Jump to content
Vesperala Forum

La multi ani, Asimetric!


vesperala

Recommended Posts

:huh: ce-a scris Narcisa?

 

Inteleg ca profesorul tau de romana a sarit peste scrisoarea lui Neacsu din Campulung, cel mai vechi document scris in limba romana :D: .

Noi o stiam pe de rost , doamna noastra de romana , care ne era si diriginta, ne amenintase ca ne-o da in teza , intrucat ne-am dus nepregatiti la ora respectiva si s-a suparat rau pe noi. Si cum musai in teza trebuia sa insistam pe particularitatile fonetice si gramaticale specifice scrierii vechi, am fost nevoiti s-o invatam papagaliceste, pentru a da citate din ea.

 

http://www.activenews.ro/cultura-istorie/S...a-romana-119046

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 135
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

:D: Pfoaaaa. Iar am adormit. :lol:

Multumesc pentru urari. Chiar si lui Radu. Daca a facut efortul sa scrie, inseamna ca-i pasa. Ce dragut. :blush:

 

Fa-ti iluzii in alta lume.

 

Cum draq ai reusit sa te angajezi la stat?

 

Nu ca n-ai fi pregatit, tu nu esti slab, dimpotriva.

 

Iti convine salariul?

 

LE:

 

A cui e mana?

 

Am vaga senzatie ca esti pe cale sa faci o prostie.

 

radu

Edited by Radu5555
Link to comment
Share on other sites

Nu stiu despre ce vorbesti. Nu ca as fi obligat sa dau vreo explicatie, ci doar ca sa nu iti faci tu iluzii... sau ceva, iti zic ca sursele tale nu sunt foarte bune. :)

 

In rest, numai bine! Daca vrei sa continui, cu chestia asta (orice-ar fi ea; poate chiar sunt slab si nu inteleg)... nu e treaba mea. Oricum, topicul asta a fost creat in scopul hranirii ego-ului meu imens. Sper. :D: Asa ca n-ai nimerit bine.

 

Peace!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Ce simti astazi, sefule Asimetric? Ai cu adevarat varsta din buletin? Ceva mai mult, ceva mai putin? Culorile din viata mai au ele intensitatea visata, tot mai crezi ca oamenii sunt buni si ca sub pat nu se ascunde niciun monstru? Mai crezi ca regretele ajuta? Mai crezi in lucrurile simple, mai doresti compania semenilor sau iti esti suficient? Stii acum ca o vorba blajina se poate transforma intr-o rana de cutit? Peste tot, praguri, sefule Asimetric. Din ce in ce mai multe praguri, din ce in ce mai inalte.

Succes deplin iti doresc, esti un tanar merituos, sa-ti dea Domnul dupa sufletul tau mare! La multi ani :bighug: :flowers:

 

PS :lol: Ma ratacii, avem doua topicuri deschise pentru seful Asimetric.

Link to comment
Share on other sites

Ce simti astazi, sefule Asimetric? Ai cu adevarat varsta din buletin? Ceva mai mult, ceva mai putin? Culorile din viata mai au ele intensitatea visata, tot mai crezi ca oamenii sunt buni si ca sub pat nu se ascunde niciun monstru? Mai crezi ca regretele ajuta? Mai crezi in lucrurile simple, mai doresti compania semenilor sau iti esti suficient? Stii acum ca o vorba blajina se poate transforma intr-o rana de cutit? Peste tot, praguri, sefule Asimetric. Din ce in ce mai multe praguri, din ce in ce mai inalte.

Succes deplin iti doresc, esti un tanar merituos, sa-ti dea Domnul dupa sufletul tau mare! La multi ani :bighug: :flowers:

 

PS :lol: Ma ratacii, avem doua topicuri deschise pentru seful Asimetric.

 

Sunt momente cand ma simt mai batran decat varsta din buletin, dar, in general, incerc sa fiu mai tanar. Pana la urma, varsta e doar un numar, poti avea orice varsta vrei. :D:

Acum, ma aflu cumva la mijloc... credinta mea in umanitate fluctueaza, desi incerc, pe cat posibil, sa raman optimist. Pragurile nu sunt de netrecut. Cu cat mai inalte, cu atat mai bine. Daca reusesti sa le treci, vei fi ajuns pe partea cealalta putin mai intelept. Acum am multe praguri in fata mea, dar inca nu am renuntat la dorinta de a ma lua la tranta cu ele.

 

Multumesc mult. :)

PS: Pai... ar trebui deschis inca un topic. Doua nu sunt de ajuns. :D: :lol:

 

 

Multumesc, Mithras, Blue...

:hatoff: :hatoff:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 8 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...