Jump to content
Vesperala Forum

Fight Music 55


Aprig

Fight Music  

9 members have voted

  1. 1. Propunerile

    • Weezer - Island In The Sun
      5
    • Laura Branigan - Self Control
      5
    • Radiohead - Street Spirit (Fade Out)
      4
    • Mark Ronson ft. Amy Winehouse - Valerie
      4
    • Octavian Bud - Niiciodată
      4
    • Feli & The TM Groove - Constantine, Constantine
      4
    • Men Without Hats - Safety Dance
      4


Recommended Posts

Dacă întrebă cineva, azi e sâmbătă.

 

S-au adunat ceva propuneri, iată-le:

 

1. Weezer - Island In The Sun -

2. Laura Branigan - Self Control -

3. Radiohead - Street Spirit (Fade Out) -

4. Mark Ronson ft. Amy Winehouse - Valerie - link

5. Octavian Bud - Niiciodată -

6. Feli & The TM Groove - Constantine, Constantine -

7. Men Without Hats - Safety Dance -

 

M-am ramolit de tot. Când fac concursul fac așa: trimit un mesaj nou către mine cu propunerile, le iau de acolo și le pun în noul topic, înlocuiesc numele cu numere (1, 2, șamd), apoi fac sondajul cu copy/paste. Când închid concursul iau mesajul așa cum e și-l pun direct, e complet, conține toate melodiile în aceeași ordine și cu nume cu tot. Bun. Acum, după ce am scris mesajul și l-am trimis, m-a apărut notificarea de la Thunderbird cum că am primit un mesaj nou. Și zic ia uite mă, mi-a scris cineva fix acum, după ce am făcut mesajul :lol: Firește, era chiar mesajul meu :)

 

Baftă!

Link to comment
Share on other sites

Vai de capu' meu, care venisi, mai nene, cu oferta asta de la nr 7? :o:

Adrian, tot tu esti pitulat sub paturica , nu-i asa? Ca toti cucii numai tie-ti canta... :cry:

 

Adrian, de fapt ma refeream la melodia cu nr 6, Constantine, Constantine, dar am numarat gresit :blush-1: . Batranetea , maica...

 

Link to comment
Share on other sites

Neîncrederea :P: Eu le-am numerotat, dar nu are încredere, dacă am greșit vreo cifră-două? :lol:

 

Deocamdată avem 4 melodii pe locul 1 și 3 pe locul 2, mai așteptăm până mâine, poate mai vine un vot de departajare :)

Link to comment
Share on other sites

Neîncrederea :P: Eu le-am numerotat, dar nu are încredere,

Nu, sefule, nu . Cand am scris 7 nu m-am uitat jos unde sunt numerotate si le poti asculta, am numarat sus, unde se voteaza, si fiind multe :lol: , am incurcat numaratoarea. Sau am uitat de la mana pana la gura, de cand am numarat pana cand am postat :imao: . Aseara a venit vespe si-o intreb cam cine crede ea c-a propus Constantine, Constantine. Pai, imi raspunde, tu n-ai intrebat pe forum de cantecul asta, ci de altul, de ultimul de-acolo. Am fugit glont la calculator si-atunci mi-am dat seama ca incurcasem borcanele :blush-1: . Si l-am intrebat pe Adrian stiind ca lui ii place si muzica populara, mai posteaza cateodata si pe-acolo.

Link to comment
Share on other sites

Kyky - Weezer - Island In The Sun -

- 5

h007_2005 - Laura Branigan - Self Control -

- 5

Barcelona - Radiohead - Street Spirit (Fade Out) -

- 4

pufonel - Mark Ronson ft. Amy Winehouse - Valerie - link - 4

Narcisa - Octavian Bud - Niiciodată -

- 4

samsara - Feli & The TM Groove - Constantine, Constantine -

- 4

Aprig - Men Without Hats - Safety Dance -

- 4

 

 

Felicitări, Kyky! Felicitări, Adrian!

 

1. h007_2005 - 25 puncte.

2. Aprig - 13 puncte.

3. Narcisa - 12 puncte.

3. samsara - 12 puncte.

 

Kyky - 9 puncte.

vesperala - 8 puncte.

Asimetric - 5 puncte

piko - 3 puncte.

Pufonel - 2 puncte.

Barcelona - 1 punct.

Link to comment
Share on other sites

Macar eu n-am pierdut nimic, ca nici n-am avut ce, am dormit linistita, visand la succesul de la runda urmatoare. Am vazut de dimineata ca nu-i ziua buna :lol: .

Sefule Kyky, felicitari :flowers: , faci si tu cinste cu vreo licoare de-aia mai fina, cu 3 la suta alcool? :cafea:

Adrian, felicitari :flowers: ! Asta e , lasa ca vezi tu cand oi accelera eu si-oi intra in depasiri :run: , ca numele „comeată" iaște ghe jănul femenin: o comeată, două comeate ... :tomato:

 

Sami, ce ne facem , dupa cum merge treaba, avem zilele numarate pe podium :resent: . Eu inteleg, nu ne lasa pe locul 1, nici pe 2, dar ce-i incurca pe ei daca stateam si noi agatate acolo, mai la coada...? :resent:

Link to comment
Share on other sites

Eu acum vad ce vitezoman e melcul, se afla pe locul 2... e drept, doar juma din viteza lui Adrian..

 

 

Si totusi, cum am ajuns noi sa fim mai inceti ca melcul. Ce grad de comparatie o fi asta?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...