Jump to content
Vesperala Forum

Cosmote


piko

Recommended Posts

De cateva zile nu te mai poti intelege cu nimeni din reteaua cosmote. Problema apare atat la utilizatorii de cartele cosmote si frog cat si la cei de pe abonament. Nu stiu daca este ceva general dar stiu sigur ca toti cunoscutii mei se plang de aceasta problema. Voi aveti cosmote? si daca da, vi se intampla si voua? Pe mine sincer problema asta incepe sa ma convinga tot mai mult sa ma mut in alta retea...

Link to comment
Share on other sites

Probabil e celula aglomerată.

Ce terminal ai ?

Ne poți face o poză cu antenele pe care le vezi pe lângă domiciliu ?

pe UMTS (3G) only ai încercat (dacă ai 3G) ?

 

toata Constanta e paralizata. Am intrebat persoane din aproape toate cartierele. Aceeasi problema si in localitatile de langa oras. Palazu, Lumina, Ovidiu , Navodari , Cumpana, Lazu, Agigea, Eforie, Murfatlar, Valu' lui Traian. Aici am fie prieteni fie colegi care s-au plans de semnal prost, deci nu doar in oras. Ce naiba sa fie?! Rareori reusesti sa te intelegi cu cineva la telefon...e deja enervant

Link to comment
Share on other sites

Am rudele din partea tatălui în Poarta Albă ?i un mesaj trebuie preluat de 3 ori.

 

Acum mi-am amintit.

 

 

Să văd ce pot afla.

 

Exact! Si mesajele vin pe bucati. Un fragment acum, unul poate peste 30 de secunde sau poate naiba stie cand....

 

 

Probabil e celula aglomerată.

Ce terminal ai ?

Ne po?i face o poză cu antenele pe care le vezi pe lângă domiciliu ?

pe UMTS (3G) only ai încercat (dacă ai 3G) ?

 

Nu am 3G, am o rajnita de 6303 :P:

Edited by piko
Link to comment
Share on other sites

se pare că este congestie pe rețeaua 2G (900 MHz și 1800 MHz). Cel mai probabil rețeaua ar trebui să se redreseze noaptea.

Ideea e că fiind Dobrogea vin mulți străini la mare care se conectează pe Cosmote, iar rețelele străine forțează ceva mai mult rețeaua locală, deoarece trebuie contorizat fiecare secundă și fiecare MB.

 

Dacă poți să faci o poză la antenele cel mai apropiate de domiciliu sau de locunde te afli.

Link to comment
Share on other sites

deci nu ma ineleg la telefon din cauza turistilor?! Pai toata vara a fost ok, de ce tocmai acum, toamna ? Si de ce doar cosmote-ul?

Tocmai am aflat ca si in Tulcea e aceeasi problema...

 

O sa vad ce poze o sa fac maine, dar nu prea vad rostul lor...ca nu am doar eu problema asta ci 2 judete...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...