Jump to content
Vesperala Forum

Dan Diaconescu, presedintele Romaniei?


Recommended Posts

Omul a inceput campania de pe acum, Asta e cat se poate de clar. Pe zi ce trece sunt mai contrariata de faptul ca se inmultesc adeptii lui.

Fara nicio gluma, chiar as emigra in Congo daca ar castiga vreodata. :aborigen:

Chiar il crede lumea demn sa conduca poporul? Hmm... inseamna ca poporul nostru e iremediabil atins la cerebel de filoxera.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Congo, nu mai. Ghana, si-asa au o echipa de fotbal cu MULT mai buna decat a noastra.

Normal ca se inmultesc adeptii lui. Omul din spalat creier cu televizorul si-a facut audienta, credeati ca acuma se vor trezi cei afectati?

Unde e el sa ajute la construirea digului? Nu-l vad. Vreau sa-l vad ca ajuta la ridicarea unor diguri pentru a preveni inundatiile. Macar pt campania lui electorala. Dar nici atat nu face, asa ca sorry, Dan Diaconescu, sa te vad cat mai repede disparut din orice istorie scrisa a Romaniei. Asa ar fi mai bine. Cred ca si Elodia se rasuceste in mormant de ras avand in vedere cate prostii s-au spus la OTV legat de disparitia ei :P:

Link to comment
Share on other sites

Omul a inceput campania de pe acum, Asta e cat se poate de clar. Pe zi ce trece sunt mai contrariata de faptul ca se inmultesc adeptii lui.

Fara nicio gluma, chiar as emigra in Congo daca ar castiga vreodata. :aborigen:

Chiar il crede lumea demn sa conduca poporul? Hmm... inseamna ca poporul nostru e iremediabil atins la cerebel de filoxera.

 

El sapa la electoratul lui geoana si al crinului via ponta.

 

Aviz sinistratilor. Trimiteti un sms de juma de euro si noi va aducem camioane, multe camioane.

Garantam sita divina verificata la polonezi.

Nu stici ce pierdeti daca nu sunteti in avion.

 

Fi-v-ar prostul al dracului! Nefiind cenzura imi permit.

S-a gasit solutia. Chiar am draci.

 

Link to comment
Share on other sites

E o gluma proasta. Diaconescu nu va candida la presedintie. Nu poate sa-l tradeze chiar asa pe seful lui, Basescu. Eventual, va intra in politica, si va incerca sa creeze culoare pentru viitorul candidat al PD-L-ului...Videanu sau Udrea (asta daca nu face Basescu o smecherie sa schimbe Constitutia si sa-si mai dea un mandat - pe care l-ar castiga sigur, la cati tampiti sunt in tara asta).

Link to comment
Share on other sites

E o gluma proasta. Diaconescu nu va candida la presedintie. Nu poate sa-l tradeze chiar asa pe seful lui, Basescu. Eventual, va intra in politica, si va incerca sa creeze culoare pentru viitorul candidat al PD-L-ului...Videanu sau Udrea (asta daca nu face Basescu o smecherie sa schimbe Constitutia si sa-si mai dea un mandat - pe care l-ar castiga sigur, la cati tampiti sunt in tara asta).

 

Categoric cum ca-i o gluma proasta.

 

Ii dupa gratii locul lui.

Ma surprind asocierile de mai sus. Ma amuza.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nu stiu daca ii e locul dupa gratii. El e mic fata de greii in "domeniul" infractiunilor care inca sunt liberi. Statul intai sa se ocupe de Vantu, de Necolaiciuc, de Popoviciu, de Patriciu, Haissam, etc. Diaconescu e cam pe la sfarsit.

 

Nu stiu ce asocieri ti se par amuzante. Sunt perfect comforme cu realitatea. In momentul asta, Diaconescu e Boc #2.

 

Ai fi surprins daca Udrea ar candida in 2015? :)

Link to comment
Share on other sites

Nu stiu daca ii e locul dupa gratii. El e mic fata de greii in "domeniul" infractiunilor care inca sunt liberi. Statul intai sa se ocupe de Vantu, de Necolaiciuc, de Popoviciu, de Patriciu, Haissam, etc. Diaconescu e cam pe la sfarsit.

 

Nu stiu ce asocieri ti se par amuzante. Sunt perfect comforme cu realitatea. In momentul asta, Diaconescu e Boc #2.

 

Ai fi surprins daca Udrea ar candida in 2015? :)

 

As fi surprins daca ati vota-o! Parol.

Ce usor pasati pisica in alta ograda.

 

Link to comment
Share on other sites

Diaconescu e om destept. Destept sa-si faca avere, sa ameninte si sunt sigur ca sunt si alte escrocherii. Totusi este posibil ca brigada de pensionari ce il urmaresc pe DD (recunosc ca si eu ma uit la DDTV la desene in aproape fiecare dimineata) sa nu mai fie "valabili" la urmatoarele alegeri.

Link to comment
Share on other sites

Totusi este posibil ca brigada de pensionari ce il urmaresc pe DD sa nu mai fie "valabili" la urmatoarele alegeri.

 

Sa crezi tu! :allwrong: Sa fii sanatos cate piei de miei am vazut eu, si de oi batrane doar cate una-doua , la intervale mari de timp! :cheer: Uite, de exemplu, cazul meu, ca sa discutam pe concret. E-adevarat ca , zilele trecute , am investit intr-un teren la loc cu verdeata, dar nici prin gand nu-mi trece sa ma mut acolo , cine ti-a zis? Cred ca illu a imprastiat zvonul, de ciuda si din invidie , c-am prins eu un loc neinundabil, cu vedere splendida spre inaltul cerului . Precis el a barfit, ca m-am certat furca ieri cu el si cu Mithras. :ang: Auziti si voi, ne certam acum pe meseriasi: eu am gasit pe X, dispus sa ne fac "garsoniera" cu n lei. Ei nu sunt de acord, cica e mai bine sa-l angajam pe Y, care cere n+z lei , intrucat lucreaza mult mai bine si nu crapa pereti, ca la X. Pai, si daca or sa crape, ce, nu-i mai bine?!! :huh: Mai un strop de aer, mai un ciripit de pasarele, mai o ocheada spre vecin...ca tot aveam eu de gand sa fac un gemulet din termopan, asa am toate astea fara niciun ban in plus, in mod natural! :yahoo: Adica de ce sa ma duc la negustorul cu halatul mai scump, spuneti si voi?

Haiti, ca ma lua gura pe dinainte si deviai de la subiect. Deci, George, ipoteza ta e falsa si raspunsul nostru este : NU! :P:

Link to comment
Share on other sites

Categoric cum ca-i o gluma proasta.

 

Ii dupa gratii locul lui.

 

 

 

:hatoff: Subscriu.

 

Sa crezi tu! :allwrong: Sa fii sanatos cate piei de miei am vazut eu, si de oi batrane doar cate una-doua , la intervale mari de timp! :cheer: Uite, de exemplu, cazul meu, ca sa discutam pe concret. E-adevarat ca , zilele trecute , am investit intr-un teren la loc cu verdeata, dar nici prin gand nu-mi trece sa ma mut acolo , cine ti-a zis? Cred ca illu a imprastiat zvonul, de ciuda si din invidie , c-am prins eu un loc neinundabil, cu vedere splendida spre inaltul cerului . Precis el a barfit, ca m-am certat furca ieri cu el si cu Mithras. :ang: Auziti si voi, ne certam acum pe meseriasi: eu am gasit pe X, dispus sa ne fac "garsoniera" cu n lei. Ei nu sunt de acord, cica e mai bine sa-l angajam pe Y, care cere n+z lei , intrucat lucreaza mult mai bine si nu crapa pereti, ca la X. Pai, si daca or sa crape, ce, nu-i mai bine?!! :huh: Mai un strop de aer, mai un ciripit de pasarele, mai o ocheada spre vecin...ca tot aveam eu de gand sa fac un gemulet din termopan, asa am toate astea fara niciun ban in plus, in mod natural! :yahoo: Adica de ce sa ma duc la negustorul cu halatul mai scump, spuneti si voi?

Haiti, ca ma lua gura pe dinainte si deviai de la subiect. Deci, George, ipoteza ta e falsa si raspunsul nostru este : NU! :P:

 

 

 

Paarol, Madam ! Nu sunt colportor. Si nu as avea de ce sa te invidiez. Eu deja...vila cu etaj, cu vedere spre RAI,amplasata in Zona 0. :D: Singurul inconvenient, o vecina otv-ista . Cu siguranta vor fi ceva dispute, cu scantei chiar.

 

Intr-o emisiune la nu stiu care TV, Ion Cristoiu a scapat porumbelul si a afirmat : " Audienta lui DD este formata din oameni prost educati" Apoi, a constientizat gafa si a dres busuiocul spunand ca e de o anume factura , :D: adicatelea, tot prosti si ignoranti.

Edited by illudere
Link to comment
Share on other sites

Hehehe. Hotul neprins, negustor cinstit se numeste. :D:

Vad ca totusi le e frica de Dan Diaconescu. Au inceput sa scoata la suprafata tot felul de dosare cum e cel cu Parvu. Mai scormonesc ei si mai gasesc ceva si pentru perioada dinaintea alegerilor. Numai ca si Diaconescu cred ca le coace ceva.

Link to comment
Share on other sites

Hehehe. Hotul neprins, negustor cinstit se numeste. :D:

Vad ca totusi le e frica de Dan Diaconescu. Au inceput sa scoata la suprafata tot felul de dosare cum e cel cu Parvu. Mai scormonesc ei si mai gasesc ceva si pentru perioada dinaintea alegerilor. Numai ca si Diaconescu cred ca le coace ceva.

 

Nu coace nimic. E speriat. Daca un tip ca nastase l-a pus pe bara e o gluma sa-l friga acum.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Cică vor să-l dezgroape pe unul.

 

Dan Diaconescu sustine ca procurorii DIICOT incearca acum "sa dezgroape morti la propriu, nu numai la figurat", afirmand ca se cere dezhumarea unui fost invitat la OTV, decedat in urma cu cativa ani.

 

Sursa.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...