Jump to content
Vesperala Forum

Senatul a aprobat arestarea senatorului Catalin Voicu


Eonica

Recommended Posts

Scuze. Nu este nimic similar aici. Procurorul sef al DNA este propus de ministerul justitei si, dupa mai multe etape, este numit in funtie prin decret prezidential, deci ultimul cuvant in numirea lui il are de fapt seful statului.

Guvernatorul BNR este de fapt presedintele consiliului de adminsitratie al BNR. SE depun candidaturi pentru aceasta functie, se alege, iar alegerea lui treb uie validata de cele doua camere ale parlamentului.

 

Eu zic ca e o mica - mare diferenta.

 

Revenind la oile noastre. Voicu tot liber e pana marti. Mai vedem noi de marti incolo. Ca intre timp exact marti ar putea sa se iveasca un scandal si mai mare, care sa ne faca sa uitam sa mai urmarim "evolutia" lui Voicu.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Scuze. Nu este nimic similar aici. Procurorul sef al DNA este propus de ministerul justitei si, dupa mai multe etape, este numit in funtie prin decret prezidential, deci ultimul cuvant in numirea lui il are de fapt seful statului.

Guvernatorul BNR este de fapt presedintele consiliului de adminsitratie al BNR. SE depun candidaturi pentru aceasta functie, se alege, iar alegerea lui treb uie validata de cele doua camere ale parlamentului.

 

Eu zic ca e o mica - mare diferenta.

 

Revenind la oile noastre. Voicu tot liber e pana marti. Mai vedem noi de marti incolo. Ca intre timp exact marti ar putea sa se iveasca un scandal si mai mare, care sa ne faca sa uitam sa mai urmarim "evolutia" lui Voicu.

 

Totul se rezuma la sustinerea europeana. Ideea mea era de mandate cu bataie lunga.

Is similitudini, cred.

 

Seful statului are la dispozitie timp pentru normalitate. 5 ani.

Voicu ii liber, insa de marti o sa guite precum un porc. Si o sa verse destule. Una-s 8 ani, alta-s 2.

Cam slabut la psihic un combinator precum voicu. Glumesc. Ii e frica de ceva popreala?

 

Link to comment
Share on other sites

Scuze. Nu este nimic similar aici. Procurorul sef al DNA este propus de ministerul justitei si, dupa mai multe etape, este numit in funtie prin decret prezidential, deci ultimul cuvant in numirea lui il are de fapt seful statului.

Guvernatorul BNR este de fapt presedintele consiliului de adminsitratie al BNR. SE depun candidaturi pentru aceasta functie, se alege, iar alegerea lui treb uie validata de cele doua camere ale parlamentului.

 

Eu zic ca e o mica - mare diferenta.

 

Revenind la oile noastre. Voicu tot liber e pana marti. Mai vedem noi de marti incolo. Ca intre timp exact marti ar putea sa se iveasca un scandal si mai mare, care sa ne faca sa uitam sa mai urmarim "evolutia" lui Voicu.

 

Am gandit ca nu e necesar initial, insa trebuie sa luam in calcul si ceea ce am subliniat.

Mandatul ministrului de justitie. Ii sau nu sustinut european? Eu prin european sustinut inteleg rguli care dau rezultate.

Trebuie precizata perioada de cand seful justitiei ii pe functie si evenimentele cu care s-a intersectat acea perioada.

Ii un soi de argument la opinia mea cu mandatele lungi. Necesare, cred.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Totusi subiectul pecare-l discutam aici se refera la mandatul de arestare al lui Voicu. Celelalte mandate si sustinerea lor pot fi discutate pe un topic dedicat lor, nu aici. Raman la aceeasi idee. Astept cu mare curiozitate sa vad ce va fi marti.

Link to comment
Share on other sites

Da, se hotărăşte asupra lotului Voicu, adică Costiniu, Locic şi Căsuneanu.

 

 

E o premieră în Europa, iar la nivel mondial a mai existat doar un singur caz în Coreea de Sud.

 

Ii un inceput necesar. De bun simt, cred.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
trebuia sa fie publica,ca sa ramana in arest??

 

Eu am intrebat pur si simplu.

Habar nu am cat ii influenteaza pe judecatori treaba asta.

 

 

In alta ordine. Noi doi ne putem intelege, is sigur.

Trebuie sa intelegi ca dintre noi doi eu is cel in masura sa evaluez. Nu neaparat forumistic.

Aici gresesti tu si iti faci rau singur.

Trebuie de la o vreme sa faci distinctie intre comunicare si comunicarea rau intentionata.

Ceva neclar?

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...