Jump to content
Vesperala Forum

Campionatul Mondial 2010


pinturicchio

Castigatoarea Campionatul Mondialui din Africa de Sud  

16 members have voted

  1. 1. Cine credeti ca va castiga Campionatul Mondial din Africa de Sud

    • Brazilia
      0
    • Argentina
      0
    • Spania
      7
    • Anglia
      2
    • Italia
      2
    • Germania
      3
    • Franta
      0
    • Portugalia
      0
    • Olanda
      1
    • Alta (specific in topic)
      1


Recommended Posts

nu mă lua în seamă; dacă am ceva sfânt prin matematică asta e chiar teoria probabilităţii :) dacă ea nu funcţionează, e semn că nu ştim toate datele problemei :lol:

adică sunt de acord că e uluitor că ghiceşte, dar devine mai puţin uluitor faptul respectiv dacă ne gândim că poate există pe lângă acea caracatiţă încă vreo 30oo care nu au ghicit şi despre care nu mai zice nimeni nimic de dragul spectacolului :cafea:

ştiu, eu sunt pusă pe strivit corola de minuni... :imao:

 

:rade: :imao:

 

Esti o simpatica si te iubim. :bighug:

Te indoiai de asta?

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 126
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

nu mă lua în seamă; dacă am ceva sfânt prin matematică asta e chiar teoria probabilităţii :) dacă ea nu funcţionează, e semn că nu ştim toate datele problemei :lol:

adică sunt de acord că e uluitor că ghiceşte, dar devine mai puţin uluitor faptul respectiv dacă ne gândim că poate există pe lângă acea caracatiţă încă vreo 30oo care nu au ghicit şi despre care nu mai zice nimeni nimic de dragul spectacolului :cafea:

ştiu, eu sunt pusă pe strivit corola de minuni... :imao:

 

:rade: :imao:

 

 

Dar nu pui problema cum trebuie. Oamenii au spus ca ghiceste, dar poate nu e asa. Ar putea avea viziuni, premonitii sau poate vine din viitor. O fi vreun extraterestru deghizat, etc., etc., etc. :vuvuzela:

Link to comment
Share on other sites

Asta a fost manevra la nivel inalt. Nu caracatita are puteri supranaturale, nu e nimic iesit din comun,ci doar astia au facut jocurile dupa caracatita aia ordinara,ca deja m-am plictisit de atata prostie. A d*cu caracatita stie ea prea multe despre fotbal,ea mai mult decat sa bage in ea sa nu-i fie foame nu stie, cum d*cu sa stie ea cine castiga?! Au fost meciuri in acest campionat mondial in care am vazut clar cum se lasau anumiti jucatori. FIFA deja stia cine va castiga acest campionat. E o rusine!

Edited by piko
Link to comment
Share on other sites

Au cástigat cei mai buni. Olandezii au faultat cát au putut. "FIFA- miza pe olandezi" ..., dar nu a fost sá fie :)

 

Daca Fifa miza pe olandezi atunci olandezii ar fi castigat indiferent cat de slab ar fi jucat si cat de bine ar fi jucat spaniolii, desi eu unul detest jocul asta al spaniolilor sa plimbi mingea de pe-o parte pe alta aiurea, parca vor sa intre cu ea in poarta. Fotbalul la mine inseamna sa ajungi din 3-4 pase la poarta si sa finalizezi, ca dai gol, ca dai pe langa, aia e alta treaba.

 

Si ce anume e rau in faptul ca olandezii faultau. Oamenii jucau o finala de campionat mondial, nu un meci amical. Intr-o finala de mondial nu stai sa mai ai grija de tibia adversarului, bagi piciorul la rupere, bagi crampoanele, umarul si tot ce se poate. In alte meciuri mai merge si cu "fair play-ul", intr-o finala scopul scuza mijloacele ca doar nu joci finale de mondial zilnic

 

Fara a aminti de modul in care a plecat faza golului, dintr-un corner neacordat pt olandezi la o faza la care mingea a fost deviata de spanioli de 2 ori. Daca erau spaniolii asa fair play atunci recunoasteau ei ca a fost corner. Deci daca nu ii acuzam pe spanioli de lipsa de fair play atunci hai sa nu ii acuzam nici pe olandezi

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...