Jump to content
Vesperala Forum

Recommended Posts

• 2 weeks later...
Un desen cu penita...

penita.BMP

Si un desen cu pastel, creion, carbune...

post-956-1288470111_thumb.jpg

Nu-i rau. Doar ca in stanga (dreapta personajului) ar trebui sa fie umbra, nu lumina. Daca ai desenat umbra nasului pe partea dreapta, inseamna ca lumina vine numai din stanga (exista o singura sursa de lumina), deci nu are cum sa se reflecte lumina in partea drepta a fetei.

dacă nu dau click să îl văd mare, aşa mic cum apare barba lui pare o gură deschisă...

arată ca o idee interesantă, poate faci şi aşa o variantă, gliph...

mie aşa, micşorat, îmi aminteşte un tablou celebru: strigătul.

http://www.google.ro/images?um=1&hl=ro...q=&gs_rfai=

nu spun că nu e frumos ce ai desenat, dimpotrivă, chiar este. eu simt un mesaj mai puternic în varianta micşorată...

hm, dacă aş fi priceput ă la desen cred că aş face o serie care să arate la fel prin micşorare, dar ele să fie diferite :)

Nu-i rau. Doar ca in stanga (dreapta personajului) ar trebui sa fie umbra, nu lumina. Daca ai desenat umbra nasului pe partea dreapta, inseamna ca lumina vine numai din stanga (exista o singura sursa de lumina), deci nu are cum sa se reflecte lumina in partea drepta a fetei.

... Era vorba de un pesonaj intr-o sala foto, pe platouri, unde-i bate lumina din toate directile, etc..

nu spun că nu e frumos ce ai desenat, dimpotrivă, chiar este. eu simt un mesaj mai puternic în varianta micşorată...

hm, dacă aş fi priceput ă la desen cred că aş face o serie care să arate la fel prin micşorare, dar ele să fie diferite :)

Pare interesant... as incerca. :)

Momentan desenul acesta mi-a fost luat de diriginta. M-a rugat s-o las sa-l inrameze si sa-l expuna in scoala.

Voi mai reveni cu desene.

• 3 weeks later...
Scuze pentru interventie; stiu ca imbatranesc si devin plictisitor,

dar acuma, ori suntem profesionisti, ori ..... :pardon:

Nu imbatranesti si nu devi plictisitor, asa mai invat si eu ceva. :)

Astazi l-am dus doamnei de desen, si zicea "mai hasureaza fumu' ala.. "

• 1 year later...