Jump to content
Vesperala Forum

Dorinţe ascunse şi frământări


vesperala

Recommended Posts

Am o pasarica in capatana de mult timp. Din 88, de cand conduc. Nici macar nu eram student la transporturi pe atunci. eram sofer, militar in termen. Nimic rau in asta.

Am vrut sa devin cel mai bun in transporturi speciale.

E un fel de munca similar trecerii camilei prin gaura acului de cusut.

E marele meu of. Ca nu m-am tinut de visul meu.

Stiu ca se poate. Desi e treaba de 25-30 de ani ca varsta. Legat de entuziasm.

 

Am pus de doi ani cap la cap multe detalii si cred ca o sa ma bag in asa ceva.

Legat de asemenea ambitii imi vine in cap doar Raed Arafat. Parintele SMURD-ului.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Revin.

 

Personal ma consider al dracului de bun. Insa imi trebuie cu mult mai mult fata de orice experienta din tara.

Am posibilitatea sa-mi cumpar experienta dar ma lovesc de comunicare. Cei mai buni in domeniu is nemtii si olandezii.

Dureaza un an, minimum in opinia mea. Altfel nu inveti nimic.

Ii un domeniu in care se fura experienta la greu. Culmea este ca propozitii de colaborare in tara is la greu.

Se vaneaza relatia cu autoritatile si echipe de incredere.

Niciodata n-am sa intru sau sa tarasc vreun coleg in asa ceva. Exclus din principiu.

 

 

Dorinte ascunse: El.

 

Nu exista asa ceva.

 

Eu vizam strict treburi profesionale.

 

Link to comment
Share on other sites

:huh: ai cumva impresia că poţi impune ce dorinţe să aibă cineva?

 

Aici nu si nici nu mi-as permite vreodata. Ai tu obsesia asta.

 

In echipa mea in schimb, nu accept pareri.

Ii doar o confuzie legata de topic.

 

Echipa mea ii strict delimitata de munca. Nu accept alte interpretari.

:giveheart:

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

:) apropo de dorinţe, mereu am dorit să predau în universitatea unde am învăţat

poate se va împlini, în câţiva ani

 

şi apropo de dorinţe ascunse: am vrut să fiu asistenta unui anumit profesor, nu a oricui :)

dacă nu iese la pensie prea curând, am pesemne cam 50% şanse să se întâmple.

 

Echipa mea ii strict delimitata de munca.

:giveheart:

topicul e pentru toţi, nu doar pentru tine

Link to comment
Share on other sites

:) apropo de dorinţe, mereu am dorit să predau în universitatea unde am învăţat

poate se va împlini, în câţiva ani

 

şi apropo de dorinţe ascunse: am vrut să fiu asistenta unui anumit profesor, nu a oricui :)

dacă nu iese la pensie prea curând, am pesemne cam 50% şanse să se întâmple.

 

 

topicul e pentru toţi, nu doar pentru tine

 

Intotdeauna am tinut la si am respectat asta. Nu incape discutie.

 

Despre ce-mi spui stiam. Imi displace faptul ca folosesti des apropo.

Sa n-o mai faci niciodata, Turcul meu drag. :giveheart:

Edited by RoAp
Link to comment
Share on other sites

@RoAp: sună interesant ca idee, pentru că vrei s-o faci la modul profesionist. Dar îmi permit o întrebare: ce înseamnă mai exact transpoturi speciale? Piesă cu gabarit imens, lată cît un bulevard, pusă pe un trailer uriaş, cărată noaptea, cu demontat şi remontat infrastructura în zonele grele gen curbe, refugii pietonale, subtraversarea catenarei tramvaiului etc.? Genul ăsta de transporturi speciale?

Link to comment
Share on other sites

@RoAp: sună interesant ca idee, pentru că vrei s-o faci la modul profesionist. Dar îmi permit o întrebare: ce înseamnă mai exact transpoturi speciale? Piesă cu gabarit imens, lată cît un bulevard, pusă pe un trailer uriaş, cărată noaptea, cu demontat şi remontat infrastructura în zonele grele gen curbe, refugii pietonale, subtraversarea catenarei tramvaiului etc.? Genul ăsta de transporturi speciale?

 

In mare,da. Cu detaliile aferente.

Ai numarat insuficient. Asigurari, detalii despre urbanism, gabarit depasit, programari etc.

 

Strict transporturi rutiere.

 

 

@RoAp: sună interesant ca idee, pentru că vrei s-o faci la modul profesionist. Dar îmi permit o întrebare: ce înseamnă mai exact transpoturi speciale? Piesă cu gabarit imens, lată cît un bulevard, pusă pe un trailer uriaş, cărată noaptea, cu demontat şi remontat infrastructura în zonele grele gen curbe, refugii pietonale, subtraversarea catenarei tramvaiului etc.? Genul ăsta de transporturi speciale?

 

Anunti ceva detalii de bun simt. Insuficiente din punctul meu de vedere.

Te folosesti de informatii gresite.

 

Vad ca n-ai spus un cuvintel despre echipa.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Recunosc cinstit că nu mă pricep, eram doar curios. Am prins într-o noapte întîmplător unii care cărau o imensitate de la Griro şi i-am urmărit vreo oră. Mi s-a părut foarte interesant ce făceau. Presupun că au nevoie şi de o grămadă de hîrtii ca să treacă la fapte, şi mai aveau o maşină cu girofar galben în faţă şi două de poliţie în spate, nu ştiu exact cu ce scop. Informaţiile insuficiente sau greşite se bazează doar pe ce-am văzut atunci.

 

Iar cu cîţiva ani în urmă era o piesa de-asta pe Caraiman, în fiecare zi era cîteva zeci de metri mai în faţă, i-a luat vreo săptămînă să ajungă pe 1 Mai, apoi a dispărut.

Link to comment
Share on other sites

Recunosc cinstit că nu mă pricep, eram doar curios. Am prins într-o noapte întîmplător unii care cărau o imensitate de la Griro şi i-am urmărit vreo oră. Mi s-a părut foarte interesant ce făceau. Presupun că au nevoie şi de o grămadă de hîrtii ca să treacă la fapte, şi mai aveau o maşină cu girofar galben în faţă şi două de poliţie în spate, nu ştiu exact cu ce scop. Informaţiile insuficiente sau greşite se bazează doar pe ce-am văzut atunci.

 

Iar cu cîţiva ani în urmă era o piesa de-asta pe Caraiman, în fiecare zi era cîteva zeci de metri mai în faţă, i-a luat vreo săptămînă să ajungă pe 1 Mai, apoi a dispărut.

 

in Constanta , nu? Daca e vorba despre strazile astea din Constanta pot spune ca am vazut si eu tot acolo,tot asa ceva. S-a dus in port.

Link to comment
Share on other sites

in Constanta , nu? Daca e vorba despre strazile astea din Constanta pot spune ca am vazut si eu tot acolo,tot asa ceva. S-a dus in port.

 

Caraiman e o strada la dreapta pe Grivita dupas pod.

Peste drum de ea ii o fabbrica de utilaj greu. Tot cu G incepe.

 

Aprig stie exact ce-a vazut. Nu are legatura cu Constanta.

 

Mai sus o idee e RAR-ul. Pana in RAR ii Medlife, din nefericire stiu bine de tot locul asta.

 

De strada Caraiman imi aduc aminte ca era importanta din doua motive.

Intai ca eram in permanent conflict cu un tip care locuia acolo, posesor de FIAT 850.

Lapusneanu se numeste . Imi aranja trabantul tipul dupa reguli numai de el stiute.

Apoi, dar nu va priveste neaparat pe voi, era tipul de chilotei pe care-i purta o riverana.

 

 

 

.... si asta nu-ti clopoteste vreo dorinta ascunsa? :imao:

 

 

(gluma si offtopic)

 

S-a luat ca atare de data asta. :cafea:

 

Link to comment
Share on other sites

fac scenarii cu ochii in stele :rade:

dar nu ma pun niciodata eu erou principal ...asa m-au educat mami si tati, unchiu si tusa

 

E posibil sa nu fie multumiti, insa ca oameni cumsecade n-au sa o spuna vreodata.

Dumnealor doar spera.

 

Link to comment
Share on other sites

18 mai 1998 spera :rade: ii Crestin si in Romania era urmarit pentru ca era traficant de carne vie

da era CRESTIN l-a Biserica Baptista... un sal t in piscina :yeap:

 

16 mai 1998 spera :rade: ii Crestin si in Romania era urmarit pentru ca era traficant de carne vie

da era CRESTIN l-a Biserica Baptista... un salt t in piscina :yeap:

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...