Jump to content
Vesperala Forum

Profitshare


Eonica

Recommended Posts

ma intorc mereu pentru ca sunt nebun fara masura dar n-o sa va spun numai tampenii

am incercat si eu,sa scap de belele in primul rand.

la inceput cu orice la nimereala,apoi m-am strans...concentrat adanc

asa am ajuns si pe la aceste forme de combinare-afiliere,de care nu mai zic ca habar n-aveam

parea misto la inceput,insa chiar dupa cateva zile.....

am zambit usor

eu care stiam ca numai prin smecherii se face treaba,am zambit mirat de altii ca vor sa mi-o traga aiurea

 

daca as fi vreun nebun razbunator as face site-uri cu "profitshare.domeniul meu" si i-as termina

as intra direct pe prima pagina,pe prima pozitie chiar langa ei si mi-as bate joc in nestire

dar asta ar insemna sa fiu baiat bun,sa-mi pese de ceilalti..sa nu ia teapa

iar mie nu-mi pasa decat de mine.sa zicem ca decat numai de mine,ca noi toti.

 

atat am sa va soptesc,nu faceti combinatii cu ei.

am aflat,pentru ca evident nu m-am lasat usor,cum se face treaba corect pana la capat

asta am aflat-o de pe la americani,eurpeni din vest,de la alte firme

cand se da click de la mine catre site-urile lor, "ei", trebuie sa puna vizitatorilor un fisier "cookie special"

un "cookie persistent"care tine de la 1 zi pana la 3 saptamani,asta depinde dar cam atat e

in clipa cand un om ajunge de la mine pe site-ul lor,

si evident ca nu cumpara pe loc..in cateva minute,

oamenii avand obiceiul prost de a cauta si prin alte parti,de a se sfatui intre ei,cu altii..

iar de cele mai multe ori treaba asta cu cumparatul de pe siteuri e de durata

si asta e totul.

omul meu*, adus de mine pe site-ul lor, are..ar trebui sa aibe acea cookie anume*,

care e o "amprenta a mea", ca a venit de la mine

iar daca acel om va mai intra pe acel site in urmatoarele zile-21 de zile, poate sa cumpere pe bune

atunci eu voi primi acel comision de 10-15-20% din valoarea acelui produs

si de-asta am spus ca asta e totul, pentru asta asta e toata escrocheia acestor firme romanesti!

ele nu plaseaza un cookie persistent si unic* acelui vizitator,

acel om pleaca "sa se mai gandeasca",el va cumpara poate, peste una sau 18 zile acel produs

dar eu nu mai primesc nimic.pentru ca nu a cumparat pe loc,in acele clipe cand l-am catapultat acolo

e limpede ca eu l-am adus bubuit in ei..adica de pe site-ul meu a ajuns intai la ei

iar asta se poate dovedi imediat daca ei ar pune acele cookies speciale,care au data,ora si totul

dar daca le-ar pune,atunci ar trebui sa ma si plateasca cinstit,iar ei tocmai asta nu vor...nu pot.

nu-si permit sa faca .sa le puna de frica,din neputiinta de a plati

dar le-au pus pe esantioane de test, doar ca sa afle procentajul real

care sa zicem ca ar fi de 0.5 din clickuri...cam asa, intre 0.4 si 0.9 in 3 saptamani

si la un procent de 0.2 din clickuri as fi luat din scurt cateva zeci de milioane,adica cam 10% din valoarea fiecarui produs vandut

pentru ca articolele lor nu erau tocmai sucuri toata portocala,aveau o medie de 2 sute de lei,dar cele mai multe sunt vandute cu peste 5 sute de lei

 

eu de-asta am delirat atat si v-am spus sa tineti tare de GOOGLE ADSENSE!

pentru ca e curat.poate foarte greu dar macar curat.

si uite,merg iar pana la capat ca acolo am ajuns

este curat in felul in care noi putem sa-i mai pacalim pe ei,dar ei nu ne pacalesc niciodata pe noi.

 

nu-mi zambiti mie aiurea,stiu mai bine ca voi ca preturile pe click sunt in general mici pana la disperare..

ca ne fac cam cum vor ei

dar chiar pe acest site e scris aproape exact tot ce e de facut ca sa iesim din capacana asta.

mai mult,oricat as fi de nebun nu pot spune..nu ca n-as putea,dar n-as mai fi lasat in viata

m-ati zapacit cu ..ca totul ar fi ilegal,dar ca sa suferi si sa fie vai de viata ta,asta nu e niciodata ilegal.

 

 

Link to comment
Share on other sites

salut, sa te f.t

eu inca tin la tine,poate nu atat ca sa te musc dar ma tin totusi legat

ce sa zic..si mai ales,avem noi 800 de martori online care sa ne priveasca cum ne omoram?

daca tu mai speri ca puteam face impreuna o mica magie pe aici..atunci,da,musc orice.

 

as vrea,asa imi vine de nebun,sa ma ..sa sari de mine cel din trecut,au fost vremuri tulburi

iti doresc numai bine,Radule

Link to comment
Share on other sites

salut, sa te f.t

eu inca tin la tine,poate nu atat ca sa te musc dar ma tin totusi legat

ce sa zic..si mai ales,avem noi 800 de martori online care sa ne priveasca cum ne omoram?

daca tu mai speri ca puteam face impreuna o mica magie pe aici..atunci,da,musc orice.

 

as vrea,asa imi vine de nebun,sa ma ..sa sari de mine cel din trecut,au fost vremuri tulburi

iti doresc numai bine,Radule

 

Si eu te iubesc. Sa te contra.f. Da-n urechi!

Nu te iubesc chiar asa de mult. :lol:

 

Am sa tin seama de propozitia facuta de tine.

 

E un demers necesar. radu

 

 

Intai de toate imi faci o expunere a ceea ce crezi tu ca poate reprezenta V.com.

Poti folosi si factorul comercial.

 

Nu te grabi. Ii strict un contur.

Link to comment
Share on other sites

Salut. Hai s-o luam altfel.

 

Da-ti singur o nota. Fa-ti o evaluare.

 

Apoi am sa comunic evaluarea mea. Hai sa o facem ca-n media scrisa.

Pe suta de semne. Propun 200.

 

Musti?

 

Pleaca de-aci cu salutul tau cu tot, ca nu-i topic de reverente si de evaluari, iar ii cauti degeaba pricina lui pnv, ai ceva de raspuns Eonicai sau n-ai? Uite la ce vorbe aiurea ajunserati! :allwrong:

 

Link to comment
Share on other sites

Pleaca de-aci cu salutul tau cu tot, ca nu-i topic de reverente si de evaluari, iar ii cauti degeaba pricina lui pnv, ai ceva de raspuns Eonicai sau n-ai? Uite la ce vorbe aiurea ajunserati! :allwrong:

 

 

Probabil nu ma cunoasteti foarte bine. Nu inca.

 

Raspunsul meu catre PNV este serios. El stie asta.

 

De data asta e altfel. radu

 

Is mai serios decat va puteti imagina.

 

Si n-am de gand sa repet.

Link to comment
Share on other sites

RoAp, asta e arie pe care pe mine ma intereseaza in mod deosebit pentru ca am aplicat si in continuare incerc sa invat ceva de pe aici. Nu e usor sa scoti bani cinstiti din online. Mai ales pentru mine care abia invat ABC-ul adsense-ului si al profitshare. Asa ca fii atat de amambil si raspunde la obiect. Asadar explica ce ai vrut sa spui "afara in viteza mare". Argumente clare, cu explicatii pe indelete, de preferat cu propozitii care sa contina mai mult de 5 cuvinte.

 

pnv, emag-ul vad si eu pe zi ce trece ca e abureala. E clar ca pana cumpara omul, eu le cam fac reclama moaca. Nu-mi convine ca nu da bani per click, cum ar fi normal...de vizualizari nu mai zic. de pe 3 mai si pana in prezent am strans 102 lei. Nu am eu pretentii la sume mari, dar parca nici chiar asa.

Link to comment
Share on other sites

in afara ca tot ce ni se intampla rau este numai din vina lui Radu

aia cu "..afara in viteza mare" e cam numai din vina mea

era vorba de paguba de "profitshare emag",care e o simpla pacaleala

ei,poate nu chiar atat de simpla daca a zapacit atatia si mai e si coada la ea

si cred ca ma lamurit-o din plin,mai ales ca e direct de pe pielea mea tabacita

am incercat si eu sa scap de otrava de google adsense....

si asta e viata naturala,le mai si iei in bot

va mai amintiti ce v-am spus, ca nu exista alternativa adevarata la google adsense?

Radu nu m-a incurcat cu nimic,mai ales ca si acest topic va intra si el la "cimitir"

dar daca nu s-ar fi numit simplu,"profitshare", ci poate "profitshare emag escrocherie alternativa la google adsense"..

ei, poate ca asa ar mai fi avut o mica speranta de viata

dar noi facem doar ce putem.

 

 

apropo, ai vazut ca la otrava de profitshare emag, e un mic tab in stanga,cand te loghezi

acolo sunt chipurile cei, site-urile, cu cel mai mare CTR...ctr la ochi in soare

si ultima oara cand am trecut pe-acolo,acu cateva luni,avea unu 3.6%....

am simtit...stiind cat de greu se face un asa ctr la google,care macar e contextual..cat de cat

pe loc,chiar de atunci nu aveam prea mare experienta la capcane, am simtit ca e ceva in neregula cu ei

de ce ai renuntat* la google?

 

am sa incerc mereu sa-ti raspund la orice intrebare, Eonica

te rog,pe voi toti, decat sa nu-mi mai spuneti pnv..zi-mi aurel..ma mai cheama si marian...e simplu daca vreti

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

eu tin la NARCISA si nu la Radu.

dumele alea cu "ca sa ma evaluez", ori nu stiu ce nota sa-mi trag in bila,,,d*cu stie,o fi si Radu profesor si trageti toti in mine ca v-am spus ca nu mi-a placut scoala

 

am vrut decat sa fie putin bine,dar nici n-o sa pot sa ma chatuiesc cu voi,sa-mi dau note ori ce-am visat azi-noapte

(visand mereu acelasi vis....dar mi se pare sigur ca vi l-am si spus)

simt,ca de inteles nu inteleg chiar nimic,dar va simt ...cam ce v-ar placea,

si,of,as vrea sa pot face ceva ca sa va fac o mica bucurie

dar eu nu sunt,si nu voi fi niciodata un om normal care vine aici sa se relaxeze

sunt un simplu om nebun

tin la Narcisa...orice ar face,si daca am dat de Radu e pentru ca eu nu uit pe nimeni niciodata

(dar asta numai daca nu e si el profesor cumva,altfel sa moara mamica mea daca nu iasa belea mare de tot cu voi.)

o sa .......ca numai stiu de capul meu ce naiba o sa mai fac,dar o sa mai incerc cateva nebunii,varza beton ma fac.

am veniit aici pentru...la pont,si al d*cu mi l-am dat si singur .

am o mie de lucruri de facut dar cand sunt cu voi...cu unii din voi macar,uit de ..bai,toate o mie se duc d*cu pe su..a intr-o clipa.

suntem pe profitshare,nu e decat Eonica warrior aici,si bai, voi sa nu radeti niciodata de noi,radem noi singuri destul

eu inteleg si sprijin orice lupta,oricat ar fi de nedreapta sau absurda...pentru ca noi asa traim,numai asa traim,visand.

 

 

Link to comment
Share on other sites

1. emag profitshare este o mica inselatorie ordinara..

am scris pe sus de ce,o teapa din cookies..din lipsa lor

cu totul fals prezentat ca fiind o alternativa la google adsense,iar din pacate foarte multe site-uri,blog-uri in special,au pus botul la ei

castigul mediu este intre 100-300 de lei pe luna

asta cu toate unitatile bagate prin toate partile pana adanc in fund

 

2. mi-am tras blog, iar de maine seara o sa delirez numai acolo..o sa-mi pun si un audiochat.

profilul este de crackuiala,lenjerie sexi femei si barbati,dating si jocuri mecanice

http://www.vesperala.com/index.php?autocom...;blogid=41&

 

 

Link to comment
Share on other sites

mai dau o tura pe-aici ca sa fie cursa cat mai limpede,chiar de n-o sa intram noi pe prima pagina cu acest topic

dar emag este o firma destul de mare si sa n-aveti voi probleme vreodata,macar sa nu credeti asta

numai eu raspund de ce-am spus si n-au decat sa ma dea in judecata daca ii tine sa se joace cu mine

nici nu am scris "de necaz", n-as fi adus niciodata vorba de profitshare emag daca nu s-ar fi vaiat Eonica

(tocmai pentru ca sa nu se creada ca m-as "razbuna"...desigur aiurea ca prostul)

mie nici nu mi-au tras cine stie ce teapa, am avut decat cam 270000 de afisari, si nu am luat nici macar un singur leu gaurit de la ei.

(desi am de luat o suma de la ei...sa le fie de cap ca mie nu-mi trebuie bataia lor de joc)

dar eu l-am avut pe google adsense si nu mi-a pasat de aceasta mica paguba,a fost doar de incercare

insa cei care nu pot,ori nu mai pot pune reclame google adsense pe site, ei vor lua mereu teapa cu milogii astia

au fost si sunt cazui multe cand cei cu reclame google pe site au pus ..au impartit spatiul de reclame adsense cu emag profitshare

iar rezultatul a fost pe masura

nu doar ca n-au castigat mai mult dar castigurile au scazut..daca puteti sa credeti ce tari sunt pe internet astia de la emag profitshare

am luat-o la rand cu toate astea romanesti: neogen,etarget..mama lor de saracii, dar si cu toate cele straine, cele mai tari

nimeni,...bai,nici pana la genunchii lui google adsense nu ajunge niciunul.

asa ca e simplu, treceti mereu pe aici pana pricepeti odata ce e de facut!

Reclame Google Adsense

 

Link to comment
Share on other sites

de ce ai renuntat* la google?

 

am sa incerc mereu sa-ti raspund la orice intrebare, Eonica

te rog,pe voi toti, decat sa nu-mi mai spuneti pnv..zi-mi aurel..ma mai cheama si marian...e simplu daca vreti

 

 

Nu am renuntat la google adsense, le am pe amandoua.

Se pare ca adsensul meu s-a stablizat cam la 65 euro/luna. Probabil luna asta, ca mai sunt cateva zile, va ajunge la 70 euro. Nu mai stiu ce sa fac mai mult pentru el. O sa mut totusi emag-ul in stanga si o sa pun adsensul in mijloc.

Link to comment
Share on other sites

Nu am renuntat la google adsense, le am pe amandoua.

Se pare ca adsensul meu s-a stablizat cam la 65 euro/luna. Probabil luna asta, ca mai sunt cateva zile, va ajunge la 70 euro. Nu mai stiu ce sa fac mai mult pentru el. O sa mut totusi emag-ul in stanga si o sa pun adsensul in mijloc.

 

Banuiesc ca accepti o parere blind.

 

Stabilizarea trebuia sa se produca undeva la 200 euro/luna.

Cred ca ai trecut pragul de disconfort prea devreme.

 

Repet, ii o parere blind.

 

Link to comment
Share on other sites

simt ca te-ai descurca mai bine singura...

pentru ca celorlalti nu le pasa de tine,de voi,de reclame google adsense,de ce aia noastra scriu

se gandesc decat sa sa combata bine,sa fie amuzanti si tari pe numele lor

nimeni nu se intreaba, bai.ce naiba fac eu aici?!

poate locul acesta moare si un fluier si ma doare in p..a!

fiecare vrea sa fie tare de capul lui si de restul poate sa se aleaga praful ca nu-i pasa.

tocmai de-aia s-a inventat scoala,educatia...pentru ca oamenii trebuie fortati sa le pese

nu-ti pasa de mine,nu-mi pasa de tine.

noi venim aici.pare ca nimeni nu mai stie de ce,macar nu recunoaste. dar noi simtim ceva special

suntem animale dragute,si demoni daca faci pi.i pe noi,dar nu putem trai unii fara altii!!

singuratatea e ceva ca o boala...e chiar o boala.

 

tu, cu adsense-ul nostru. fa brainstorming d-ala cu ei! luati-va in brate si rugati-va!

of.

ia-i tare de tot.nu mai merge asa.fiecare trebuie sa-si faca treaba ..nu doar a lui!

un site,ca orice altceva,nu poate trai natural decat din reclame,altfel e ceva necurat

 

si eu cred ca nu esti inca pregatita,cu toate ca sti multe...

ca nu ai inteles ca aici e pe viata si pe moarte.

nu e loc sa faci ..si altceva in timpul asta, asa cum nu e loc sa iubesti 2 in acelasi timp

aici se castiga doar daca cazi lat

iar castigul depinde de fiecare,daca mai inseamnna ceva dupa ce te trezesti

altfel ai sa-ti pierzi viata cu inca un vis aiurea

 

faceti spam la keywords, asta in primul rand, si chiar din titluri

(v-am spus sa nu va pese daca au vreo logica, ca doar nici celorlalti nu le pasa de noi!)

altfel cumparati servicii de proxy ip private si intrati direct pe felie

sa va dati singuri clickuri pe reclame.scurt.

 

 

ca sa-l tachinez si eu, parerile lui Radu sunt ca..eu vad "bind" cand el scrie blind

vad atat de bine tocmai pentru ca nici eu nu ma suport acest loc decat beat

Edited by pnv
Link to comment
Share on other sites

Sa stii ca marti ii bag la brain storming. I-as baga de luni c sa le mearga toata saptamana bine, insa am luni examen.

 

Nu stiu cum se face spam pe keywords.

De unde pot cumpara servicii de proxy ip private? De la providerul de net sau de la hosting?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...