Jump to content
Vesperala Forum

Telefon cu touch screen


gbrgeorge

Recommended Posts

Sunt total impotriva oricarui telefon cu TS. Din cauza greutatii in folosire, sensibilitatii ridicate si poate a designului precar. Voi ce parere aveti ? Ce sfat dati unui prieten care va spune ca vrea telefon cu TOUCH SCREEN.

 

L.E. - regula nu se aplica 100% in cazul unui i-phone ce il gasesc putin ami superior, dar nu foarte.

Link to comment
Share on other sites

Sunt total impotriva oricarui telefon cu TS. Din cauza greutatii in folosire, sensibilitatii ridicate si poate a designului precar. Voi ce parere aveti ? Ce sfat dati unui prieten care va spune ca vrea telefon cu TOUCH SCREEN.

 

L.E. - regula nu se aplica 100% in cazul unui i-phone ce il gasesc putin ami superior, dar nu foarte.

Ai dreptate in privinta folosiri , sunt greu de folosi din cauza interfatei windows (majoritatea telefoanelor nu toate au windows) eu unul telefoanelor cu windows am instalat SBP mobile o interfata prietenoasa pentru folosirea telefonului cu WM .

Despre IPhone iti pot spune ca e mai prietenos totusi extrem de sensibil :D: am unul facut bucati . :pardon:

Incearca un telefon produs de firma HTC destul de bune chiar si cu Windows deasupra cei de la Htc au o interfata proprie usor de folosit daca nu poti opta si la un Htc cu android deasupra aduce a IPhone .

Si daca iei un telefon cu TS ia unul care nu are ,,borduri" in jurul ecranului sa fie totul plat e mai comod la folosirea telefonului fara a scoate mereu acel pix pentru ecran .

Sper sa fie de ajutor ceea ce ti-am spus . :smile:

Link to comment
Share on other sites

O sa ma interesez de telefoanele HTC si o sa revin cu impresiile mele. Sunt curios de o treaba. Dupa ce a faramat I-PHONE-ul ai incercat sa il mai folosesti ? Scriu acest lucru deoarece am vazut un tel I-PHONE crapat ca un parbriz pe tot ecranul si MERGEA PERFECT.

Link to comment
Share on other sites

O sa ma interesez de telefoanele HTC si o sa revin cu impresiile mele. Sunt curios de o treaba. Dupa ce a faramat I-PHONE-ul ai incercat sa il mai folosesti ? Scriu acest lucru deoarece am vazut un tel I-PHONE crapat ca un parbriz pe tot ecranul si MERGEA PERFECT.

IPhonul l-am scapat cu fata in jos pe gresie , da l-am folosit cu doar o jumatate de ecran functional dupa care l-am facut bucati incercand sa schimb ecranul :pardon: il pot remonta dar ma costa prea mult ecranul :) , si e un caz fericit cel cu iphonul spart ca il mai foloseste inca .

Cat despre telefoanele TS au doua tipuri de ecrane , printre primele ar fi cele cu ecranul in stilul monitoarelor LCD ( moale la atingere ) al doilea ar fi de exemplu iphonul , ecran de sticla cu senzor de caldura un stylus nu va functiona pe ecran , decat atingerea degetelor .

A si de neuitat , daca iti iei un telefon de gen tine-l in husa speciala de protectie . Daca aveam pusa husa pe iphone era intreg si acuma , da na comoditatea doar ce il scosesem din suportul lui si m-am grabit sa dau un telefon . :)

Link to comment
Share on other sites

Eu am Omnia si singurul lucru care ma deranjeaza este ca e cam maricel pentru mine :girl:

M-am obisnuit cam dupa o luna cu TS, insa acum nu l-as mai schimba cu unul clasic. E drept ca are pe el windows mobile.

Am o husa usor de "accesat". Eu sunt multumita. L-as recomanda fara parere de rau.

Dar daca totusi ar fi mai miiic......

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Eu am schimbat Omnia cu un iPhone.

Daca tot vrei touch screen, sfatul meu e sa cauti neaparat unul cu sistem de operare android.

Nu se compara cu windows mobile si nici cu symbian. Aplicatiile gratuite pentru android sunt multe, multe "fara numar", in plus se misca foarte foarte repede. De jocuri, nu mai spun. Mai ales cele din categoria racing :D:

 

Am fost si mai sunt innebuniita dupa Nokia. Dar acum am devenit si fan(a) android. Studiaza varianta asta. Ai sa ramai uimit.

 

Link to comment
Share on other sites

hmm..

pai ca android...

htc-u foloseste androidu..

eu m-am gandit la HTC Tatoo.

ce parere ai?

stiu ca android e cel mai frumos,usor de folosit,etc.

visez la un htc desire sau samsung i900 galaxy(parca..ala nou oricum)

 

Samsung i7500 galaxy?

Eonica,de asta ce zici? :)

 

 

HTC MAGIIIIC!

 

 

3 telefoane.

sa curga pareri

Edited by Barcelona
Link to comment
Share on other sites

Nu pot sa dau edit asa ca fac double post(neintentionat :( )

u600-le e pe moarte.nu mai merg tastele de raspuns,nici alea de meniu,nimic.decat tastele cu numere(alea cu 1,2,3 etc)...

daca e sa moara sa va spun ce-am facut pe el si ce-as vrea sa mearga si pe touchscreen(macar..)..

ascultam muzica,vedeam 2-3 filmulete,jucam niste jocuri..

de s5600 am auzit ca sonorul e bun..adica se aude tare

5233-u..am citit despre el ca nu se aude bine...

de htc magic...citesc acum un review si sa vad ce spun..

 

daca stiti vre-un telefon bun in 5-9(poate 10) milioane postati aici..

 

Link to comment
Share on other sites

HTC magic avand androin e super ...plus cei de la HTC au scos pe piata telefoane bune pentru solicitarile pieti , plus pe care am auzit ca are un HTC sunt extremi de multumiti de telefon printre care sunt si eu ... sistemul de baza este Windows 6,5 destul de multumit numai ca am vrut si android pe el si sunt si mai multumit :D: dual boot ori wm ori android

inca un lucru la android sa ai grija daca nu ai internet activat sa ii faci setare sa nu intre pe internet folosind gsm ...cand vrei jocuri,aplicatii s.a.m.d foloseste WiFi

despre muzica e numai bun avand chiar un egalizator destul de bun , filme flash direct in browser ...chiar acum cateva seri m-am uitat la cateva episoade dintr-un serial direct de pe megavideo ...youtube merge ca uns plus ai aplicatie youtube ....etc , jocuri free destule numai ca majoritatea folosesc internetul mai ales la prima deschidere a jocului sau daca vrei sa trimiti vreun scor .....altceva :think: spunemi ce te mai intereseaza ...poate iti fac si un filmulet :imao: pana atunci :

HTC Mgic ->

 

sper sa fie de ajutor :)

Link to comment
Share on other sites

in mare parte am inteles.inca nu l-am cumparat ca sa bag netu pe el.

apropo,o sa am net pe el :lol: :P:

te rog,poti sa-mi spui o parere mai lunga despre el?

si o sa bag androidu ala nou.(la alte telefoane trebuia resoftare..la asta trebuie?

chiar imi doresc telefonul asta.

la celelalt nu mai merg butoanele dupa care raspunzi,inchizi,intri in meniu si iesi din meniu..

Mersi muult!

Link to comment
Share on other sites

in mare parte am inteles.inca nu l-am cumparat ca sa bag netu pe el.

apropo,o sa am net pe el :lol: :P:

te rog,poti sa-mi spui o parere mai lunga despre el?

si o sa bag androidu ala nou.(la alte telefoane trebuia resoftare..la asta trebuie?

chiar imi doresc telefonul asta.

la celelalt nu mai merg butoanele dupa care raspunzi,inchizi,intri in meniu si iesi din meniu..

Mersi muult!

Update de soft ..iti v-a descarca romul (sistemul de operare cum ar fi cd-ul de la windows) dupa care da iti face resoftare adica rescrierea romului , dar atat timp cat il iei nou si cu android pe el vei avea si instructiuni cum sa faci update ...la programele isi face el direct cand are internet :) si ceea ce vezi la alte telefoane cu android pe el la ecranul de acasa cum ar fi :

 

AndroidHTCHeroLeNuovoSensecaratteristicheconeinterfacciatecniche.jpg

aceste telefoane au ca interfata sense un alt ecran de acasa introdus de firma HTC la produsele mai noi :)

interfata care o vei avea este cea originala a androidului . face acelasi lucru oricum ca telefon :grin:

Link to comment
Share on other sites

Ce sa zic, o sa-l rog pe paulvanorton sa-ti povesteasca de HTC si foloseste si limbajul de specialitate sa-ti explice. El are HTC Hero. Ma bate la cap sa-m iau HTC Tatoo. Si cred ca pana la urma o sa-i urmez sfatul. Daca tot m-am apucat de schimburi, poate gasesc sa schimb si iPhone-ul pe un HTC Tatoo. Foarte greu n-ar fi, trebuie doar sa ma hotarasc.

 

Cert e ca HTC-ul lui paulvanorton face mai multe si arata mai frumos (meniu, viteza de reactie, etc) decat al meu.

Link to comment
Share on other sites

:grin:

asa este,am hero de la htc.

bun si la semnal si la baterie.

ecran(display Sony zace in htc hero)foarte bun din orice unghi.

TC capacitiv,reactioneaza bine la atingerea,fara a fi deranjant ca unul rezistiv care iti inchide convorbirea cand il duci la ureche.

stie gps hardware si compas magnetic.

sunet made by htc.nu straluceste la acest capitol.

cu casti se schimba atmosfera.

camera tot made by htc.autofocus/5M.

e bunicica afara,telefonul nu are lumina de foto.

rootat este si mai si.

am incercat aproape tot ce exista pe net in materie de rom customizat.

merge si froyo fara probleme.

nu il recomand,e depasit putin.

la ce e depasit?

nu stiu,e vechi ca si model.

era perfect pana japonezii de la samsung au iesit cu galaxiul lor.

nu prea imi place dar il voi avea :pray:

Edited by paulvanorton
Link to comment
Share on other sites

da,nu inteleg care-i faza cu iphone-urile astea :huh: :lol:

dai bani pentru aplicatii cand pe symbian sau android exista mii de aplicatii

Galaxy-u ala e super tare zic eu.

Iphone-urile au cam invechit ca sa zic asa...

sistemu de operare al lor la fel,aplicatiile etc.

dai bani ca sa bagi unele chestii cand poti sa bagi cablu de date la altele si pac pac :lol:

D-aia unele telefoane se vand ca painea calda chiar daca o sa coste mult.

Htc desire HD,galaxy-u,etc...

 

Btw,ce parere ai despre htc magic?merita?

Ps-nu ma refer la Eonica cand ziceam de iphone-uri.

 

 

Link to comment
Share on other sites

cu referire la iphone...in mare ai dreptate.

htc magic e cam la fel cu hero.

diferenta apare la camera.5M HERO 3M MAGIC

designul e mai degraba de dama.

nu stiu ce sex porti,am vazut mai sus ca vorbeai de tatoo.

si asta e mai pentru dame.

in caz ca porti sutien,il poti cumpara fara probleme pe unul din ele.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...