Jump to content
Vesperala Forum

Ştire: Videanu: Guvernul crede ca presa locala este mai obiectiva decat cea centrala


Vesperal News

Recommended Posts

Ministrul Economiei, Adriean Videanu, a declarat, joi, ca, in baza unor evaluari, Guvernul a ajuns la concluzia ca presa locala este mai obiectiva decat mass-media centrala si aceasta poate fi partener mai bun de comunicare cu oamenii, astfel ca vor mai avea loc sedinte de Guvern in alte orase, transmite MEDIAFAX. Ministrul Videanu a declarat, intr-o conferinta de presa la Buzau, ca, in urma unor evaluari, s-a ajuns la concluzia ca mass-media locala este mai obiectiva decat cea de la...

 

 

 

vezi intregul articol

Link to comment
Share on other sites

Va dati seama ca Videanu nu zicea el asa daca nu avea interes. Ma intreb, i-a scazut cota in Buc ?

 

Ii o gluma asta.

 

 

Banuiesc cum ca ai aflat de istetul de geoana. De inca o gafa monumentala de-a lui.

L-a ars chiar micky spaga, ex recent din psd. Ii in EVZ stirea.

 

Videanu ii suficient de istet incat sa-si stie rolul de subaltern al lui Boc.

Ii greu de priceput ca se lucreaza strict dupa reguli? Reguli financiare.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Roap, sper ca esti de acord cu mine ca Videanu este unul din latraii lui Base si face ce dicteaza el. In Buc, presa este condusa EVZ, ziar oficios al PDL. Au nevoie de provincie...

 

Is de acord cu ideea de lovele facute neortodox.

Condamnabil asa ceva.

 

Categoric Basescu dicteaza. Ii prezident ales .

Si cu un premier extrem de periculos, in sens bun, drept subaltern.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

'apoi si cu asta, depinde din ce perspectiva privesti si al carui simpatizant esti....Si eu am opiniile mele, opuse, chiar daca nu sunt simpatizant al nici unui partid.

 

Eu mi-am permis sa fortez putin raspunsul catre George. Asa comunicam noi, cifrat. Glumesc.

 

Ii buna pozitia ta de nesimpatizant. Dar sa te tii de ea. Trebuie facuta distinctie intre schimbare si schimbarea in sens de revenirea la anii 90. La stilul iliescu. Mentorul dezastrului actual. Un diabolic dependent de putere.

Videanu ii un tip controversat, practic infractor dupa reguli decente. Persoana mai antipatica dupa iliescu nu cred sa stiu.

Insa ii un al dracului de bun profesionist. Si suficient de saturat de pretentii financiare in momentul asta.

Intr-adevar, cum spune George tipul il are drept sef pe Basescu.

Si declaratia lui ii o forma de a echilibra raportul media din fosta campanie electorala, pierduta lamentabil de cretinul de geoana cu toata logistica oferita.

Ii de discutat pe tema asta.

 

In rest esti bine? Ai restante? Sa nu te aud. Mai bine minte-ma frumos! Toate bune Piko.

radu.

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...