Jump to content
Vesperala Forum

Ce se poarta in primavara anului 2010 ?


gbrgeorge

Recommended Posts

Eu is fan sport. Notez la achizitii recente o pereche de pantaloni de trening de care is foarte incantat. Is pe vechi.

Betelie lata, material nedeformabil, cusaturi duble, nonplastic. Noname, desigur. Din greseala cred ca l-am gasit.

De la Declaton. Problema e ca in Bucuresti nu exista in secunda asta nimic serios.

Nu gasesti nimic legat de incaltaminte, ciorapi, tricouri. Ma mai carpeam cu magazinele care vindeau accesorii militare dar au disparut. I-a omorat chiria.

Ma supara incaltamintea. Is paranoic legat de asa ceva.

Pentru copil am gasit. Macar atata.

Haine si incaltaminte sport , de cea mai buna calitate , gasesti la magazinele specializate in primul rand pe echipamente de munte . Gasesti unul la ultimul etaj din Magazinul Unirea , Himalaya . Dac-or mai fi acolo ... Dar au si magazin on-line .

 

Dar daca tot locuiesti in Bucuresti , merita sa dai o fuga pana la ei .

Link to comment
Share on other sites

Haine si incaltaminte sport , de cea mai buna calitate , gasesti la magazinele specializate in primul rand pe echipamente de munte . Gasesti unul la ultimul etaj din Magazinul Unirea , Himalaya . Dac-or mai fi acolo ... Dar au si magazin on-line .

 

Dar daca tot locuiesti in Bucuresti , merita sa dai o fuga pana la ei .

 

Le stiu. Nu au nimic. Is loviti rau de recesiune.

Am gasit ceva de incaltat de top la ei insa doar 44-46. Is doar stocuri.

Erau pe vremuri buni. Erau buni si tipii de la intrarea pe Lipscani din bulevard. Il terminati si ei.

Pacat. Ani de zile dadeam o raita pe la ei periodic.

 

Link to comment
Share on other sites

O camasa ca aceasta intentionez sa-mi cumpar cat de curand, bineinteles, va face parte din garderoba mea de primavara, ce nu se va innoi prea mult in acest an, o voi purta cu blugi si incaltari lejere, fara tocuri, chiar daca sunt destul de scunda. Imi place sa ma simt bine in hainele mele, decat sa ma proptesc in bunele maniere din secolul XII si sa-mi impun tinute. Bineinteles in limita bunului simt.

 

Link to comment
Share on other sites

Ca incaltari am renuntat de ceva vreme la ADIDAS, NIKE, PUMA.

 

M-au cucerit, ca si confort, design, durabilitate incaltarile de la LE COQ SPORTIF si GEOX

 

Is luate de dincolo, banuiesc.

Eu am folosit "cocosul" in multe meciuri. Mai exista?

Am in debara la loc de cinste cramponatele cu bot drept.

De Geoox n-am auzit niciodata.

 

 

Link to comment
Share on other sites

GEOX sunt ceva mai scumpi, din cauza materialului din care este facuta talpa (la unele modele) ce ajuta piciorul sa respire in permanenta. Undeva la 300-400 ron GEOX iar pantofii sport sau adidasii de la COQ undeva la 200-300 ron. Modele frumoase.

 

Unde? La noi? Da-mi locul.

Edited by RoAp
Link to comment
Share on other sites

Tot pe acolo sunt si eu .

 

Cu precizarea ca nu stiu ce-i "solex" .

 

 

Scuze Cătălin... Am să dau o explicaţie mai băbească solex-ului, tocmai că acestui tip de accesoriu i se spune diferit prin ţară.. Este un fel uză, poate fi cu guler sau pe gât, nici groasă, nici subţire, fără fermoar sau nasturi, din aceea ce se trage pe cap... cam aşa ceva.

post-115-1269157318_thumb.jpg

post-115-1269157337_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...