Jump to content
Vesperala Forum

Despre Ii


samsara

Recommended Posts

  • Replies 151
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Frumoasa, Narcisa :o:

Da, sunt grele. Sa vezi, vespe, la costume in care au pe ei barbatii banuti metalici, nu numai ca-s grele, dar vara is criminale la soare. Si Junii Brasovului au astfel de costume cu banuti metalici, dar se poarta doar la sarbatoare.

Link to comment
Share on other sites

Costume de Dragus, Brasov

 

Sami, scumpa mea, o sa ramaneti cu marfa pe taraba la sigur :think: , va rog eu frumos :pray: macar la targurile internationale sa nu participati cu manechinele astea, trimiteti, maica, o divizie de tinere frumoase coz, precum Mnemosyne a noastra, chit ca nu s-or mai intoarce! Ca astea nici de dus, nici de-ntors nu mai sunt bune, stiu bine ce vorbesc, c-am stat cu ele-n banca!

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Da, da, e gata. Am mai invatat ceva, e abia a doua, sper la mai mare pe viitor, incet-incet se deprind mainile.

A treia e pe drum, tot mica, dar pentru un baiat de data asta. Apoi la a patra gata cu copilariile, prin toamna ma apuc pentru mine.

Link to comment
Share on other sites

M-ai lăsat fără grai.

Au melcii grai :imao: ?

 

:pink: Multu, e de bine atunci tinand cont ca eu nu cos nici macar o sosata - sa nu ma spui la nimeni - inseamna ca m-am descurcat onorabil.

Inca mai am foarte mult de invatat, exista anumite canoane, cusaturi. De aia am si inceput pe mic, ca sa invat si sa prind curaj sa nu ma inham la o ie mare si apoi sa ma las pagubasa.

Link to comment
Share on other sites

Au melcii grai :imao: ?

 

Au, dar selectiv :ang: . Ia du-te tu la capodopera mea de cuvertura , ca nici nu mai stiu pe unde-am lasat-o, si vezi, a zis vreo silaba acolo? N-a zis o iota., nimic n-a scris sub ea. Si aici uite ce elogii aduce :rules: si cu cat tact sapa la farama de suprematie care mi-a mai ramas :resent: Fiecare a ciuntit din ea cum s-a priceput , incat au mai ramas doar cateva faramituri din fala mea de altadata :think: .

Link to comment
Share on other sites

Pe mine m-a impresionat faptul că ai făcut-o cu mânuțele tale, și uite ce minunăție a ieșit. La Narcisa nu am observat postarea, cel mai probabil.

 

Si matale ce vrei a zice amu', ca eu nu tot cu manutele am lucrat patratel dupa patratel si la urma alt patratel dupa alt patratel :allwrong: ? Am strans asa de tare croseta in manute :knitting: incat acum seamana mai degraba cu o secera , asa sa stii :ang: ! Lasa tu, abia astept sa-ti rasara ardeii aia piperniciti si ce mai pui tu cu manutele pe-acolo , prin gradina aia de la serviciul tau , ca nici n-o sa ma uit la ele, sau, daca o sa ma uit asa, cu coada ochiului, sa vezi ce caracterizare o sa le fac ! Ca la serviciu nu se sadesc nici flori, nici legume , si nici pisici nu se tin printre ele, ca perturba activitatea , atata cata e, de! Apropo, pisica o mai ai, ca nu stiu daca s-o mentionez sau nu in raport :rules: .

Link to comment
Share on other sites

A fost o pisică a serviciului,

 

Pai, si ce daca, se pune si ea la socoteala, ca tot soareci manca. Am retinut eu bine :haha: .

 

 

Vespeeee, sa vii sa-ti iei ghemele :clapping: , ca nici o patratica de-aia nu mai fac, m-au demotivat oamenii astia de tot si nu vor sa ma-mpace :cry: !

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...