Jump to content
Vesperala Forum
raul2011

ce faci cand nu ai intimitate?

Recommended Posts

Am citit despre un cuplu care era in vacanta in 2 mai: erau intr-un loc retras, pe malul marii si tipul o cerea in casatorie. Departe, au fost vazuti de un fotograf care le-a facut poze cu ditamai zoom-ul. Saracii oameni apar acum pe tot internetul. Ce s-a intamplat cu dreptul la intimitate?!

Am citit despre un cuplu care era in vacanta in 2 mai: erau intr-un loc retras, pe malul marii si tipul o cerea in casatorie. Departe, au fost vazuti de un fotograf care le-a facut poze cu ditamai zoom-ul. Saracii oameni apar acum pe tot internetul. Ce s-a intamplat cu dreptul la intimitate?!

De unde naiba stiai ca o cerea in casatorie?

Din titlul din newspapers?

Poate isi marturisea pacatele. :lol:

Glumeam. :rade:

Am vazut si eu stirea la tv si uite cum vad eu treaba: Daca doreau intimitate mergeau intr-un loc mai retras sau, de ce nu, intr-o camera de hotel, si nu cocotati pe valuri. Si din cate am inteles lor chiar le-a facut placere ca fotograful respectiv a surprins momentul, acesta fiind invitat sa le faca poze si in timpul nuntii. Nu mi s-ar parea normal in momentul in care ti-ar intra in casa sau te-ar spiona de prin copaci. Dar cum ei se aflau intr-un loc public, nu vad care este problema...

nu vad care este problema...

:) problema e ca intimitatea nu o poti cere find pe malul unui lac sau mai stiu eu prin ce padure. daca cuplul a primit bucuros ideea de fotograf, atunci inseamna ca e ok si nu ar trebui sa ne bagam, chiar daca posturile de televiziune au facut cunoscuta intamplarea. pe de alta parte pot fi minciuni cum ca ei acceptasera.

sub nici o forma ei nu pot comenta ceea ce s-a iscat. exact cum spune Anahiti, camera de hotel era mai indicata..

Dat fiind locul, respectarea dreptului la intimitate nu devine un aspect problematic. În schimb, cred că este extraordinar să mai existe un dram de romantism şi inedit în convenţionalismul ăsta acerb.

Da' nu le-a facut omu' ala nimic.bine,daca era mireasa in genunchi si nu cu scopul de a se lega la sirete atunci era ceva.si nu inteleg de ce s-ar fi suparat aia ca in anglia de exemplu(habar n-am un' s'a intamplat chestia asta) te luau aia zilnic pe la emisiuni sa vorbesti despre cum te-ai cunoscut cu ea,cum stateai langa ta-su care mirosea a whiskey contrafacut,cum te uitai la chelsea-man.utd pe un tv alb negru...

Totusi nu e mare incalcare la intimitate.incalcare la intimitate e ceva gen sa intri peste cineva cand se schimba..

De unde naiba stiai ca o cerea in casatorie?

Din titlul din newspapers?

Poate isi marturisea pacatele. :lol:

Glumeam. :rade:

Iubesc forumul asta.

Mult. :bighug:

Nasol rau de tot. :rade: