Jump to content
Vesperala Forum
paradise

Studiul limbilor străine

Recommended Posts

imi place limba engleza...am facut din clasa a doua... :rolleyes:

:girlcry: numai eu nu am făcut engleza în şcoală??

rubens, de pe unde ai nick-ul???

şi de ce vă văd aşa rar pe aria engleză?? Chancellor e singurel pe acolo...:( vreţi să plece? eu mă mir că mai stă...

Io taica , am facut franceza si rusa, de ...

Din rusa nu mai stiu nimic ( nici nu m-am omorit recunosc ) si franceza bolboresesc cu chiu cu vai ...

La scoala mea de teara nu se facea engleza la vremea respectiva...

Am făcut franceza la şcoală, am învăţat foarte bine, deci nu ştiu nimic. Franceza este limba care are doi de e la coada cuvintelor, cam cum avem noi doi de i, numai că ei pun accept pe primul e ca să anunţe cititorul că mai urmează unul, ceea ce ar trebui să facem şi noi cu primul i, hîc!

Engleza o ştiu "după mirc".

Engleza am invatat-o de la televizor, cand eram mic ma puneau ai mei in fata la Cartoon Network si stateam la desene 25/24 pana am invatat limba, ca nu erau titrate desenele atunci :D:

incep sa le incurc, intre franceza si româna, mai invat una, mai uit alta ....

cit despre rusa, am facut in scoala ...dar nu mai stiu o iota ... decit da ... :tongue:

Eu ma descurc binisor cu franceza si engleza...

Engleza si franceza le stiu din scoala (imi plac amandoua la fel de mult, si nu sunt multi care se pot lauda cu asta) :proud: si am reusit performanta sa invat italiana de la televizor. Am pus cablu cand eram in liceu (prin '94) si erau vreo 5 canale italienesti. Taica-miu, care stie bine limba (bunica lui a fost italiana emigrata cu sotul pe la 1900 in Romania ca sa-si gaseasca de lucru) :ping: se uita mai mult acolo, si asa am invatat si eu. Culmea e ca acum cativa ani m-am intalnit cu un italian si m-am inteles perfect cu el, desi nu mai vorbisem cu altcineva) :D:

Clasic.....rusa si franceza..... apoi la facultate am facut cunostinta mai de aproape cu engleza....

Franceza si engleza. Franceza am studiat-o 11 ani, din clasa a doua, pana la terminarea liceului :) Engleza a inceput din clasa a cincea, si continua si acum (anul II).

Edited by Stelist_4_3v3r