Jump to content
Vesperala Forum

Arta unei cafele bauta dis de dimineata

maya
 Share

Recommended Posts

Am sa incep ca de fiecare data eu.Poate va trezeste simturile o cafea aburinda indiferent de marca sa asta putin conteaza.Ce este m-ai important decit sa poti bea cafeaua si sa te gindesti citi oare au trudit la ea de la cei care au culeso pina aceia care au asezato in rafturi.Doar noi aceia bautori inraiti a acestei licori negre din ceasca avem aceasta sansa sa mirosim sa gustam si in final sa ne dam cu parerea cit de buna a esit cafeaua in aceasta dimineata.Va invit si pe voi la o nevinovata cafea dar consumata de milioane de oameni zilnic.Asa dar o cofea si o vorba buna atasata va face o zi sa fie mai frumoasa.

Adevarul e ca aveti atat de multi useri activi, incat atunci cand se mai iveste cate unul, mai ales unul care posteaza civilizat, va permiteti sa-i blocati elanul.

ON: De la o fosta foarte mare pasionata de cafea, adica eu, aceasta arta a devenit extrem de neinteresanta (inghit in sec). Cafeaua este un drog la fel ca si celalalte, iar eu nu ma grabesc sa dau crezare celor promovate in media, cum ar fi faza cu antioxidantii etc (chiar nu inteleg cum ar putea supravietui acei antioxidanti la temperaturile la care se face cafeaua).

Asa ca, din toata invidia mea de 3 luni "sober", fara niciun fel de cafea, v-as lasa fara ea pe voi, cei care va puteti bucura de ea nestingheriti. Bautul cafelei ar trebui sa fie in permanenta o placere, nu o obligatie, cum este in cazul celor dependenti.

:cafea:

Adevarul e ca aveti atat de multi useri activi, incat atunci cand se mai iveste cate unul, mai ales unul care posteaza civilizat, va permiteti sa-i blocati elanul.

E la limita.

Si tu cunosti asta.

Vrei sa-mi fac timp?

Imi strici placearea de a citi.

Sa nu se mai repete.

:airkiss:

• 2 months later...
Asa ca, din toata invidia mea de 3 luni "sober", fara niciun fel de cafea, v-as lasa fara ea pe voi, cei care va puteti bucura de ea nestingheriti. Bautul cafelei ar trebui sa fie in permanenta o placere, nu o obligatie, cum este in cazul celor dependenti.

Intre timp, lucrurile s-au schimbat. Beau iar cafea cu enorm de multa placere si cu mustrarile de constiinta aferente. O sa ma las din nou. La iarna, poate. :cafea:

• 1 year later...