Jump to content
Vesperala Forum
Sign in to follow this  
KyKy

Victor Ponta A DEMISIONAT

Recommended Posts

Iti dezvolt ideea sau te descurci?

Vai de capu' nostru, nici sa nu te gandesti :run: , lasa c-om vedea noi cum ne-om descurca, facem o sedinta , o idee de la unul , alta de la altul, incropim ceva la final si-ti spunem maine ce-am inteles :think: . :yes:

In rest, lasa ca scriu eu mai repede, daca nu taci, sa vezi ce necaz iti faci, ce tot monologhezi ca un cuc , sub patura se baga , pana la urma, toata lumea, dar sub un morman de fete doar matale ai ajuns, iote la el , istetul, cum cauta cu lumanarea pete-n soare! Te bat ! Scrie si tu o propozitie cu sens, ca ne-ai dat de cap , si lasa oamenii in pace, ca stie fiecare ce marime poarta la pantofi!

Vai de capu' nostru, nici sa nu te gandesti :run: , lasa c-om vedea noi cum ne-om descurca, facem o sedinta , o idee de la unul , alta de la altul, incropim ceva la final si-ti spunem maine ce-am inteles :think: . :yes:

In rest, lasa ca scriu eu mai repede, daca nu taci, sa vezi ce necaz iti faci, sub patura se baga , pana la urma, toata lumea, dar sub un morman de fete doar matale ai ajuns, iote la el , istetul, cum cauta cu lumanarea pete-n soare! Te bat ! Scrie si tu o propozitie cu sens, ca ne-ai dat de cap , si lasa oamenii in pace, ca stie fiecare ce marime poarta la pantofi!

Absolut de acord. Am o intrebare.

Exceptand faptul ca eu am facut poza, lucru stiut, care e domnita aleasa din fotografie?

Absolut de acord. Am o intrebare.

Exceptand faptul ca eu am facut poza, lucru stiut, care e domnita aleasa din fotografie?

Auzi, tu vezi tema topicului, ca eu o vad cu un singur ochi! Treci pe chat pentru taclale. Nu stiu ce poza si ce domnita faci matale vorbire, scrie si tu despre demisia premierului , dar nu prea mult, ca ne-ai dat destule teme pentru acasa :resent: .

Te invarti de-o suspendare, dupa cate vad eu aici. Stai cuminte.

Pai uite care e treaba: stiu ca te surprinde, dar am si alte treburi. Nu ma intereseaza sfertul tau de ora. Nimic din ce zici nu are sens pentru mine si nu imi bat capul. Daca as fi si singurul care crede asta, ar fi grav pentru mine. Din fericire, nu-s.

Tot ce e aici si nu e on topic se va sterge, cand o sa am cateva minute disponibile.

Pai uite care e treaba: stiu ca te surprinde, dar am si alte treburi. Nu ma intereseaza sfertul tau de ora. Nimic din ce zici nu are sens pentru mine si nu imi bat capul. Daca as fi si singurul care crede asta, ar fi grav pentru mine. Din fericire, nu-s.

Tot ce e aici si nu e on topic se va sterge, cand o sa am cateva minute disponibile.

E similar bagatului sub patura.

Fa-o!

Auzi, tu vezi tema topicului, ca eu o vad cu un singur ochi! Treci pe chat pentru taclale. Nu stiu ce poza si ce domnita faci matale vorbire, scrie si tu despre demisia premierului , dar nu prea mult, ca ne-ai dat destule teme pentru acasa :resent: .

Te invarti de-o suspendare, dupa cate vad eu aici. Stai cuminte.

Absolut subiectiva suspendarea.

Mai conteaza? :bighug:

Legile populiste nu se pun, mai ales în an electoral. Cum a fost și asta cu 10% la bugetari. Aici nu e vorba de susținere, e vorba de pierdut voturi. Multe.

Un guvern trebuie să aibă susținere în parlament, fățișă sau nu (Tăriceanu 2). Dacă încearcă să ocolească parlamentul și să conducă prin OUG pățește ce a pățit MRU. Este adevărat, ceea ce mai temperează parlamentul în dărâmatul guvernului este un președinte ostil - ei știu că în momentul în care votează o moțiune de cenzură sînt la mâna președintelui, și e cam singurul moment în care președintele le poate face ceva. Dar Iohannis nu e Băsescu.

Cealalta varianta ar fi un guvern tehnocrat. Varianta a doua suna interesant si pare o solutie convenabila de impacare si stabilitate atat intre formatiunile politice dar si intre clasa politica si "strada". Totusi intreb si eu, fiecare dintre acesti tehnocrati de catre cine este sustinut si dirijat?

Am gasit un raspuns la intrebarea mea. Exact cum ma asteptam. Cum se putea sa avem un guvern fara corupti, tehnocrat si apolitic?!

http://www.reporterntv.ro/stire/premierul-...rii-cabinetului

Unde e strada acum?! Ce a rezolvat prostimea urlatoare din piata? Le convine noul Guvern sau ba? O sa mai iasa careva sa strige? Aa da, asteapta urmatoarea tragedie puternic mediatizata sa le influenteze gandirea politica. Sa le influenteze spiritul civic si filantropic (Apropos la centrele de transfuzii e pustiu din nou). Mi-e prea greata sa mai deschid televizorul.

Edited by piko

Au am pus asta ca ştire, dar se pare că are un iz de ceartă. :(

Singura solutie este sa te intaresti. Sub patura, cum vine vorba. Sub patura mandrelor. :haha:

Desi nu prea imi fac griji pentru tine legat de asta. :yessir:

Am gasit un raspuns la intrebarea mea. Exact cum ma asteptam. Cum se putea sa avem un guvern fara corupti, tehnocrat si apolitic?!

http://www.reporterntv.ro/stire/premierul-...rii-cabinetului

Esti teribil.

Mare figura. :hatoff:

ScreenShot110.BMP