Jump to content
Vesperala Forum
gabita_20

Povestea mea.

Recommended Posts

Daca tot e vorba de ,,Povestea noastra'' hai sa v-o povestesc si eu pe a ,,noastra''.

Prima zi in care m-am indragostit a fost in clasa a 3 a .M-am indragostit de un tip numit Andrei.Un mare defect am meu ce ma face sa pierd mereu e timiditatea.Nu i-am spus niciodata daca vrea sa fim prieteni sa vina la mine sa ne jucam...nimic.Asta a continuat pana in classa a 3 a la sfarsitul scolii.Atunci am organizat o excursie .Lui ii placea de o alta fata care si ea la randul ei ii placea de el, Ioana.A stat in autocar langa ea, iar cand am ajuns la un muzeu am auzit doua fete in spatele meu spunand ca Ioana il place pe Andrei si ca sta numai cu el,si au spus ca merg de mana in rand.Era sa ma bufneasca lacrimile ...Nu imi mai ardea de nici un muzeu cand il vedeam pe el cum ii explica ce era acolo ,ii arata...Cea mai buna ,,prietena'' a mea care si ea m-a tradat m-a intrebat daca nu cumva imi este rau,pentru ca eram foarte palida,tacuta si trista.I-am spus ca nu am nimic ci doar ma doare putin capul.De atunci nu am mai vrut sa il iubesc si am pus PUNCT.Apoi m-am indragostit de un alt baiat de la mine din cartier care se numeste Bogdan dar el nu simte nimic pentru mine in momentul asta.Suntem doar cunostinte care se saluta si atat.El a fost singurul care mi-a dat un cadou.O piatra cu niste culori superbe pe care inca o mai am.A treia dragoste nemarturisitav-am spus-o!Acum cand am fost in Turcia m-am indragostit de baiatul care aduce portile de Watter Polo .Din pacate a trebuit sa plec de acolo dar la anul il voi revedea.

Sper ca nu v-am plitisit,

A voastra indragostita GABRIELA :hatoff:

Ce coincidenta! Eu m-am indragostit in clasa a II-a de un coleg pe numele lui tot Andrei. Mi-a facut o declaratie la sfarsitul orei de lucru manual, cand venise la cos ca sa arunce resturile de hartii din acelea taiate. Stateam in ultima banca pentru ca eram, cum ar veni, inalta. Si destul de grasa, ce-i drept. Totul a fost frumos si am trait pe norisor pana in clasa a V-a, cand el s-a transferat la o alta scoala. Nu a fost nicio problema, eram ferm convinsa ca vom fi "impreuna" forver si ca "iubirea invinge tot". :haha:

Acum nu ne mai salutam. Ma-sa e o scorpie.