Jump to content
Vesperala Forum

ati fost scolari inainte de 89 ? ce amintiri aveti ?


madamebutterfly

Recommended Posts

eu eram clasa 10-a la Revolutie,iar clasa a 8-a o terminasem chiar cu un snur rosu (comandanta de grupa) :school-right: ...ce vremuri ! mamei aproape ca i-a parut rau cand am intrat la liceu ca nu mai urma sa port uniforma pioniereasca :-( dar tot am ramas cu "teroarea" cordelutei elastice la liceu ,ufff....si multe altele

Edited by madamebutterfly
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
eu eram clasa 10-a la Revolutie,iar clasa a 8-a o terminasem chiar cu un snur rosu (comandanta de grupa) :school-right: ...ce vremuri ! mamei aproape ca i-a parut rau cand am intrat la liceu ca nu mai urma sa port uniforma pioniereasca :-( dar tot am ramas cu "teroarea" cordelutei elastice la liceu ,ufff....si multe altele

 

 

 

Nostalgie sau bucurie?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

am terminat liceul in 89...

vremuri adevarate-nu stiu daca am chiulit 5-10 ore tot liceul;nu prea aveam de ce;locuiam la vreo 2-3 sute de metri de scoala...mereu intarziam 2-3 minute,iar cravata o legam pe la poarta liceului.Desupra intrarii era cancelaria si in fiecare dimineata ma salutam cu directoarea(bineinteles cand imi legam cravata);de fiecare data mi se arata ceasul;asta era regula :lol:

intr-a 11-a mi-a fost inmanata "cheia succesului"... un obiect simbolic,o cheie mare din lemn pusa intr-o caseta,care era pastrata anual de cate un elev din clasa a 12-a.

spre rusinea mea nu mai tin minte cui am inmanat-o;elev sau eleva-nici ceremoniile de inmanare nu le mai retin...unde naiba mi-o fi fost gandul?!

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
  • 3 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...