaima aceea care te urmarea pretutindeni. Esti linistit si impacat acum. Sa-ti fie drumul catre Rai lin si presarat cu flori. Vezi cat de tristi ne-ai facut si ce negura a coborat peste forumul pe care nu l-ai parasit atata timp cat a ingaduit Dumnezeu!

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

In data de 24.08.2016 a incetat din viata sotul meu Anghel Dan-Gabriel. Corpul neinsufletit va fi depus la capela cimitirului Dumbrava Buzau incepand cu data de 25.08.2016 orele 18:00.

Funerariile vor avea loc Sambata 27.08.2016 la cimitirul Dumbrava Buzau.

Odihneasca-se in pace!

Dumnezeu sa-l ierte!

 

Traim impreuna, murim singuri!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 9 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...