Jump to content
Vesperala Forum

Dezgroparea soţilor Ceauşescu


Recommended Posts

E subiectul zilei. Dar ce impact va avea această dezgropare? E aşteptată de mult timp.

 

http://www.protv.ro/noutati/sotii-ceausesc...au-gaurite.html

M-a impresionat decenţa soţului Zoei Ceauşescu... Tonul pe care a povestit.

Link to comment
Share on other sites

E subiectul zilei. Dar ce impact va avea această dezgropare? E aşteptată de mult timp.

 

http://www.protv.ro/noutati/sotii-ceausesc...au-gaurite.html

M-a impresionat decenţa soţului Zoei Ceauşescu... Tonul pe care a povestit.

 

Habar nu am ce impact o sa aiba, insa iti spun ce impact a avut azi dimineata in trafic.

Un scandal monstru cu dobitocii de la rutiera. Am zis ca-l mananc de viu pe un papleaca.

El la fel, m-a amenintat. A oprit pe banda intai loganul pe sensul opus cimitirului. Si de aici scandal. Inadmisibil sa faci 800 de metri in 25 de minute pe prostia lor.

Sir de camioane si de autobuze. Toata lumea nervoasa. Iar ametitul dicta numere prin statie.

Asta e prostie. O sa-l coste. Mai lipsea sa scoata arma.

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Useless. Ce vor sa demonstreze? "Adevaruri"...cica.

Ceva mai plictisitor de atat nu am auzit in ultimele...5 zile. Azi toate televiziunile au dat porcaria asta toata ziua, de parca ar fi ceva interesant sau exceptional in asta.

 

RoAp, ce legatura are? :) Ma rog...oricum nici nu trebuie. E mult mai interesant decat subiectul asta. :)

Link to comment
Share on other sites

Fratilor, stau rau de tot cu logica, din ce in ce mai rau. :sorry:

Auzita de la un preafericit parinte, la televizor: cica , la reinhumare , biserica nu va permite o scurta slujba crestineasca pentru cei doi, pe motiv c-a fost alegerea lor sa fie atei! :huh:

 

Voi pricepeti asta?

Link to comment
Share on other sites

Sigur ca da. Cei doi nu numai ca au fost atei, dar au obligat si o natie intreaga la asta. Aminteste-ti ca membrilor partidului le era interzis sa intre in biserica. Daca erau prinsi erau dati afara din partid.

Atata vreme cat ei au ales asta, de ce sa hotarasca altii un lucru total opus, in pofida a tot ce au sustinut respectivii o viata intreaga?

Nimeni nu poate fi increstinat cu sila si nici dupa moarte nu-i poti schimba credinta sau necredinta - ca sa zic asa.

Link to comment
Share on other sites

Useless. Ce vor sa demonstreze? "Adevaruri"...cica.

Ceva mai plictisitor de atat nu am auzit in ultimele...5 zile. Azi toate televiziunile au dat porcaria asta toata ziua, de parca ar fi ceva interesant sau exceptional in asta.

 

RoAp, ce legatura are? :) Ma rog...oricum nici nu trebuie. E mult mai interesant decat subiectul asta. :)

 

Are, fiindca am fost zeci de oameni un pachet de nervi.

Nu eram pe acolo in vacanta precum multi.

 

Aduceti-va aminte un singur lucru. Cand judecati.

Aduceti-va aminte oferta tipului.

Va mai dau o suta de lei la pensie

.

Atat despre asta.

Link to comment
Share on other sites

Sincronizarea a lasat de dorit. Trebuia sa mai astepte pana se mai potolea isteria cu Madalina Manole :shooting: Va dati seama ce stres pe bietele televiziuni de stiri dsi pe saracele tabloide? Oare ce subiect sa trateze mai mult timp / sa puna pe prima pagina? :huh:

 

Scuze pentru cinism, dar cred ca aceste 2 subiecte au un singur lucru in comun: apetenta mass media dupa audienta obtinuta cu orice pret. Asa ca le voi trata la pachet.

Link to comment
Share on other sites

Auzita de la un preafericit parinte, la televizor: cica , la reinhumare , biserica nu va permite o scurta slujba crestineasca pentru cei doi, pe motiv c-a fost alegerea lor sa fie atei! :huh:

Pun pariu că de îndată ce va achita cineva costul "scurtei slujbe creştineşti" se va ţine :lol:

Popa ia banu (din care ban dă şi el mai departe la fericiţi - prea fericiţi - extraordinar de fericiţi etc..), behăie de 3 ori, toată lumea mulţumită :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Pai are cateva luni de cand se chinuie Prigoana sa faca asta. Efect? Toata lumea il ia peste picior pe la talk show-uri. Si eu gasesc asta ca fiind o initiativa interesanta, caci asa cum spunea initiatorul: de ce sa plateasca poporul intretinerea unei cladiri imense care nici functionala nu prea este?! 70% din suprafata construita o constituie holurile.

Link to comment
Share on other sites

Lasand gluma la o parte, ar fi bun un muzeu al comunismului, sa vada si tinerii atrocitatile care s-au facut pe atunci.

 

Faceti, faceti, dar lasati un coltisor gol, sa faca si nepotii muzeul capitalismului. Isi vor dori fierbinte asta.

Stiu eu daca le va ajunge doar un coltisor... :confused:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...